Tiskové zprávy

Nové vedení TOP 09 Praha 2, předsedou zvolen radní Michal Zuna

7. 3. 2019
Regionální sněm TOP 09 Praha 2 zvolil na další 2 roky nové vedení. Novým předsedou se stává Michal Zuna a místopředsedou Michael Grundler. Do regionálního výboru byli zvoleni Jana Cagašová, Tomáš Halva, Radek Janda, Albert Kubišta a Michal Orság.
Číst více

Majetek Prahy online. Hlavní město spustí v dubnu další nástroj k přehledu majetku

6. 3. 2019
Magistrát hlavního města Prahy připravuje další nástroj, který povede k transparentnosti v oblasti nakládání s majetkem. To je jeden z hlavních cílů, který si stanovil radní Jan Chabr. Provoz „Majetkového informačního portálu“ odboru hospodaření s majetkem pražského magistrátu bude zahájen 1. dubna 2019. Je to další krok v transparentnosti po úspěšném spuštění Realitního portálu hl. m. Prahy, kde jsou pravidelně zveřejňovány všechny aktuální nabídky prodeje a pronájmu nemovitostí v majetku města.
Číst více

Realitní portál Praha významně rozšířil svou nabídku a byla spuštěna facebooková stránka

6. 3. 2019
Realitní portál Praha byl spuštěn v květnu 2018 a navštívilo jej od té doby přes 200 tisíc uživatelů. Během posledních měsíců byla také rozšířena nabídka majetku o další městské části. Nově byla navíc spuštěna facebooková stránka, která usnadní komunikaci s širší veřejností.
Číst více

Žáci z Prahy 8 odvyprávěli 11 příběhů svých sousedů

5. 3. 2019
V pondělí 4. března 2019 proběhla slavnostní prezentace projektů žáků osmých a devátých tříd základních škol zřizovaných MČ Praha 8 zapojených do projektu organizace Post Bellum Příběhy našich sousedů. Celkem 11 žákovských týmů představilo 11 neobyčejných příběhů. Nejlepší byl podle poroty tým ze ZŠ Glowackého, který spolupracoval s pamětnicí Marií Zoubkovou.
Číst více

Jiří Pospíšil na výboru pro evropské záležitosti podpořil navýšení dotací do škol

1. 3. 2019
Předseda výboru pro evropské záležitosti ZHMP Jiří Pospíšil na jednání výboru inicioval podporu opatření, s cílem zajištění lepšího čerpání dotací z Operačního programu Praha – pól růstu v oblasti. Mimo jiné je v současné době vyjednáván přesun finančních prostředků do oblasti školství o objemu až 300 mil. Kč.
Číst více

Praha se nebude zabývat delší variantou silničního okruhu přes obce Středočeského kraje. Podle odborné studie je nereálná

26. 2. 2019
Silniční okruh kolem Prahy (SOKP) má šanci pouze v původní (jižní) variantě, která zahrnuje okrajové městské části metropole. S těmi je třeba jednat o přijatelné variantě okruhu, která bude minimalizovat dopady na okrajové městské části hlavního města. To je závěr pracovní skupiny, kterou k Pražskému okruhu zřídili náměstek primátora pro územní rozvoj a územní plán Petr Hlaváček a náměstek pro dopravu Adam Scheinherr.
Číst více

Pražská TOP 09 uctila památku obětí komunistického režimu

25. 2. 2019
V předvečer výročí sedmdesáti jedna let od únorového komunistického převratu uctili zástupci pražské TOP 09 památku obětí komunistického režimu. Setkání na pražském Újezdě se zúčastnily zhruba pět desítek lidí, mezi nimi například předseda pražské TOP 09 a místostarosta Prahy 11 Jakub Lepš, místopředseda Michal Hroza, starosta městské části Praha-Libuš Jiří Koubek a také Martin Kroh, kandidát TOP 09 v senátním obvodu č. 24 – Praha 9.
Číst více

PRO JIŽNÍ TRASU SOKP SE JEDNOZNAČNĚ VYSLOVIL STŘEDOČESKÝ KRAJ I JEHO OBCE

20. 2. 2019
Praha 6 od začátku vnímá dostavbu severozápadní části okruhu jako jednoznačnou prioritu pro návrat klidného života v městské části, stejně jako zásadní stavbu pro plynulou dopravu a další rozvoj celé Prahy i Středočeského kraje. Proto neustále oslovuje s naléhavými žádostmi o dostavbu nejen pražský magistrát, ministra dopravy nebo českého premiéra, ale také s prosbou o vyjádření k preferovanému trasování i všechny dotčené obce.
Číst více

Praha rozvíjí realitní portál. Měl by do budoucna nabídnout kompletní přehled o městském majetku

15. 2. 2019
Všechny aktuální nabídky prodeje a pronájmu nemovitostí v majetku města na jednom místě přes běžný online vyhledávač nabízí hlavní město na svých webových stránkách. Dostupné zde budou také veškeré informace o pronájmech, prodejích a dražbách bytů i nebytových prostor.
Číst více

Praha potřebuje zjednodušit povolovací procesy

11. 2. 2019
Zástupci developerů se na prvním setkání s vedením pražské radnice shodli na klíčovém problému bytové výstavby a dalších stavebních projektů v metropoli. Zřízení centrálního stavebního úřadu by mělo přinést zrychlení stavebních povolení a snížení celkové byrokracie kolem nových projektů v Praze.
Číst více
 <  1 2 ... 8 9 10 11 12 ... 20 ... 120 121   > Články 91 - 100 z 1209

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme