TOP 09 v mediích

Spolupráce s nováčky na magistrátu se nebojím, mosty jsou priorita, říká Richter

5. 11. 2018
Oblast dopravy připadne na magistrátu politickému nováčkovi Adamu Scheinherrovi (Praha sobě). Podílet se na ní ale bude i dosluhující starosta Prahy 5 a bývalý náměstek primátora pro oblast infrastruktury Pavel Richter (TOP 09). Konkrétně bude působit jako neuvolněný předseda odboru dopravy. Spolupráce s nováčky se podle svých slov nebojí. I podle něj jsou prioritou pražské mosty. „Já jsem byl v komisi, která vybírala v soutěži Dvorecký most, který je na nejlepší cestě být co nejrychleji postavitelný (most spojující Prahu 4 s Prahou 5 – pozn.red.). Mám do toho tedy poměrně interní vhled. Určitě se budeme snažit, aby stál, co nejdříve to půjde, alespoň tento most,“ říká Richter pro INFO.CZ. Zmiňuje ale i Libeňský most a spojení mezi Prahou 7 a Prahou 8.
Číst více

Kolář (TOP 09): Praha 6 musí být hlavně efektivní, ne se někde dohadovat

2. 11. 2018
Necelé tři týdny po komunálních volbách má Praha 6 novou koalici. Na spolupráci se dohodlo vítězné uskupení KLID (TOP 09, KDU-ČSL) s ODS a hnutím STAN. Proč starosta Ondřej Kolář (TOP 09) vůbec nejednal s dosavadním koaličním partnerem hnutím ANO, jaký názor má na Piráty a jak probíhala koaliční jednání?
Číst více

Nový radní Hlaváček: Nelze čekat, až sněmovna přijde se smysluplným stavebním zákonem

2. 11. 2018
Územní rozvoj v Praze přebírá od Strany Zelených TOP 09, novým radním se stane Petr Hlaváček (Spojené síly pro Prahu/TOP 09). Architekt a urbanista Hlaváček býval ředitelem Institutu plánování a rozvoje (IPR), kde ale skončil kvůli neshodám s dosluhující radou. Institut má ovšem na starosti Metropolitní plán, Hlaváček se tak coby radní opět bude podílet na jeho podobě. Jako řada dalších kritizuje délku povolovacích řízení v hlavním městě, ovšem na nový stavební zákon podle něj nemá smysl spoléhat. „Nelze čekat na nějaké zásadní změny. Ty věci se musí provést v tom stávajícím stavu, jen to prostě bude stát víc úsilí,“ uvedl.
Číst více

Spojené síly pro Prahu obsadí dva placené posty předsedů výborů

2. 11. 2018
Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) obsadí v nově vzniklé koalici s Piráty a Prahou Sobě (PS) místa předsedů magistrátních výborů pro dopravu a kulturu. O dalších personáliích zástupci koalice vyjednávají. Na dotaz ČTK to dnes řekl lídr Spojených sil a předseda TOP 09 Jiří Pospíšil. Programové prohlášení a konečné personální obsazení výborů strany představí příští týden ve středu. Nová koalice bude mít v 65členném zastupitelstvu většinu 39 hlasů. Vítěz voleb ODS a dosud vládnoucí ANO budou v opozici.
Číst více

Poslanci se šikují na obranu Unie. Nejsme eurohujeři, tvrdí Pekarová Adamová

1. 11. 2018
Ve Sněmovně vznikla nová neformální Evropská platforma, která sdružuje poslance a politiky ze sněmovních stran vyjma SPD a KSČM. Jejím cílem je prezentovat voličům Evropskou unii v dobrém světle a vyvracet fámy, které se o ní v médiích šíří.
Číst více

Pospíšil: Hřib získá větší autoritu bez dalších lídrů v radě

30. 10. 2018
Podle šéfa TOP 09 Jiřího Pospíšila je pro autoritu budoucího pražského primátora Zdeňka Hřiba (piráti) lepší, když s Janem Čižinským (Praha sobě) nebudou v radě. Podle něj to Hřibovi umožní efektivně vládnout.
Číst více

Vondra: Nechci mít stejnou medaili s Ondráčkem

30. 10. 2018
Starosta Prahy 14 Radek Vondra poslal zpátky medaili, kterou před časem obdržel od Českého svazu bojovníků za svobodu. Starosta tak protestuje proti tomu, že shodnou medaili svaz věnoval komunistickému poslanci a předrevolučnímu mlátičkovi Zdeňku Ondráčkovi.
Číst více

Dojednáno. Primátorem bude Hřib, Pospíšil a Čižinský předsedy zastupitelských klubů

26. 10. 2018
Řetěz primátora hlavního města Prahy připadne Zdeňku Hřibovi, který v Praze vedl do voleb Piráty. Dohodli se na tom zástupci Pirátů, hnutí Praha sobě a Spojených sil pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL). Jan Čižinský a Jiří Pospíšil v radě města nebudou.
Číst více

Luděk Niedermayer: Politika „zagresivňuje“, mohou za to i sociální sítě

24. 10. 2018
Postoj ČR k eurozóně je jen malá část většího problému nazvaného „hledání správného vztahu k EU“, říká europoslanec Luděk Niedermayer. Česká debata o tématech jako finanční pomoc Řecku nebo řízení s Maďarskem je podle něj plná zkreslených informací.
Číst více

Senát nejspíš povede Jiří Růžička, Starostové jeho nominaci už odsouhlasili

23. 10. 2018
Nástupce Milana Štěcha na postu předsedy Senátu se rýsuje. Podle informací Seznamu klub Starostů schválil jméno svého kandidáta.
Číst více
 <  1 2 ... 10 ... 14 15 16 17 18 ... 20 21   > Články 151 - 160 z 210

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme