Regionální organizace TOP 09 Praha 1

Dostupné potraviny

Dostupné potraviny

Zatímco alkohol je možné koupit v každé ulici, s kvalitním ovocem a zeleninou a dalšími potravinami je to složitější. Pro turistu s cílem opít se a bavit na Airbnb či na ulici je to tu doslova ráj, pro občana už nikoliv. Jedním z pilířů kvalitního života je přitom vysoká úroveň občanské vybavenosti. A jak konkrétně pozvednout úroveň vybavenosti? Začít se musí Havelským tržištěm, které má nově Praha 1 zcela ve své správě. Je nutné změnit sortiment a podobu trhu, aby místo více odpovídalo potřebám místních. Zcela zmizet musí turistické cetky. Aktivně jednat je nezbytné s Prahou o konceptu využití Staroměstské tržnice.

Celý článek
Koše a úklid

Koše a úklid

Přestože má Praha 1 na bankovním účtu naspořenou cca 1 miliardu korun, v ulicích to znít není. Přeplněné koše a špína a smrad kolem nich. Zákoutí páchnoucí močí a výkaly. Nepořádek. To jsou naše ulice. Žijeme tu v bohatství, ale ve špíně a výkalech. Chceme domluvit s magistrátem změnu rozmístění košů, aby jejich četnost a umístění lépe odpovídalo zatížení lokalit.

Celý článek
Méně trdel, více komunitních míst

Méně trdel, více komunitních míst

Aby se lidem dobře žilo v nějakém místě, nestačí mít jen dostupnou nabídku potravin a dobré dopravní spojení. Stále častěji chceme také trávit svůj volný čas s přáteli a rodinou v kavárnách, restauracích, či hospodách. Praha 1 má ohromné množství restaurací na svém území, ale málokteré jsou atraktivní pro místní rezidenty, pro místní komunitní život.

Celý článek
Praha 1 se nebude točit v kruhu!

Praha 1 se nebude točit v kruhu!

Kruhový objezd pod Prašnou bránou je nejen naprosto nevzhledný, ale také dopravně zcela zbytečný. Změny v dopravě v celé oblasti si objednala a zaplatila Penta v souvislosti s výstavbou Masaryčky. ODS, která má na starosti dopravu v Praze 1 tyto úpravy ochotně vzala za své a prosadila. Kruhový objezd v rámci změn dopravy v širší oblasti přitom prosadila s argumentem, že musí být umožněn rychlý příjezd aut, které přiváží na Příkopy lidi a umožněn zase rychlý odjezd těmto autům. Vážně, kvůli tomuto máme hnusný kruhák pod Prašnou bránou!

Celý článek
Pseudohistorické vozy, ruličkáři a další podvodníci musí pryč

Pseudohistorické vozy, ruličkáři a další podvodníci musí pryč

Také vám připadá, že si každý venku dělá, co chce? Jak je možné, že v Karlově ulici snad každý večer stojí nelegálně taxi a okrádá turisty? Proč v Pařížské nebo Celetné stojí pseudohistorické vozy v modré zóně nabízející své služby? Jak je možné, že vám kdekoliv na ulici nabízejí turistické služby? Případně drogy nebo vás lákají do vykřičeného domu? Ruličkáři každý den okrádají turisty směnou jejich peněz za prošlé běloruské rubly pod kamerami policie a bojí se jen jednoho: Janka Rubeše. A proč je stále tolerováno zakázané týrání zvířat na ulici? Odpověď je jednoduchá: nikdo to neřeší, a tak si kdekdo dělá, co chce. Tenhle disneyland musí skončit. A máme na to plán. Chceme iniciovat a podpořit vznik a provoz speciální složky městské policie.

Celý článek
Sport v Praze 1

Sport v Praze 1

Běháte nebo se stále odhodláváte začít s během? Běhání v Praze má své krásy i strasti a úkolem radnice má být, aby tuto pro člověka nejpřirozenější sportovní aktivitu co nejvíce zpřístupnila občanům. Více kurtů, hřišť a sportovních arén tu nepostavíme, udělejme alespoň maximum pro běh a cvičení na workoutových hřištích. Připravíme katalog doporučených cest výběhů podle délek a obtížnosti cest, abyste mohli zkoušet i nové trasy.

Celý článek
Sportoviště dostupná občanům

Sportoviště dostupná občanům

Ke kvalitnímu komunitnímu životu u aktivních jedinců patří sport. Na území Prahy 1 se nachází jen několik sportovišť a bazénů. Jiné pražské obvody jsou na tom díky charakteru zástavby lépe. Proto je nezbytné, aby toto omezené množství sportovišť sloužilo především občanům Prahy 1 a našim dětem v maximálním možném rozsahu. Na vlastních sportovištích stanovíme pravidla pro prioritizaci občanů Prahy 1 a jejich výrazné cenové zvýhodnění.

Celý článek
Strom, který hledá místo

Strom, který hledá místo

V sobotu 3.9. jsme přivezli do našich ulic 31 platanů javorolistých. Máme totiž ambiciózní cíl, ke kterému potřebujeme vaši podporu – je jím změna v parkovacím systému spočívající v navrácení původního smyslu modrým zónám, tj. parkování rezidentů a abonentů s provozovnou (obchody a služby). Uvolněnou kapacitu zón chceme z části využít pro výsadbu stromů. To znamená, že namísto zabraného místa auty nerezidentů dostanou rezidenti více kapacity pro své parkování a ještě zbyde prostor pro sázení stromů. Jen každé osmé zrušené parkovací místo by přitom znamenalo tisíc vysázených stromů v ulicích Prahy 1. Ve vozovkách je navíc výsadba jednodušší, ty nejsou tolik zasíťované jako chodníky.

Celý článek
Chodníky nejsou opičí dráhou, koloběžky na ně nepatří

Chodníky nejsou opičí dráhou, koloběžky na ně nepatří

Jestli je na něčem jednoznačně patrné, že vedení radnice Prahy 1 selhává, pak je to situace s odloženými koloběžkami chaoticky doslova kdekoliv. Taková překážková dráha je těžko zvládnutelná pro zdravého jedince, pro nevidomé, vozíčkáře, nebo seniory s berlemi je to často nepřekonatelná překážka. Samozřejmě, že tento problém je specificky pražský, jak už tak bývá. Třeba v Paříži funguje jednoduché pravidlo: koloběžku je možné vypůjčit si na určených místech a vrátit ji lze opět na předem určených místech. Proč to nejde u nás? GPS funguje u nás i v Paříži stejně. Koloběžky jsou stejné. Ale politické reprezentace stejné a ani podobné nejsou, to je ten problém.

Celý článek
Dáme více peněz a

Dáme více peněz a "Jámu" k tomu kultuře a spolkům

Praha 1 jako centrum hlavního města musí být výkladní skříní kulturní nabídky pro občany. Proto významně navýšíme granty Prahy 1, aby se na instituce a spolky, které kulturní akce organizují, dostala co nejvyšší výše příspěvku. Současná praxe, kdy příspěvky jsou velmi nízké, neumožňuje organizátorům dosáhnout žádoucí kvalitu. Máme za to, že akce organizované občany, místními spolky a kulturními institucemi lépe odpovídají přáním a představám místních obyvatel. Naproti tomu omezíme některé akce organizované Prahou 1, přičemž zachováme akce takové, které se osvědčily, jako například výlety se seniory, či ples seniorů.

Celý článek
1 2
Články 1 - 10 z 18
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme