× Spojenci pro Evropu

Tiskové zprávy

Do Jihoměstského mobiliáře přibyla otočná lavička

17. 5. 2019
Pokud jste šli nedávno kolem polikliniky Opatovská, možná už jste si všimli jedné novinky - otočné lavičky.
Číst více

Zuna: Radnice Prahy 2 poskytne vybavení policii a hasičům a odmění práci městských strážníků

13. 5. 2019
Městská část Praha 2 daruje Polici České republiky deset defibrilátorů v hodnotě 100 tisíc korun. Stejnou částku vyčlení z rozpočtu na nákup technických prostředků pro zkvalitnění práce hasičů. A 350 tisíc korun věnuje na motivační odměny pro strážníky Městské policie. Na svém dnešním zasedání o tom rozhodli radní Prahy 2.
Číst více

Pražská obchodní třída pod drobnohledem. Hradební korzo propojí a kultivuje úsek od Národní třídy po Revoluční

6. 5. 2019
Pražští radní dnes uložili Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR) vypracovat Koncepci Hradební korzo. Jedná se o systematickou revitalizaci ulic, které se nacházejí na území bývalých staroměstských hradeb. Hradební korzo se rozpíná od mostu Legií u Národního divadla až po Štefánikův most u Revoluční ulice. Cílem je zvýšit přístupnost nábřežních částí území a zkvalitnit významné městské třídy, jako je například ulice Na Příkopě nebo 28. října. Zlepší se zejména podmínky pro chodce, cyklisty a městskou hromadnou dopravu. Práce na projektu budou trvat rok.
Číst více

Praha 10 se vrátila ke komunistické tradici – zavádí pořadníky na obecní byty

30. 4. 2019
Vedení městské části v pondělí prosadilo změny v pronajímání obecních bytů. Od letošního roku znovu začnou fungovat pořadníky, které se sice tváří transparentně ale ve skutečnosti představují extrémní korupční potenciál, varuje Tomáš Pek.
Číst více

Hlaváček: Zajímá vás, kde se co staví? Plánované projekty nyní najdete na jednom místě

29. 4. 2019
Webový portál „Praha zítra?“ na adrese http://prahazitra.camp prezentuje stavební projekty, které v budoucnosti vzniknou v Praze. Na webu naleznete celkem 184 projektů v různých fázích vývoje – od idejí, přes stavební záměry, až po ty realizované. Jde o nové budovy, mosty, veřejná prostranství, ale třeba i celé čtvrti. Všechny projekty byly součástí tří výstav „Praha zítra?“ v Centru architektury a městského plánování (CAMP). Ti, kdo si projekty nestihli prohlédnout v CAMPu, si je nyní mohou díky mapovému portálu prostudovat online.
Číst více

Místostarosta Lepš: Praha 11 omezila na zkoušku sečení vybraných trávníků

26. 4. 2019
Letošní extrémně suchý duben vedl k úvaze, zda alespoň v některých místech neomezit sečení městských trávníků. 
Číst více

Dny Země v Praze 14: zábava a poučení pro děti i dospělé

15. 4. 2019
Také letos v dubnu bude městská část Praha 14 slavit svátek planety sérií akcí zaměřených na prohloubení ekologické výchovy a na podporu ochrany životního prostředí. Již tradiční Dny Země se, stejně jako v minulých letech, stanou součástí kampaně „Chceme tu mít čisto“. Hlavní část programu – Den Země Prahy 14 – se odehraje u stanice metra Rajská zahrada.
Číst více

Městská část Praha 8 ukončila spolupráci s Metrostavem

11. 4. 2019
Rada městské části Praha 8 schválila ve středu 10. dubna 2019 odstoupení od smlouvy o výstavbě Nové Palmovky, která byla uzavřena se společností Metrostav. Důvodem je neplnění závazků plynoucích z kontraktu a odmítání dále pokračovat ve výstavb
Číst více

Praha vyhlašuje otevřené výběrové řízení na provoz kobek na Rašínově a Hořejším nábřeží

9. 4. 2019
Hlavní město Praha vyhlašuje otevřené výběrové řízení na uzavření nájemních smluv na provoz kobek na Rašínově a Hořejším nábřeží. Hlavním kritériem pro hodnocení předložených návrhů je obsahová kvalita záměru a jeho soulad s celkovou koncepcí pražských náplavek. Cílem výběrového řízení je zajistit zajímavou, atraktivní a autentickou skladbu provozovatelů kobek a přispět tím tak jak ke kvalitě života, tak i k posílení hodnot jednoho z nejvýznamnějších veřejných prostor v Praze. Výběrové řízení bude zveřejněno v sobotu 6. 4. 2019.
Číst více

Začala výstavba radnice Prahy 12

9. 4. 2019
Koncem měsíce března došlo k předání „staveniště“ a postupně započnou povrchové úpravy, aby se mohlo započít s výstavbou nového objektu radnice městské části Praha 12. K odstranění stávajících hal, různého materiálu, k archeologickému průzkumu a dalším přípravným pracím bohužel patří i vykácení dřevin, které částečně pocházejí i z náletů. 
Číst více
1 2 3 ... 10 ... 113 114   > Články 1 - 10 z 1136

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme