PRAHA 14

Co se děje na Radnici Prahy 14

TOP 09 je pravicovou, konzervativní politickou stranou aktivní na radnicích všech obcí našeho regionu. Zástupci TOP09 tak pracují ve prospěch občanů na Městské části Praha 14, dále v Horních i Dolních Počernicích, Běchovicích, Újezdu nad Lesy, Klánovicích a Kolodějích. V níže uvedených článcích vám budeme postupně představovat výsledky práce našich komunálních politiků.

Vybíralka 25: vrcholí přípravy na první proměny

17. 5. 2018
Projekt Vybíralka 25, který je takzvaným „pilotem“ pro budoucí plán revitalizace pražských sídlišť, pokročil do další fáze. Po letech veřejných plánovacích setkání, která ve spolupráci s městskou části vedl Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR Praha), nyní vrcholí přípravy na konkrétní úpravy veřejného prostoru.
Číst více

Praha 14 rozkvetlá

4. 5. 2018
Praha 14 patří mezi městské části s výrazným podílem zeleně, což kdekdo ocení zvláště teď, na jaře. Všechno voní, kvete, září ve svěžích odstínech a láká k procházkám. Svůj podíl na tom má nejen přívětivé počasí, ale i „lidská ruka“. Narcisky, tulipány, krokusy a další typicky jarní květiny zdobí zahrady, kam je zasadili majitelé přilehlých domů, i veřejná prostranství, kde se o to postarala městská část. Ta zároveň chystá další výsadbu – mimo jiné stromů a trvalek.
Číst více

Magistrát chce na Černém Mostě stavět nové bytové domy

2. 5. 2018
Hlavní město Praha připravuje výstavbu tzv. „Hybridních“ domů, které vyrostou v těsné blízkosti parku U Čeňku – jižně od ulice Arnošta Valenty. Protože kolem projektu panuje řada otázek, a to jak ze strany městské části, tak i ze strany obyvatel, zorganizoval starosta Prahy 14 Mgr. Radek Vondra setkání, které mělo jediný cíl: představit magistrátní plány široké veřejnosti.
Číst více

Lidé rozhodli, jaké projekty pro Prahu 14 dostanou „zelenou“

21. 4. 2018
V termínu od 12. do 30. března mohla veřejnost vybírat z celkem 18 realizovatelných občanských projektů, které lidé podali v rámci tzv. participativní rozpočtování – projektu Čtrnáctka podle vás. V on-line hlasování většina z nich uspěla. Podívejte se spolu s námi, které konkrétně to byly.
Číst více

Zábava i poučení pod taktovkou komunitních center v Praze 14

13. 4. 2018
Samostatnou kapitolou ve „tvorbě“ volného času představují komunitní centra zřízená městskou části. V současnosti v Praze 14 fungují čtyři – plechárna na Černém mostě, kulturní dům v Kyjích, KC Kardašovská na Lehovci a komunitní kavárna v ulici Pilská v Hostavicích.
Číst více

Praha 14 otevřela nový skatepark u Plechárny

9. 4. 2018
V pátek 6. dubna otevřela Praha 14 nový skatepark u volnočasového centra Plechárna na Černém Mostě. Původní, montované překážky, které zde „vyrostly“ před sedmi lety, nahradily betonové s výrazně delší životností. Poprvé se zrekonstruovaný skatepark slavnostně otevřel veřejnosti 6. dubna v 15 hodin. Návštěvníci akce se mohou těšit na skate exhibici i na soutěž.
Číst více

Na podporu sportu poputuje téměř 6 miliónů korun

3. 4. 2018
Způsobů, kterými městská část podporuje sportovní, kulturní či komunitní život, je celá řada. Jednak sama nebo prostřednictvím Prahy 14 kulturní a „svých“ komunitních center množství aktivit organizuje, jednak se soustředí na pomoc neziskovému sektoru.
Číst více

Parkoviště dlouhodobého stání nekončí, čeká je revitalizace

16. 3. 2018
„Radnice si ohlídá, aby zůstalo zachováno parkováni pro rezidenty na Černém Mostě“ říká starosta Vondra
Číst více

Prodejna potravin na Jahodnici prochází rekonstrukcí

6. 3. 2018
Prodejna potravin v Travné ulici nyní prochází rekonstrukcí, znovu bude pravděpodobně otevřena v dubnu. Provozovna má nového nájemce, který se ji rozhodl zrekonstruovat a rozšířit i o prostory bývalé herny. Před prodejnou, na pozemku pronajatém městskou částí, vznikne také devět nových parkovacích míst.
Číst více

Upravené a čisté prostředí láká návštěvníky a odrazuje zločince

28. 2. 2018
Tomu, aby bylo v ulicích bezpečněji, zásadním způsobem přispívá revitalizace veřejného prostoru, zejména zeleně. Městská část dala v posledních letech „do kupy“ celou řadu dříve zanedbaných ploch, které jsou dnes přehledné a prosvětlené.
Číst více
1 2 3 ... 10 ... 12 13   > Články 1 - 10 z 130

TOP 09 Praha 14

Přihlášky prosím zasílejte na tuto adresu:

Krajská kancelář TOP 09 Praha

Michnův palác, budova č. 2

Újezd 450/40

118 00 Praha 1 - Malá Strana

 

Copyright © 2009-2018  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Informace o webu |  Mapa stránek

nEUhneme
Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Přidejte se k nám!
Odesláním prohlašuji, že souhlasím se zpracováním a uchováváním těchto osobních údajů pouze pro potřeby politické strany TOP 09 podle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.
Děkujeme