TOP 09 v mediích

Chabr: Praha a stát jednají o směně renesančního domu na Hradčanech

17. 5. 2019
Renesanční Dům pážat pánů z Martinic na Hradčanech by mohl změnit majitele. Zatím patří do majetku hlavního města. „Pro objekt se velmi problematicky hledá využití, protože spadá do bezpečnostního perimetru Pražského hradu. Zároveň o něj projevila eminentní zájem Armáda ČR, která by ho chtěla získat pro potřeby Hradní stráže,“ říká radní pro správu majetku Jan Chabr (Spojené síly pro Prahu).
Číst více

Strahovský stadion se Praze vůbec nevyplácí, hledá jeho další využití

8. 5. 2019
Roční náklady na údržbu Velkého strahovského stadionu jsou čtyřikrát vyšší než zisky z pronájmu. Majitel sportoviště Magistrát hlavního města Prahy ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje hlavního města Prahy a šestou městskou částí proto začal zpracovávat územní studii na využití celého areálu. 
Číst více

Náměstek Hlaváček: Praha bude mít městského developera

7. 5. 2019
Omezit živelnou výstavbu bez konceptu a zároveň odblokovat území, která sice léta chátrají, ale stavět na nich nelze. To by měly být jedny z prvních úkolů nového městského developera. Na jeho vzniku nyní pracuje radní pro územní rozvoj Petr Hlaváček (TOP 09) a pražský Institut plánování a rozvoje (IPR Praha).
Číst více

Praha sama sobě developerem. Metropole chce navrhovat čtvrti ve stylu Vinohrad

15. 4. 2019
Praha položila základy pro vznik vlastní developerské společnosti. S její pomocí chce docílit toho, aby minimálně na městských pozemcích vznikaly čtvrti s dostupným bydlením podobné třeba oblíbeným Vinohradům.
Číst více

Vzkříšení pražských náplavek: Už v létě by tu mohly fungovat první galerie či kavárny

12. 4. 2019
Pramálo už bude za pár měsíců bránit tomu, aby se náplavky v oblasti Rašínova, respektive Hořejšího nábřeží opět probudily k životu. Hlavní město v současných dnech pomalu dokončuje rekonstrukci kobek po obou březích Vltavy. Počítá se, že v průběhu léta by zde už měly fungovat první kavárny, galerie nebo ateliéry.
Číst více

Češi znají Junckera, jak popíjí whisky, ale byl dobrý šéf, míní Pospíšil

10. 4. 2019
Končící šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker, který je pro své kymácení před objektivy vnímán spíš jako milovník alkoholu, podle europoslance Jiřího Pospíšila odvedl dobrou práci a jeho současný mediální obraz je nespravedlivý. Předseda TOP 09 promluvil v pořadu Rozstřel i o byrokracii v EU, první krizi v koalici na pražském magistrátu a o přijetí eura.
Číst více

Základní škola Inky Bernáškové na Spořilově!

9. 4. 2019
Navrhuji přejmenovat ZŠ Jižní po novinářce, významné protinacistické odbojářce, Ince Bernáškové. Po osobnosti, která žila na Praze 4, první československé ženě popravené nacisty. Tuto odvážnou spořilovskou ženu, kterou chtěli komunisté vymazat z naší historie, vyznamenal prezident Václav Havel in memoriam za statečnost. Přesto nám Inku Bernáškovou na Praze 4 nic opravdu důstojně nepřipomíná. Přejmenování naši spořilovské školy by tuto chybu konečně napravilo.
Číst více

Chabr: Našli jsme v Praze desítky nevýhodných smluv

3. 4. 2019
Pražský radní pro majetek Jan Chabr za T09 09 má pochyby o správě městského majetku. V rozhovoru pro Novinky přiznal, že od svého nástupu prochází nájemní smlouvy a zatím našel zhruba čtyřicet těch, které jsou pro Prahu nevýhodné. I proto zadal kontrolní audity na fungování odboru hospodaření s majetkem, jejich výsledek by chtěl mít v dubnu.
Číst více

V pražském IPR vznikne oddělení městského developera

2. 4. 2019
V pražském Institutu plánování a rozvoje má vzniknout nové oddělení, které bude mít na starosti přípravu stavebních projektů města a koordinaci se soukromými investory pro stavby na městských pozemcích. "Městský developer" by měl vzniknout do měsíce, IPR již tříčlenný tým odborníků sestavil. Výhledově by se měl rozšířit na sedm až osm lidí a cílem je přeměnit jej v městskou akciovou společnost. Novináře o tom dnes informoval první náměstek primátora Petr Hlaváček (za TOP 09). 
Číst více

Pospíšil: Spor kolem bytů je první vážnou krizí koalice

1. 4. 2019
Avizovaný záměr Pirátů odhalovat prázdné investiční byty v Praze pomocí elektroměrů považuje předseda TOP 09 Jiří Pospíšil za první vážnou krizi v koalici Pirátů, Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN) a Prahy sobě. Nelíbí se mu obsah návrhu, který pokládá za „levicový experiment“, a také to, že se o něm koaliční partneři dozvěděli z médií. 
Číst více
1 2 3 ... 10 ... 14 15   > Články 1 - 10 z 141

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme