× Pohněme s tím. Společně!

TOP 09 v mediích

Ponížení české diplomacie

4. 12. 2018
Po nekonečných měsících trapného handrkování, máme konečně ministra zahraničí.
Číst více

Místo ministerstev hotely? To Praha nepotřebuje, říká radní k prodeji vládních budov

3. 12. 2018
Premiér Andrej Babiš se nevzdává snu o vládní čtvrti. Jak upřesnil minulý týden, náklady by chtěl z části pokrýt prodejem stávajících vládních budov. Slibuje si od toho až 7,5 miliardy korun. Zatímco Praha i památkáři se obávají, kdo by nemovitosti koupil a jak by s nimi nový majitel naložil, Klub za starou Prahu obviňuje premiéra z barbarství a neúcty k české státnosti.
Číst více

Velká pražská náměstí se v příštích letech výrazně promění

3. 12. 2018
Jan Burda, moderátor: Vedení hlavního města počítá do budoucna s výraznými úpravami velkých pražských náměstí. Některé představy jsou zatím jenom v obrysech, jiné už nabírají konkrétní podobu. Třeba na Václavské náměstí by se po čtyřiceti letech mohly vrátit tramvaje.
Číst více

Proces schvalování staveb je v Praze dlouhý

29. 11. 2018
Jak zkrátit a zefektivnit povolovací proces u staveb v rámci stávající legislativy. To bylo téma veřejné debaty, která se konala v Praze 8 v mediálním domě Economia. Dorazili politici, odborníci i investoři. 
Číst více

Předražené zakázky na Žižkově? Nová rada chce kontrolu. Bellu: Nejsme blázni

29. 11. 2018
Nové vedení Prahy 3 zrušilo zadání dvou zakázek na opravy bytových domů a rekonstrukci budovy pro novou radnici, které těsně před ustavujícím zastupitelstvem schválila předchozí rada v čele s bývalým starostou Alexandrem Belluem (ODS). Koalice pod vedením Jiřího Ptáčka (TOP 09) chce přezkoumat výhodnost zakázek. Bellu rozhodnutí kritizuje a bude kvůli němu chtít svolat mimořádné zastupitelstvo. Obě strany to sdělily v tiskových prohlášeních. Rekonstrukce bytů se plánuje delší dobu, po opravách se mají privatizovat.
Číst více

Pražský radní Chabr: TSK je v neutěšeném stavu, další změny přijdou

28. 11. 2018
Nová pražské vedení odstartovalo změny ve vedení městských firem. V úterý odvolalo celou dozorčí radu Výstaviště Praha a Technické správy komunikací. „Ve chvíli, kdy mají v dozorčí radě, která je kontrolním orgánem i orgánem, který je schopen nějakým způsobem společnosti řídit, samé nominanty politických stran zastoupených v dřívějším vedením, tak nemají možnost jakékoliv kontroly nad společností,“ říká pro INFO.CZ k rozhodnutí Prahy Sobě, jež má společnosti pod sebou, radní pro majetek Jan Chabr (TOP 09). Nejedná se o tzv. trafiky? A bude Chabr chtít změny i ve firmách, které má ve své gesci?
Číst více

1. náměstek primátora Hlaváček: Chceme zklidnit magistrálu postupně

27. 11. 2018
Náměstkem primátora se Petr Hlaváček (Spojené síly pro Prahu/TOP 09) stal teprve před pár dny. Bývalý proděkan Fakulty architektury ČVUT má s klíčovou gescí územního rozvoje však už bohaté zkušenosti. V letech 2015 až 2016 byl totiž ředitelem Institutu plánování a rozvoje Prahy (IPR).
Číst více

Pozemky pro bytovou výstavbu v Praze

26. 11. 2018
Moderátor Veronika Kabátová: Praha chce brownfieldy využít k výstavbě bytů. Pro nové vedení hlavního města je bydlení prioritou. Koupě nemovitosti v metropoli se i pro lidi z vyšší příjmové skupiny stává stále nedostupnější. A bytů je málo. Autor Eva Šelepová: Nákladové nádraží Smíchov, nákladové nádraží Žižkov, Slatiny nebo Rohanský ostrov. Ondřej Boháč, ředitel, Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy: Praha má těch míst nevyužívaných uvnitř města extrémně mnoho v porovnání s jinými městy. Autor Eva Šelepová: Území hlavního města proto urbanisté někdy přirovnávají k ementálu. Takzvané brownfieldy v Praze zabírají plochu asi 1400 hektarů. Ondřej Boháč, ředitel, Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy: Do těch Buben počítáme, že se vejde zhruba 20 000 lidí, na Žižkov zhruba 10 000 lidí, Praha má rezervy, počítáme 200 000 lidí. Autor Eva Šelepová: Nejblíž výstavbě má toto území na Rohanském ostrově nedaleko Invalidovny. Dělníci a stavební stroje by tady měly začít pracovat už příští rok. A takto to tady má vypadat za několik let. Územní povolení má už i smíchovský brownfield. Na zdejších 20 hektarech developer postaví novou čtvrť pro 3500 obyvatel. A tohle je zase vize pro bývalé žižkovské nádraží, které teď slouží hlavně jako prostor po velkosklady. Petr Hlaváček /Spojené síly pro Prahu/ náměstek primátora: My teď ve spolupráci s IPR, chystáme takovou aktuální kuchařku, jak si který ten brownfield stojí, každý má nějakou svoji historii. Věc probereme důsledně s městskými částmi a pokusíme se najít shodu. Autor Eva Šelepová: Problémem předražených bytů a nevyužitých ploch v metropoli se zabývají čeští architekti. Ateliér Artikul představil dům na kolech. Autoři uvažují, že Mobil huty vedení Prahy nabídnou k dočasnému řešení bytové krize, umístit je chtějí právě na brownfieldy.
Číst více

Pražský magistrát plánuje prověřovat smlouvy TSK na pronájem reklamních ploch

26. 11. 2018
Moderátor: Pražský magistrát plánuje prověřovat smlouvy TSK na pronájem reklamních ploch. Informuje o tom internetový portál zdopravy.cz. Smlouvy Technické správy komunikací, které řeší pronájem ploch pro použití reklamy, nejsou podle nového magistrátu pro město výhodné. Podle radního pro správu majetku Jana Chabra (Spojené síly pro Prahu) nechal magistrát vypracovat analýzu. Jan Chabr, pražský radní pro správu majetku, Spojené síly pro Prahu: Toto je komplexnější záležitost. V úterý proběhne zasedání rady a já předpokládám, že k této věci tam zaujmeme stanovisko, které bude víceméně i požadovat vysvětlení a řešení od Technické správy komunikací.
Číst více

Starosta Prahy 3 Ptáček uklidňuje: Žádný boj s automobilisty se konat nebude

26. 11. 2018
/ROZHOVOR/ Žižkovskou radnici vede od minulého týdne Jiří Ptáček, lídr kandidátky TOP 09 + STAN, která skončila v říjnových volbách druhá. Dosavadní starosta Alexander Bellu z vítězné formace ODS, KDU-ČSL a Svobodných označil novou radniční koalici s Piráty a Zelenými za nesourodou a „neodpovídající vůli voličů, kteří chtěli středo-pravicovou radu“. Jiří Ptáček namítá, že především s Piráty si jeho strana v Praze 3 v programových otázkách hodně rozumí. „Jde o věci, které je potřeba udělat a které nejsou ideologické,“ tvrdí nový starosta.
Číst více
 <  1 2 ... 10 ... 14 15 16 17 18 ... 20 ... 23 24   > Články 151 - 160 z 231

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme