TOP 09 v mediích

Praha koupí kostel sv. Šimona a Judy, o Borůvkově sanatoriu jedná

22. 3. 2019
Hlavní město chce ještě v první polovině tohoto roku koupit barokní kostel svatého Šimona a Judy na Starém Městě, sloužícího nyní jako koncertní síň. Prostředky na to už magistrát našel, nyní se připravují podklady pro schválení radou. ČTK to sdělil radní Prahy pro majetek Jan Chabr (TOP 09). Odsvěcený kostel vlastní řád milosrdných bratří, který preferuje jeho prodej městu. Magistrát chce koupit také bývalé Borůvkovo sanatorium v Legerově ulici, zde však podle radního odkup komplikují požadavky vlastníka na cenu.
Číst více

Praha vykoupí další pozemky na Vidouli v Praze 5

18. 3. 2019
Hlavní město koupí na základě předkupního práva další pozemky na stolové hoře Vidoule v Praze 5, na kterých by měla vzniknout sportovně-relaxační zóna a park. Parcely vyjdou na 58 milionů korun, o získání dalších pozemků magistrát dále jedná. Cílem je dosáhnout sjednocení celého budoucího parku do majetku města do poloviny roku. Novinářům to dnes sdělil radní Prahy pro majetek Jan Chabr (TOP 09). Transakci musí ještě schválit zastupitelé.
Číst více

Praha bude hledat novou dohodu o Nákladovém nádraží Žižkov

11. 3. 2019
Vedení hlavního města nechce kupovat a opravovat celý objekt Nákladového nádraží Žižkov. Bude usilovat o takovou dohodu s dalšími zainteresovanými stranami, která by zajistila, že magistrát nebude sám platit miliardové investice za opravu kulturní památky. ČTK to dnes řekl radní pro majetek Jan Chabr (TOP 09). Minulé vedení schválilo nákup nemovitosti od Českých drah za 662 milionů korun, odhady nákladů na rekonstrukce se odhadují mezi 1,5 a 2,5 miliardy korun.
Číst více

Praha vypracuje strategii fungování městských firem

9. 3. 2019
Vedení Prahy vypracuje strategii fungování městských firem, ve které sdělí, co od té které firmy očekává. Vypracování by mělo zabrat asi půl roku. Souběžně s prvními výstupy začne město diskutovat o případném založení městského holdingu a jeho možné podobě. Novinářům to dnes řekl radní Jan Chabr (TOP 09). Městský holding by měl městské firmy zastřešovat. Které by do něj patřily, není zatím jasné. Praha je vlastníkem řady akciových společností, mezi nimi například dopravního podniku nebo Pražských služeb.
Číst více

Druhá etapa Rohan City v Karlíně nabídne byty, kanceláře a nový most

8. 3. 2019
Po architektonické soutěži je konečně známa podoba druhé etapy projektu Rohan City, do nějž vítězný ateliér Schindler Seko architekti zakomponoval i Rohanský most. V druhé etapě chce Sekyra Group postavit téměř 500 bytů a pětadvacet tisíc metrů čtverečních kanceláří.
Číst více

Nenaplněné sliby o otevřené radnici

26. 2. 2019
Pověstných 100 dní hájení nové koalice ve složení Piráti, Praha 4 sobě – Zelení a nezávislí a STAN v Praze 4 uplynulo, tak se podívejme, jestli si vede tak transparentně, jak slibovala. Koalice vládne těsnou většinou 23 zastupitelů versus 22 zastupitelů opozice. Pokud byste očekávali, že v odpovídajícím poměru budou složeny i komise a výbory, budete zklamáni. V těchto orgánech je vždy šest zástupců koalice oproti pouhým třem zástupcům opozice. Předsedou žádného zmíněného orgánu není opoziční zastupitel, ačkoli v minulém volebním období byli dva.
Číst více

Na místo sebeupálení Jana Zajíce chce dát Praha pamětní desku

25. 2. 2019
Na domě, kde se před 50 lety upálil student Jan Zajíc, by do několika měsíců měla přibýt pamětní deska připomínající jeho čin. Na pondělním pietním aktu na místě jeho činu se na tom domluvili zástupci hlavního města Prahy a městské části Praha 1.
Číst více

Schwarzenberg o roce 1948: Nepoučili jsme se. Je divné, že se dnes nebráníme hlasitěji

25. 2. 2019
Únorový převrat dostal k moci Komunistickou stranu Československa (KSČ) v čele s Klementem Gottwaldem. Země sena více než 40 let dostala do područí Sovětského svazu. Zlomovým dnem byl 25. únor 1948. Na tento den i následný vývoj zavzpomínal jeden ze zakladatelů TOP 09 Karel Schwarzenberg.
Číst více

Praha chce v centru tržnici jako v New Yorku. Investuje až 300 milionů

20. 2. 2019
Nové vedení Prahy, stejně jako mnohá před ním, plánuje rekonstrukci Staroměstské tržnice. Na tu by město mělo dát celkově 300 milionů korun a v letošním roce by chtělo vybrat provozovatele objektu i toho, kdo provede opravu. Inspiraci pro využití tržnice hledá nový radní pro majetek Jan Chabr (TOP 09) v New Yorku i v Londýně.
Číst více

Radek Vondra, starosta Prahy 14: Nastartoval jsem lokalitu, která byla totálně zanedbaná

19. 2. 2019
Radek Vondra (TOP 09) koncem loňského roku zahájil už třetí volební období jako starosta Prahy 14. V čele radnice by chtěl nadále podporovat komunitní život. „V posledních letech se život u nás velmi zlepšil – školy a školky jsou zrekonstruované a většina panelových domů zateplená. Teď se chceme soustředit na zvelebování vnitrobloků a nejohyzdnějších míst, jako je terminál Černý most nebo náměstí v Hloubětíně,“ uvedl v rozhovoru politik, který se po loňských volbách stal nově i zastupitelem celé Prahy. Na magistrátu je navíc předsedou finančního výboru.
Číst více
 <  1 2 ... 8 9 10 11 12 ... 20 21 22   > Články 91 - 100 z 218

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme