PRAHA 14

Co se děje na Radnici Prahy 14

TOP 09 je pravicovou, konzervativní politickou stranou aktivní na radnicích všech obcí našeho regionu. Zástupci TOP09 tak pracují ve prospěch občanů na Městské části Praha 14, dále v Horních i Dolních Počernicích, Běchovicích, Újezdu nad Lesy, Klánovicích a Kolodějích. V níže uvedených článcích vám budeme postupně představovat výsledky práce našich komunálních politiků.

Mateřská škola v Hostavicích slavnostně zahájila provoz – zastupitelům hnutí ANO navzdory

22. 9. 2017
Praha 14 otevřela ve středu 20. září úplně novou mateřskou školku na Jahodnici. Pokračuje tak úspěšně v práci na obnově a rozšiřování kapacit místních školských zařízení, s niž začala už před několika lety. Kapacita MŠ Hostavice je 112 dětí, přičemž využívat ji mohou nejen děti z okolí, ale z celé Prahy 14.
Číst více

VOLEBNÍ PROGRAM 2017

12. 9. 2017
TOP 09 předkládá volební program na léta 2017–2021, který naplňuje první třetinu naší VIZE 2030. Reagujeme na dlouhodobé výzvy, před nimiž naše společnost stojí. Nepodléháme iluzi, že uplynulé roky růstu a relativního bezpečí jsou setrvalým stavem a že bez aktivní a odpovědné politiky se nám může bez problémů dařit i nadále. Dobré časy vláda využila pouze k tomu, že stát nabobtnal, stal se více nákladným a zaměstnává tisíce nových úředníků. Mohlo se tím vytvořit zcela mylné zdání, že problémy naší země se vyřešily samy. TOP 09 zformulovala dlouhodobou VIZI 2030, v níž se zavázala vybudovat moderní stát, ve kterém se budeme těšit ze svobodného života. Stát, kde střední třída není decimována, ale má naopak maximální prostor k rozvinutí svých ekonomických, společenských a kulturních aktivit.
Číst více

Park U Čeňku se konečně dočká hřišť a dokončení cest

5. 9. 2017
Po více než roce slibů to teď konečně vypadá, že hlavní město splní svůj cíl a závazek a do parku U Čeňku na Černém Mostě doplní alespoň avizované dětské hřiště, venkovní posilovnu, osvětlení a cestní síť. Pražští radní na konci srpna rozhodli o realizátorovi celé zakázky, kterým se dle očekávání stala společnost Lesy hl. m. Prahy.
Číst více

Chcete změnit Prahu 14? Využijte šanci připravit vlastní projekt!

7. 7. 2017
Chcete opravit chodník, obnovit zeleň, vybudovat dětské hřiště nebo třeba uspořádat vlastní sousedskou akci? Nyní máte šanci proměnit svá přání ve skutečnost. Praha 14 se zařadí na seznam pražských městských částí, ve kterých o využití části obecních financí rozhodují sami obyvatelé. Členové zastupitelstva dali na svém posledním jednání zelenou tzv. participativnímu rozpočtu, který veřejnosti umožňuje vytvářet vlastní, pro rozvoj městské části zajímavé projekty.
Číst více

Praha 14 získala cenu za park Pilská

4. 7. 2017
Městská část získala v polovině června další ocenění za revitalizaci parku Pilská v Hostavicích. V rámci 14. ročníku celostátní soutěže Česká dopravní stavba, Technologie a Inovace 2016 obdržela Praha 14 cenu hlavního města Prahy v kategorii A4 – Ostatní dopravní stavby.
Číst více

Praha 14 získala ocenění Ministerstva vnitra

16. 6. 2017
Za práci v oblasti místní Agendy 21 získala městská část Praha 14 další významné ocenění. Její zástupci na začátku června převzali cenu za kvalitu ve veřejné správě za rok 2016 (organizace zvyšující kvalitu veřejné služby – tzv. bronzový stupeň) udělovanou Ministerstvem vnitra.
Číst více

Radnice chce stromy na náměstí v Hloubětíně zachovat

5. 6. 2017
Městská část podpoří občany, kteří volají po zachování stromů na jižním náměstí v Hloubětíně. Radní rozhodli, že přestože s revitalizací náměstí podle návrhu architektonického studia Písek Seyček Architekti souhlasí, požadují úpravu projektu do podoby, která umožní zachování maximálního počtu stromů.
Číst více

Začíná stavba rozhledny Doubravka XIV. – nové dominanty Prahy 14 navržené Hutí architektury Martina Rajniše

18. 5. 2017
Na Čihadlech na Černém Mostě v nejbližších dnech začne výstavba očekávané vyhlídkové věže Doubravka XIV. Půjde o první veřejně přístupnou rozhlednu na území hlavního města od roku 1992, kdy byl dokončen Žižkovský vysílač. Jméno rozhledně vybral její autor prof. ing. arch. Martin Rajniš se svým týmem Huť architektury a vtiskl jí podobu výrazné originální konstrukce, které dominují tři masivní nohy. K vrcholu věže s podestou ve výšce 20 metrů povede 98 schodů. První návštěvníky rozhledna přivítá už letos na konci září. Souběžně bude převedena do vlastnictví MČ Praha 14.
Číst více

Dobrovolníci se opět pustili do úklidu Prahy 14

12. 5. 2017
Tradice dobrovolných úklidů se v Praze 14 pevně zakořenila, a tak se i letos pustili aktivní občané i zástupci neziskovek do čištění veřejného prostoru na Černém Mostu, na Hutích, v Hloubětíně, na Jahodnici i na novém sídlišti Rajský vrch
Číst více

Nový vyvolávací systém

4. 5. 2017
Nechcete trávit čas čekáním ve frontách, když si na úřad jdete vyřídit například osobní doklady? Nemusíte. Na webových stránkách městské části (www.praha 14.cz) můžete využít systém rezervací úředních hodin, který se navíc v průběhu května stane uživatelsky ještě příjemnějším.
Číst více
1 2 3 ... 10 11   > Články 1 - 10 z 108

TOP 09 Praha 14

Přihlášky prosím zasílejte na tuto adresu:

Malostranské náměstí 266/5
118 00 Praha 1 - Malá Strana

Copyright © 2009-2017  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Informace o webu |  Mapa stránek

nEUhneme
Jiří Pospíšil:Spolupráce středopravicových stran musí začít hned.
Přidejte se k nám!
Odesláním prohlašuji, že souhlasím se zpracováním a uchováváním těchto osobních údajů pouze pro potřeby politické strany TOP 09 podle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.
Děkujeme