Naše názory
Vydaváme nejen své oficiální tiskové výstupy, ale naši představitelé poskytují elektronickým i tištěným médiím rozhovory a komentáře. Ve formuláři níže můžete zadat, čí názory a z jaké oblasti chcete vyhledat.

V Plzni bude 30. října debatovat Karel Schwarzenberg i Luděk Niedermayer

Usnesení předsednictva TOP 09 k turecké ofenzivě do Sýrie
Co se stalo je obzvláště hnusné. Nám, Čechům, to samozřejmě připomíná Mnichov. Já bych skoro řekl, že je to ještě horší.

Schwarzenberg: Dá se na USA pod vládou Trumpa ještě spolehnout?
Američané byli s Kurdy spojenci, dokud s nimi bojovali proti ISIS, ale v okamžiku, kdy Kurdové potřebovali pomoc, tak je bídně opustili.

Schwarzenberg: Kurz je kromobyčejně inteligentní a politiku umí
Já bych dokonce nevyloučil, že by se lidovci vrátili ke staré dobré koalici se sociálními demokraty, kteří hodně ztratili a byli by rádi, kdyby se do vlády dostali.

Schwarzenberg: Zeman se chová jak Ludvík XIV.
Tím, že to řekl dávno před tím, než nejvyšší státní zástupce mohl zvážit všechny argumenty, nám zvěstuje, že ho ty argumenty nezajímají a že vytáhne z bryndy svého poddaného premiéra a všichni si mohou políbit šos.

Schwarzenberg: Bojím se o naši budoucnost
Když se dívám na politické trendy a neschopnost spolupracovat, vymizení evropských ideálů, mám velké obavy o naši budoucnost.

Spory v koalici utichly jen nakrátko, ČSSD se musí premiérovi postavit, jinak zanikne, míní Schwarzenberg
Podle Karla Schwarzenberga měl Šmarda v boji o post ministra vydržet. „Vyklidit bitevní pole je vždycky porážka,“ řekl.

Schwarzenberg: Upřímnou soustrast, poctiví sociální demokraté
To, že ČSSD takto opustila bojiště, znamená, že se vzdala. Ode dneška nemůžeme mluvit o samostatné a nezávislé straně, neboť se podvolila prezidentovi a jeho protiústavnímu jednání.

TOP 09 oslavila 10. narozeniny
TOP 09 včera odpoledne oslavila v prostorách Břevnovského kláštera 10 let své existence na české politické scéně. Zahradní slavnosti se zúčastnil čestný předseda Karel Schwarzenberg, bývalý předseda a nynější předseda poslaneckého klubu Miroslav Kalousek, současný předseda Jiří Pospíšil, první místopředsedkyně Markéta Pekarová Adamová a další politici a členové TOP 09. Na oslavu přijali pozvání i představitelé dalších stran – za STAN Jan Farský, za ODS Alexandra Udženija a za Zelené Petr Štěpánek.

Schwarzenberg: Měli jsme o sobě jistou iluzi
Byl jsem přesvědčen, že se musíme stát součástí Evropského hospodářského společenství a Severoatlantické aliance. Já jsem přece jen žil dlouho na Západě ve svobodě, znal jsem chování velmocí a viděl to jako jasný směr.