Tiskové zprávy

Praha získala světové ocenění za design městského nábytku i retro tramvaj

10. 7. 2019
Jan Chabr za Prahu převzal dvě ocenění v prestižní mezinárodní soutěži Red Dot Design Award, která každoročně patří k celosvětově nejvýznamnějším událostem v oblasti designu. 
Číst více

Radní Chabr: Praha si nechá vypracovat koncepci veřejného osvětlení

25. 6. 2019
Vedení hlavního města si nechá vypracovat koncepci veřejného osvětlení s návrhem dalšího rozvoje. Město zároveň nechá udělat soupis všech sloupů. Novinářům to dnes řekl radní Jan Chabr (TOP 09). Materiál vyjde na několik milionů korun, v Praze je asi 135.000 lamp. O veřejné osvětlení se stará městská firma Technologie hlavního města Prahy (THMP), která studii rozvoje osvětlení nechá vypracovat. Správu osvětlení v minulosti provázely potíže.
Číst více

Náměstek Hlaváček: Praha bude mít novou strategii rozvoje metra, propojí ho se železničními tratěmi

24. 6. 2019
Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) na návrh náměstka pro dopravu Adama Scheinherra a náměstka pro územní rozvoj Petra Hlaváčka připraví dlouhodobou strategii rozvoje pražské sítě metra. Zmapuje možnosti obsluhy území Prahy trasami metra, a to v návaznosti na chystaný návrh nového územního plánu, strategii rozvoje tramvajových tratí a aktuálně zadávanou studii Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) proveditelnosti přestavby železničního uzlu Praha.
Číst více

Rada schválila kreativní proměnu Negrelliho viaduktu

24. 6. 2019
Na rozsáhlou rekonstrukci Negrelliho viaduktu naváže proměna okolí druhého nejstaršího mostu v Praze včetně prostor pod ním. Podle návrhu náměstka primátora pro územní rozvoj Petra Hlaváčka a náměstka primátora pro dopravu Adama Scheinherra, který dnes schválila Rada hl. m. Prahy, může pod viaduktem vzniknout nový kreativní prostor s kavárnami, knihovnou nebo letní divadelní scénou. Návrh počítá se zpracováním využitelnosti oblouků, vytvořením nových veřejných prostranství a zapojením viaduktu do struktury města. Přibydou také nová parkovací stání.
Číst více

Další záchrana pozemků pro město Prahu

20. 6. 2019
Magistrát hlavního města Prahy uspěl v další dražbě, tentokrát pozemků v katastrálním území Žižkov. Jedná se o zajímavé pozemky, které se nacházejí v zastavěné části města a které tvoří jednotný funkční celek s přístupem z veřejné komunikace. Vzhledem k tomu, že získání pozemků ve vnitřní části Prahy do vlastnictví hl. m. Prahy je v dnešní době velmi problematické, a to nejen cenou, ale i nabídkou, je to jeden z dalších úspěchů odboru hospodaření s majetkem Magistrátu hl. m. Prahy.
Číst více

K Metropolitnímu plánu evidujeme 14 475 připomínek, jejich vypořádávání nyní intenzivně pokračuje

20. 6. 2019
Petr Hlaváček, I. náměstek primátora hl. m. Prahy a radní pro územní rozvoj a územní plán, představil dosavadní průběh a aktuální stav v projednávání Metropolitního plánu. Od odevzdání Metropolitního plánu a zahájení Společného jednání, v rámci kterého bylo možné se k plánu budoucího rozvoje metropole vyjadřovat, uplynul rok.
Číst více

Oblouky Negrelliho viaduktu se promění v kreativní místo, velké změny také čeká jejich okolí

20. 6. 2019
Na rozsáhlou rekonstrukci Negrelliho viaduktu naváže proměna okolí druhého nejstaršího mostu v Praze včetně prostorů pod ním. Podle návrhu náměstka primátora pro územní rozvoj Petra Hlaváčka a náměstka primátora pro dopravu Adama Scheinherra může pod viaduktem vzniknout nový kreativní prostor s kavárnami, knihovnou nebo letní divadelní scénou. Návrh počítá se zpracováním využitelnosti oblouků, vytvořením nových veřejných prostranství a zapojením viaduktu do struktury města. Přibydou také nová parkovací stání.
Číst více

Grundler, místostarosta Prahy 2: Sportoviště vznikající Na Smetance pomůže stovkám dětí

19. 6. 2019
Na rohu ulic Na Smetance a Italská vzniká (i v souladu s územním plánem, podle nějž má pozemek sloužit ke sportování) moderní multifunkční sportoviště, které Praze 2 již roky chybí. Po dokončení jej budou navštěvovat nejen žáci z nedaleké ZŠ a MŠ Na Smetance, kterých je téměř šest set, ale i děti z dalších škol či z Domu dětí a mládeže Praha 2. Sportovní hřiště na tomto místě již v minulosti roky existovalo.
Číst více

Náměstek primátora Hlaváček zasedal v komisi prestižní pařížské školy

19. 6. 2019
Náměstek primátora hl. m. Prahy pro územní rozvoj a plánování Petr Hlaváček v pondělí 17. června zasedal v komisi soutěže pařížské školy architektury ESA - Ecole Spéciale d’Architecture.
Číst více

Hlaváček: Nová čtvrť Bubny-Zátory začne vznikat za čtyři roky

11. 6. 2019
Budoucnost jednoho z největších pražských brownfieldů je předmětem diskuzí již desítky let. Nyní má Praha konečně realistický plán, jak toto 110hektarové území proměnit v plnohodnotnou čtvrť. Kompletní návrh územní studie, který bude zveřejněn v červenci, vykresluje novou podobu území Bubny-Zátory, do nějž by se mohlo vejít až 25 000 obyvatel. Po veřejném projednání a schválení bude studie sloužit jako podklad změny územního plánu. Stavět se začne za 3 až 4 roky.
Číst více
 <  1 2 3 4 ... 10 ... 115 116   > Články 11 - 20 z 1159

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Jiří Pospíšil:Stát nelze řídit jako firmu, protože občané nejsou zaměstnanci.
Děkujeme