TOP 09 v mediích

Praha bude hledat novou dohodu o Nákladovém nádraží Žižkov

11. 3. 2019
Vedení hlavního města nechce kupovat a opravovat celý objekt Nákladového nádraží Žižkov. Bude usilovat o takovou dohodu s dalšími zainteresovanými stranami, která by zajistila, že magistrát nebude sám platit miliardové investice za opravu kulturní památky. ČTK to dnes řekl radní pro majetek Jan Chabr (TOP 09). Minulé vedení schválilo nákup nemovitosti od Českých drah za 662 milionů korun, odhady nákladů na rekonstrukce se odhadují mezi 1,5 a 2,5 miliardy korun.
Číst více

Praha vypracuje strategii fungování městských firem

9. 3. 2019
Vedení Prahy vypracuje strategii fungování městských firem, ve které sdělí, co od té které firmy očekává. Vypracování by mělo zabrat asi půl roku. Souběžně s prvními výstupy začne město diskutovat o případném založení městského holdingu a jeho možné podobě. Novinářům to dnes řekl radní Jan Chabr (TOP 09). Městský holding by měl městské firmy zastřešovat. Které by do něj patřily, není zatím jasné. Praha je vlastníkem řady akciových společností, mezi nimi například dopravního podniku nebo Pražských služeb.
Číst více

Druhá etapa Rohan City v Karlíně nabídne byty, kanceláře a nový most

8. 3. 2019
Po architektonické soutěži je konečně známa podoba druhé etapy projektu Rohan City, do nějž vítězný ateliér Schindler Seko architekti zakomponoval i Rohanský most. V druhé etapě chce Sekyra Group postavit téměř 500 bytů a pětadvacet tisíc metrů čtverečních kanceláří.
Číst více

Na místo sebeupálení Jana Zajíce chce dát Praha pamětní desku

25. 2. 2019
Na domě, kde se před 50 lety upálil student Jan Zajíc, by do několika měsíců měla přibýt pamětní deska připomínající jeho čin. Na pondělním pietním aktu na místě jeho činu se na tom domluvili zástupci hlavního města Prahy a městské části Praha 1.
Číst více

Schwarzenberg o roce 1948: Nepoučili jsme se. Je divné, že se dnes nebráníme hlasitěji

25. 2. 2019
Únorový převrat dostal k moci Komunistickou stranu Československa (KSČ) v čele s Klementem Gottwaldem. Země sena více než 40 let dostala do područí Sovětského svazu. Zlomovým dnem byl 25. únor 1948. Na tento den i následný vývoj zavzpomínal jeden ze zakladatelů TOP 09 Karel Schwarzenberg.
Číst více

Praha chce v centru tržnici jako v New Yorku. Investuje až 300 milionů

20. 2. 2019
Nové vedení Prahy, stejně jako mnohá před ním, plánuje rekonstrukci Staroměstské tržnice. Na tu by město mělo dát celkově 300 milionů korun a v letošním roce by chtělo vybrat provozovatele objektu i toho, kdo provede opravu. Inspiraci pro využití tržnice hledá nový radní pro majetek Jan Chabr (TOP 09) v New Yorku i v Londýně.
Číst více

Radek Vondra, starosta Prahy 14: Nastartoval jsem lokalitu, která byla totálně zanedbaná

19. 2. 2019
Radek Vondra (TOP 09) koncem loňského roku zahájil už třetí volební období jako starosta Prahy 14. V čele radnice by chtěl nadále podporovat komunitní život. „V posledních letech se život u nás velmi zlepšil – školy a školky jsou zrekonstruované a většina panelových domů zateplená. Teď se chceme soustředit na zvelebování vnitrobloků a nejohyzdnějších míst, jako je terminál Černý most nebo náměstí v Hloubětíně,“ uvedl v rozhovoru politik, který se po loňských volbách stal nově i zastupitelem celé Prahy. Na magistrátu je navíc předsedou finančního výboru.
Číst více

Vládní čtvrť by přinesla pracovní místa, říká 1. místostarosta Letňan. Nemáme 100 miliard, oponuje radní Chabr + VIDEO

18. 2. 2019
Výstavba vládní čtvrti v Letňanech by do oblasti přinesla potřebné pracovní příležitosti. Vládního plánu se v pořadu Události, komentáře zastával 1. místostarosta Letňan Pavel Sehnal (ODA). Naopak radní Jan Chabr (TOP 09) tvrdí, že Praha nemá 100 miliard, aby v takovém případě investovala do potřebného vnitřního okruhu i do plánovaného metra D.
Číst více

Praha chce centrální stavební úřad. S nápadem souhlasí i opozice

11. 2. 2019
Pražské vedení se po schůzce se zástupci developerů shodlo na tom, že hlavní město potřebuje centrální stavební úřad. Pomoci má v jednom z největších současných problémů, jímž je nepřiměřená délka při vydávání stavebních povolení. S nápadem souhlasí i opoziční strany, podle kterých by návrh mohl pomoct s bytovou výstavbou. Zástupci ODS a hnutí ANO však varují, že bez spolupráce s městskými částmi se nápad stane jen „byrokratickým molochem“.
Číst více

Radní Jan Chabr: Piráti by měli nabídnout kvalitní lidi

8. 2. 2019
Rozhovor s Janem Chabrem, magistrátním radním pro majetek (TOP 09/Spojené síly pro Prahu.
Číst více
1 2 3 ... 10 ... 12 13   > Články 1 - 10 z 123

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

nEUhneme
Jiří Pospíšil:Stát nelze řídit jako firmu, protože občané nejsou zaměstnanci.
Děkujeme