TOP 09 v mediích

Radní Chabr: Babiš chce vládní čtvrť v Praze. Když neustoupíme, přijdeme o peníze od státu

17. 1. 2019
Premiér Andrej Babiš (ANO) tlačí na vedení Prahy kvůli směně pozemků pro zamýšlenou vládní čtvrť v Letňanech. Tak popisují radní i další účastníci schůzku s premiérem z minulého týdne. Bojí se, že pokud Babišovi neustoupí, stát nepomůže Praze s financováním městského okruhu nebo metra D. Pozemky patří městu a Babiš by je pro výstavbu rád získal.
Číst více

„Doteď jsme opravovali, nyní chceme rozvíjet,“ říká staronový starosta Prahy 14. Co plánuje?

16. 1. 2019
Letos oslaví městská část Praha 14 pětadvacáté výročí od doby, kdy vznikla v rámci Černého Mostu, Kyjí, Hloubětína a Hostavic. Posledních osm let přitom v jejím čele stojí starosta Radek Vondra (TOP 09), který po podzimních komunálních volbách nastoupil již do svého třetího funkčního období. O minulosti, současných problémech i plánech do let budoucích promluvil pro Blesk.cz.
Číst více

Praha ukončí nájem několika směnárnám, dělaly Česku ostudu po celém světě

14. 1. 2019
Praha vypoví smlouvu nájemci, který provozuje směnárnu v Železné ulici na Praze 1. Důvodem je mimo jiné nízký nájem. ČTK to dnes sdělil radní Jan Chabr (TOP 09). Výpověď projednají pražští radní na zasedání 21. ledna. Prostory pronajímá město prostřednictvím své firmy Trade Centre Praha (TCP). Nájemní smlouvy nebude TCP prodlužovat ani dalším směnárnám v Jungmannově ulici a na Národní třídě. Některé pražské směnárny provází špatná pověst a v médiích se několikrát objevilo, že zejména turistům mění peníze za nevýhodných podmínek.
Číst více

Hroza: Branické divadlo opět uzavřeno?

10. 1. 2019
Rada MČ Praha 4 se rozhodla vypovědět nájemní smlouvu stávajícímu nájemci Branického divadla a za pomoci exekutora ho vystěhovat. Hrozí tak, že se bude opakovat situace z let 2015 a 2016, kdy bylo opravené divadlo vinou opakovaně zpackané soutěže dlouhodobě uzavřeno. Teď tedy mohou někteří radní za strany Zelení a STAN udělat reparát svého tehdejšího neúspěchu.
Číst více

Budoucí tvář Prahy. Nový park v centru nebo most přes Vltavu

9. 1. 2019
Výstava Praha zítra? má třetí pokračování. Ode dneška jsou v Centru architektury a městského plánování (CAMP) k vidění další projekty ve výstavbě či ve fázi studií, které změní podobu metropole. Mezi nimi je také obnova areálu Emauz v Praze 2, kde CAMP sídlí.
Číst více

Místostarosta Šula (TOP 09): Úřady Prahy 12 se spojí do nové radnice za půl miliardy korun, ta odkazuje na výrobu modřanských kostek cukru

8. 1. 2019 | 11:00
Praha 12 by mohla mít již příští rok novou radnici. Stát bude v blízkosti Sofijského náměstí mezi ulicemi Písková a Generála Šišky vedle budovy současné radnice.
Číst více

Chabr: Pasáž na Budějovické nebudeme bourat ani prodávat, opravíme ji

7. 1. 2019
Pasáž s terasou na Budějovické v Praze 4 se letos může začít opravovat. Magistrát přitom ještě před Vánoci stál o její zboření. Vedení Prahy zatím neví, zda pasáž odprodá majitelům přilehlého obchodního domu DBK, nebo zůstane ve vlastnictví města, které ji obnoví.
Číst více

Náměstí Jiřího z Poděbrad čeká na rekonstrukci. Starosta Ptáček (TOP 09) chce znát názor lidí

7. 1. 2019
Od roku 2002 se nejsou schopni politici a obyvatelé Prahy 3 shodnout na podobě rekonstrukce náměstí Jiřího z Poděbrad. Nový starosta Jiří Ptáček (TOP O9) chce proto v co nejkratším čase situaci změnit. Na základě diskuzí s občany žižkovská radnice rozhodne, zda vypíše novou architektonickou soutěž, nebo zahájí drobnější úpravy „Jiřáku“.
Číst více

Praha řeší reklamu, pře se s billboardáři

7. 1. 2019
Nové vedení Prahy uvažuje o tom, že se zbaví reklamních ploch, které si na více než dvou stovkách místních mostů a lávek pronajímá společnost Czech Outdoor patřící do skupiny Bigboard, jedničky na českém trhu s venkovní reklamou. Musí však počkat, až uplynou uzavřené smlouvy.
Číst více

Starosta Prahy 6 Kolář (TOP 09): Komunální politika je pavlač, kde na vás pořád někdo řve

7. 1. 2019
Je mu teprve 34 let, šestou městskou část ale vede Ondřej Kolář (TOP 09) už ve druhém volebním období. „Zůstaly tady plné šuplíky průšvihů. My jsme poslední čtyři roky nedělali skoro nic jiného, než kydali hnůj a řešili ty průšvihy,“ tvrdí Kolář. Řešením průšvihů má na mysli například dohodu s investorem na výstavbě bytového domu v „hnusné díře“ na Vítězném náměstí anebo dlouhodobě zablokovanou výstavbu na Ořechovce.
Číst více
1 2 3 ... 10 11   > Články 1 - 10 z 105

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

nEUhneme
Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme