Regionální organizace TOP 09 Praha 4

Aktuální informace o dění na Praze 4 najdete také na www.prazska4.cz.

Sliby se mají plnit
23. 5. 2023

Sliby se mají plnit

Je to již měsíc, kdy jsem opustil pozici místostarosty a radního Prahy 4. Stalo se tak v souvislosti s mojí aktuální rolí na magistrátu, kde zastávám pozici radního pro infrastrukturu. Před volbami jsme slíbili voličům, že kumulace funkcí není pro nás správnou cestou. Sliby se plnit mají, a jsem rád, že v tomto ohledu jdeme příkladem. Pevně věřím, že Filip Vácha jako nový místostarosta Prahy 4 plně obstojí a podobně tak i nový radní Petr Tomáš Opletal. Oběma kolegům přeji hodně sil. Čtyřka si to rozhodně zaslouží.

Celý článek
20. 5. 2023

V Braníku už nebude strašit známá ruina

V rámci směny pozemků mezi Hlavním městem Prahou a státem, získá Praha i pozemek s černou stavbou ohraničený ulicí Vrbovou, areálem TJ ABC Braník, branickou cyklostezkou s Jižní spojkou a Kunratickým potokem.

Celý článek
Kultura na Praze 4
27. 4. 2023

Kultura na Praze 4

Na posledním zasedání Zastupitelstva MČ Praha 4, které se konalo 12. dubna, došlo k personálním změnám v rámci Rady MČ Praha 4 a rozdělení gescí. Náš dlouholetý místostarosta Michal Hroza se v únoru stal radním hlavního města pro infrastrukturu a zcela pochopitelně uvolnil svou pozici v Praze 4, aby se mohl naplno věnovat své nové gesci na magistrátu. V Praze 4 však zůstává nadále v pozici zastupitele.

Celý článek
Praha 4 má nového místostarostu z TOP 09. Michala Hrozu vystřídal Filip Vácha
17. 4. 2023

Praha 4 má nového místostarostu z TOP 09. Michala Hrozu vystřídal Filip Vácha

Změny ve vedení městské části čerstvě zaznamenala Praha 4. Jde však jde jen o menší posuny v obsazení jednotlivých pozic. Změny se odehrávají v rámci zastupitelského klubu Společně – ODS a TOP 09 a týkají se jen předávání rolí mezi „topáckými“ zastupiteli, konkrétně mezi Michalem Hrozou, Filipem Váchou a Petrem Tomášem Opletalem.

Celý článek
Prahu 4 povede koalice ODS, TOP 09 a ANO 2011
30. 9. 2022

Prahu 4 povede koalice ODS, TOP 09 a ANO 2011

Městskou část Praha 4 bude v dalších čtyřech letech spravovat koalice ODS, TOP 09 a ANO 2011. V Zastupitelstvu MČ Praha 4 bude mít většinu 23 hlasů, třináct mandátů získala ve volbách volební koalice Společně a 10 hlasů hnutí ANO 2011.

Celý článek
Jdeme SPOLEČNĚ ODS a TOP 09
23. 8. 2022

Jdeme SPOLEČNĚ ODS a TOP 09

Vážení sousedé z Prahy 4, 23. a 24. září letošního roku nás čekají komunální volby a ODS s TOP 09 budou na Čtyřce kandidovat společně v koalici. Proč? Už téměř čtyři roky pro Vás na radnici pracujeme SPOLEČNĚ a měníme Prahu 4 k lepšímu. Provedli jsme opravy většiny škol a všech divadel, otevřeli uzavřené Branické divadlo, úspěšně dokončili stavbu koupaliště Lhotka, v září dokončíme stavbu nového lékařského domu na Novodvorské, přiměli jsme magistrát konečně opravit terasu a schodiště na Budějovické, vybudovali nové byty v Táborské ulici, vybudovali jsme nový park v Jeremenkově ulici, zdvojnásobili počet workautových hřišť, připravili revitalizaci parků Jezerka, Na Pankráci a Na Fidlovačce a mnoho dalšího. Zároveň jsme čelili mimořádné výzvě – zvládnout SPOLEČNĚ s Vámi epidemii nemoci COVID 19 a pomoci, nakolik bylo v našich silách, těm, které postihla nejvíce. Při tomhle všem jsme zjistili, že si jednoduše lidsky i programově rozumíme a že se můžeme vzájemně spolehnout na to, že naši partneři jsou pracovití lidé, kteří chtějí Čtyřku rozvíjet ve fungující a přívětivé místo pro život. 

Celý článek
Příroda, voda, zeleň, vycházky a Praha 4
30. 6. 2022

Příroda, voda, zeleň, vycházky a Praha 4

Aktuální krásné a teplé letní počasí svádí k vycházkám a k pobytu v přírodě, a to ať už v Praze nebo mimo ni. Mezi vyhlášené pražské přírodní a volnočasové prostory bezpochyby patří Prokopské údolí, Divoká Šárka, Stromovka, Letenské sady nebo Petřín. Na čtyřce to pak je jednoznačně Krčský les, dále pravý břeh Vltavy nebo oblíbený park Jezerka a park na Pankráci (Centrální park Pankrác), spojený s Kavčími horami. A dalo by se určitě pokračovat.

Celý článek
Místní organizace TOP 09 Praha 4 opět zvolila úspěšné vedení
6. 5. 2022

Místní organizace TOP 09 Praha 4 opět zvolila úspěšné vedení

Sehraný tým se nemění. Staronové vedení si na začátku května zvolila místní organizace TOP 09 Praha 4. Jejím předsedou je i nadále radní Prahy 4 pro investice a také zastupitel Filip Vácha. Post místopředsedy obhájil Petr Kučera, který je rovněž čtyřkovým zastupitelem.

Celý článek
Koalice Společně ODS a TOP 09 na Praze 4 podepsala koaliční dohodu
26. 4. 2022

Koalice Společně ODS a TOP 09 na Praze 4 podepsala koaliční dohodu

Dne 25. dubna podepsala koalice Společně ODS a TOP 09 Dohodu o spolupráci pro volby do Zastupitelstva Městské části Praha 4 v roce 2022. Smlouvu podepsali předsedové obou koaličních stran, Marek Benda za ODS Praha 4, a Filip Vácha, za TOP 09, s vědomím společné vůle prosazovat programová východiska a hodnoty, které tyto strany dlouhodobě prosazují jak na celostátní, tak na komunální úrovni a s odpovědností k dalšímu vyváženému rozvoji Městské části Praha 4.

Celý článek
Poesiomat nově najdete i na Praze 4
22. 4. 2022

Poesiomat nově najdete i na Praze 4

Poesiomat, neboli jukebox na poesii, stojí od dnešního dne v Praze 4 na náměstí Bratří Synků v zeleni u tramvajové zastávky směr Nuselská ulice. Automat s jednoduchým ovládacím systémem nabízí uživatelům zvolit si poslech jednotlivých básní, ale i mnoho dalšího.

Celý článek
1 2 3 ... 10 ... 20 21
Články 1 - 10 z 203
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme