× Pohněme s tím. Společně!

TOP 09 v mediích

Praha by měla mít vlastní developerskou firmu, myslí si náměstek primátora Hlaváček

18. 12. 2018
Praha by podle vzoru jiných evropských měst měla mít vlastní společnost starající se o městskou výstavbu. Řekl to první náměstek primátora pro územní rozvoj Petr Hlaváček (za Spojené síly pro Prahu). Firma by měla na starost například stavbu bytů či školských zařízení. Zatím se jedná o nápad, který by náměstek rád prosadil u koaličních partnerů a v tomto volebním období připravil jeho návrh, případně zkušební provoz. Město také připravuje další analýzu volných pozemků ve svém majetku.
Číst více

Z ulic začíná mizet neoprávněná reklama

17. 12. 2018
Odbor hospodaření s majetkem magistrátu dosáhl úspěchu v letitém soudním sporu s reklamní společností euroAWK a její sesterskou společností ORIS. Na základě platných exekučních příkazů vydaných v listopadu tohoto roku již započaly práce na odstranění neoprávněných reklamních zařízení těchto společností umístěných podél důležitých pražských dopravních tepen. 
Číst více

Potřeby města jsou víc než zájmy investorů, tvrdí nový pražský náměstek Hlaváček

11. 12. 2018
Nechci vycházet vstříc investorům, ale potřebám města, řekl v rozhovoru pro Novinky nově zvolený náměstek a radní pro územní rozvoj v Praze Petr Hlaváček (Spojené síly pro Prahu). Investoři se prý nemají ptát, co může Praha udělat pro ně, ale co mohou oni udělat pro ni. V současné době pracuje na kuchařce brownfieldů nebo připravuje materiál pro sloučení 22 stavebních úřadů zpět v jeden.
Číst více

Praha vykoupí pozemky pro stavbu parkovacího domu P+R v lokalitě Dlouhá míle

11. 12. 2018
Majetkový výbor doporučil zastupitelům hl. města Prahy, aby urychleně odkoupili pozemky v lokalitě Dlouhá míle v katastru Prahy 6. Vyrůst tam má parkovací dům P+R s kapacitou 1000 míst, na který by navazovala železniční trať na letiště. Ulevil by mimopražským i husté dopravě v centru.
Číst více

Duel: Školní obědy zadarmo? Kouřová clona, jak odvést pozornost od kauz Andreje Babiše, říkají opoziční političky

10. 12. 2018
Po bezplatném jízdném pro studenty a seniory přichází Andrej Babiš s nápadem na obědy zadarmo pro předškoláky a školáky do 15 let. Státní kasu by přišly až na 6 miliard korun. Promítlo by se opatření do lepší koncentrace a výsledků školáků?
Číst více

Praha 8 v příštím roce otevře 11 nových tříd, kapacita se zvýší o 264 žáků

10. 12. 2018
Vedení radnice Prahy 8 rozhodlo o navýšení kapacit základních a mateřských škol. Od září příštího roku se v budově Základní školy v Pernerově ulici otevře 11 nových tříd pro 264 dětí z prvního stupně a čtyři oddělení družiny pro 120 dětí.   
Číst více

Praha se musí naučit stavět byty sama, říká nový radní pro územní rozvoj Petr Hlaváček

7. 12. 2018
Hlavní město ustrnulo ve vývoji. Na velkou stavbu, ať už dopravní, či jinou, se pořád čeká. Na vině je extrémně složitý a zdlouhavý povolovací proces, ale podle nového radního pro územní rozvoj Petra Hlaváčka (Spojené síly pro Prahu) i to, že Praha prostě stavět neumí. „Město se to musí začít učit a dívat se do zahraničí na zajímavé modely,“ říká a jako příklad uvádí Mnichov, který má už sto let vlastního městského developera.
Číst více

Praha chce muzeum nesvobody, blob stavět nehodlá

6. 12. 2018
Noví pražští radní jsou dnes ve funkci přesně tři týdny a už si stihli schválit návrh rozpočtu na příští rok. Nechali si v něm nicméně osmnáctimiliardovou rezervu na investice. Zatím nevědí, na co přesně tyto peníze použijí, jelikož nejdříve musí zvážit, jak naloží s projekty, které jim zanechali jejich předchůdci.
Číst více

Vysněný projekt Krnáčové ani blob na Letné Praha stavět nehodlá, vzniknout by měl ale koncertní sál a muzeum nesvobody

6. 12. 2018
Noví pražští radní jsou ve funkci přesně tři týdny a už si stihli schválit návrh rozpočtu na příští rok. Nechali si v něm nicméně osmnáctimiliardovou rezervu na investice. Zatím nevědí, na co přesně tyto peníze použijí, jelikož nejdříve musí zvážit, jak naloží s projekty, které jim zanechali jejich předchůdci.
Číst více

Feri se dostal mezi 28 osobností hodných sledování. První místo patří ministrovi vnitra Salvinimu

4. 12. 2018
Nejmladšího českého poslance Dominika Feriho z TOP 09 zařadil server Politico do svého žebříčku 28 osobností z 28 zemí, které je podle něj příští rok záhodno sledovat. Mohou podle něj v nadcházejících letech změnit tvář své země nebo celé Evropské unie. Seznam zahrnuje kromě politiků také ekonomické lídry, aktivisty nebo umělce. Je rozdělen na „snílky, muže (ženy) činu a narušitele“.
Číst více
 <  1 2 ... 10 ... 13 14 15 16 17 ... 20 ... 23 24   > Články 141 - 150 z 231

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme