× Pohněme s tím. Společně!

TOP 09 v mediích

Starostou Prahy 6 byl znovu zvolen Ondřej Kolář z TOP 09

20. 11. 2018
Starostou Prahy 6 bude druhé volební období Ondřej Kolář z TOP 09. V pondělí mu na zasedání pětačtyřicetičlenného zastupitelstva dalo hlas 28 zastupitelů. Dosavadní starosta neměl ve volbě protikandidáta. V Praze 6 vytvořily koalici ODS, STAN a volební koalice KLID, která je složená z TOP 09 a KDU-ČSL. Dohromady mají 27 zastupitelů. Zastupitelstvo městské části zvolilo také čtyři místostarosty a čtyři radní.
Číst více

Veleslavínský zámek potřebuje projekt

16. 11. 2018
PRAŽSKÝ RADNÍ PRO MAJETEK JAN CHABR (TOP 09) PRO PRÁVO:
Číst více

Na kruhovém objezdu veliká zeměkoule: Libušskou opravili po 20 letech čekání, prochází jí 50. rovnoběžka

13. 11. 2018
Dlouhodobá rekonstrukce Libušské ulice na jihu Prahy je u konce. Zhruba sedmiměsíční práce skončily o uplynulém víkendu, cesta Písnicí je tak konečně po delší době opět bez komplikací. V rámci úprav na místě došlo ke zúžení vozovky a rozšíření chodníků, nový kruhový objezd u Kunratické spojky zdobí instalace zeměkoule s vyznačenou 50. rovnoběžkou na přilehlém chodníku.
Číst více

Pospíšil pro INFO.CZ: Hřibovi schody mazat nebudu. Koalice ale musí plnit naše priority

12. 11. 2018
Nová pražská koalice ve středu představila své programové prohlášení. Dodržování priorit, které si v něm stanovila, nyní bude základní prvkem fungování vedení magistrátu. Alespoň to tak tvrdí lídr Spojených sil pro Prahu a europoslanec Jiří Pospíšil. „Koalice nepadne na personálních požadavcích. Proto jsme přežili debatu o primátorovi. Pokud by se ale v průběhu volebního období ukázalo, že se neplní klíčové priority – jako rychlá příprava důležitých dopravních projektů, jako městský okruh nebo metro D, že to někteří členové koalice protahují, tak to jsou důvody, pro které jsem připraven tahat za záchrannou brzdu a řešit, zda setrváme v koalici,“ říká Pospíšil pro INFO.CZ. Proč má právo mluvit o pirátském primátorovi jako o nové Adrianě Krnáčové? A co bude mít na starost ve vedení města? 
Číst více

Zámeček Veleslavín se dražit nebude, ministerstvo stáhlo souhlas

12. 11. 2018
Ministr kultury za ČSSD Antonín Staněk ve čtvrtek na Twitteru oznámil, že jeho resort bere zpět souhlas s aukcí zámečku Veleslavín. Informaci o rozhodnutí už předal správci budovy, Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).
Číst více

Dominik Feri: Z politiky jsem nezblbnul, na ironizování a vtipy už není čas

8. 11. 2018
Politika je pro něj pořád sexy, roční poslancování Dominika Feriho ale trochu semlelo. Tvrdí, že zatím nezblbnul, i když zřejmě zvážněl. Navíc už nemá čas na ironizování a vtipy na sociálních sítích. Nechce to prý odfláknout, a proto třeba hodně interpeluje. Premiér Babiš ho ale někdy nebere příliš vážně a mluví o Kalouskovu učni. TOP 09 se podle Feriho musí spojit se Starosty a klást si vyšší cíle, i když sám se jejich naplňování zřejmě účastnit nebude. Znovu totiž kandidovat nechce a říká, že jeho láska je právo.
Číst více

Budoucí 1. náměstek Petr Hlaváček (za TOP 09): Prioritou jsou brownfieldy

7. 11. 2018
Máte se stát prvním náměstkem primátora Zdeňka Hřiba a máte mít na starost územní rozvoj Prahy. Co v tom bude prioritou? Je zřejmé, že prioritou je otevření brownfieldů (volných pozemků k zástavbě, např. po dopravě) pro výstavbu. Mluví se o dostupném bydlení, vychází se z mnoha dat, má to vazbu na metropolitní plán a další strategické materiály.
Číst více

Stát při prodeji Veleslavínského zámku nahrává developerům, varují pražští politici

6. 11. 2018
Praha zatím stále marně usiluje o ziskání Veleslavínského zámečku do vlastních rukou. Ministerstvo financí nechce majetek městu prodat nebo bezúplatně přenechat a na 30. listopadu chystá dražbu. Argumenty města pro využití ve veřejném zájmu jsou podle státu nedostatečné. Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář ale varuje, že stát nahrává developerům.
Číst více

Praha se musí zaměřit na podporu podnikání, vzorem je Tel Aviv, říká nastupující radní Chabr

5. 11. 2018
Jedním z hlavních cílů nové koalice na pražském magistrátu má být změna řízení městských firem. V nich prý nebudou zasedat vysloužilí politici, ale odborníci. Dohlédnout na to má nastupující radní pro majetek Jan Chabr z TOP 09. „Chtěli bychom většinu věcí otevřít veřejnosti,“ uvedl Chabr pro server INFO.CZ. Zaměřit se chce ale nová koalice také na podporu investic, město se tak má stát byznysovým inkubátorem.
Číst více
 <  1 2 ... 10 ... 15 16 17 18 19 20 ... 22 23   > Články 161 - 170 z 230

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme