× Pohněme s tím. Společně!

PRAHA 14

Co se děje na Radnici Prahy 14

TOP 09 je pravicovou, konzervativní politickou stranou aktivní na radnicích většiny obcí našeho regionu. Zástupci TOP09 tak pracují ve prospěch občanů na radnici Městské části Praha 14, dále v Běchovicích, Újezdu nad Lesy a v Kolodějích. V proběhlých komunálních volbách jsme v městské části Praha 14 vytvořili společnou kandidátku se zástupci několika dalších stran. Bližší informace o jednotlivých kandidátech a našem programu naleznete pod rozkliknutí následujícícho odkazu. https://www.spojenapraha14.cz/

2. ročník participativního rozpočtu na Praze 14

20. 9. 2020
V následujícím textu Vám přiblížíme aktuální stav projektů vybraných k realizaci v rámci 2. ročníku participativního rozpočtu v naši městské části.
Číst více

Černý most zdobí hry pro děti, Hutě houbové sousoší

6. 9. 2020
V parku v ulici Splavná na Hutích by asi houby hledal málokdo. Přesto tam jsou hned tři. A ne ledajaké – obrovské, betonové a vkusně ozdobené. Jejich autorkou je sochařka Daniela Kartáčová, která si umístěním tohoto netradičního uměleckého díla tak trochu splnila sen. „Vždycky jsem si říkala, že by se mi takové houby líbily na vlastní zahradě, ale znáte to… kovářova kobyla… nikdy jsem se k tomu nedostala. A teď jsem si přání vyplnila. Houby mi sice „nerostou“ před domem, ale zase se z nich může těšit více lidí,“ říká Daniela Kartáková. 
Číst více

Bezpečný návrat do škol v čase Covidu

1. 9. 2020
„Městská část Praha 14 aktuálně dokončuje nákup ochranných pomůcek - jednorázových rukavic, roušek, dezinfekce i stojanů pro základní a mateřské školy, úřad, neziskové organizace a do rezervy,” říká starosta Prahy 14 Mgr. Radek Vondra.
Číst více

Praha 14 má novou stezku pro pěší i cyklisty. Spojuje Černý Most a Kyje

13. 7. 2020
Obyvatelé a návštěvníci městské části Praha 14 mohou při svých procházkách využívat novou stezku spojující černomostecký Rajský vrch a rekreační oblast v okolí Kyjského rybníka. „Stezka měří asi 430 metrů, je určena pěším, případně cyklistům, kteří se nebojí jízdy do kopce“, říká místostarosta Prahy 14 Ing. Petr Hukal, který má v Praze 14 na starosti oblast dopravy.
Číst více

V létě se začne stavět jahodnický bikepark

3. 7. 2020
Během letních prázdnin Praha 14 začne s výstavbou chystaného parku pro bikery na Jahodnici. „Aktuálně finišujeme s výběrovým řízením na dodavatele prací. Až bude dokončeno, můžeme zahájit přípravné práce,“ vysvětluje místostarostka Prahy 14 Mgr. Irena Kolmanová (TOP 09), která má v městské části na starosti investice.
Číst více

Dětská hřiště „pod párou“

16. 6. 2020
Aby byla dětská čistá a bezpečná, vyžadují pravidelnou péči. Na údržbu a opravy má městská část letos vyčleněno zhruba 600 tisíc korun, další peníze poputují do chystaných renovací.
Číst více

V Praze 14 rostou desítky nových stromů

10. 6. 2020
Jedním z nejlepších řešení, jak bojovat s klimatickými změnami, je výsadba nových stromů. Zadržují vodu a vytvářejí kyslík i přirozený stín, ve kterém je hned o několik stupňů méně než na slunci.
Číst více

Praha 14 globálně odpovědná

4. 6. 2020
V červnu 2018 schválilo Zastupitelstvo MČ Praha 14 usnesení, kterým se naše městská část připojila k tzv. Aalborgské chartě. Dokument, který již podepsalo více jak 2600 místních samospráv z 39 zemí, se zabývá ochranou životního prostředí směřující k trvalé udržitelnosti.
Číst více

Podnikatelům pomáhá i Praha 14

5. 5. 2020
Přestože koronavirová krize dosud neskončila a nadále platí řada mimořádných opatření, život v česku se po malých krůčcích začíná vracet do normálu. Vláda postupně ruší některá omezení, na což jak na smilování čekají zejména podnikatelé a živnostníci.
Číst více

Projekt na rekonstrukci radnice slaví úspěchy

14. 2. 2020
Asociace poskytovatelů energetických služeb letos vyhlásila již devátý ročník soutěže o nejlepší připravovaný energetický úsporný projekt řešený metodou EPC. Městská část Praha 14 si odnesla pěkné třetí místo za projekt na rekonstrukci radniční budovy.
Číst více
1 2 3 ... 10 ... 18 19   > Články 1 - 10 z 182

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme