× Pohněme s tím. Společně!

Tiskové zprávy

Rozumně hospodařit lze i s veřejnými budovami – příklad mateřských škol

12. 4. 2010
Naprostou většinu pražských mateřských škol (95%) zřizují jednotlivé městské části. Soukromý a církevní sektor se zatím na předškolní výchově podílí jen minimálně. Mateřské školy pro děti se zdravotním postižení zřizuje hlavní město Praha.
Číst více

Vzájemný (ne)soulad veřejné zeleně a územního plánování

9. 4. 2010
Nedostatek rekreačních ploch a zeleně začíná být v posledních letech v Praze velkým problémem. Bytové i nebytové projekty vyrůstají na místech, kde kdysi bývaly pole, louky, parky, ale třeba i jen drobné zelené plochy. Ať už se jedná o vzhledné či nevzhledné objekty, zeleně ubývá.
Číst více

Pražská ODS si plete politiku s podnikáním

1. 4. 2010
Jmenováním městských zastupitelů do pozic v představenstvu Dopravního podniku pražská ODS opětovně prokázala, že politiku úzce spojuje s podnikáním. Tomu odpovídá skutečný stav městem vlastněných organizací.
Číst více

Územní plánování v Praze potřebuje odpolitizovat

25. 3. 2010
Občané hlavního města mohli na konci roku 2009 připomínkovat koncept územního plánu hl. města Prahy, zároveň však, a mírně na pozadí, schválilo zastupitelstvo hl.m. Prahy v průběhu roku 2009 návrh celoměstsky významných změn, které zásadním způsobem ovlivní rozvoj a následnou stabilizaci města.
Číst více

Jančíkova ekonomická konjunktura na smíchovské radnici

10. 3. 2010
Pan starosta Jančík reagoval podrážděně na stanovisko pražské TOP 09, která, podobně jako předseda ODS Mirek Topolánek, odsoudila rozhodnutí vrátit nájemníkům obecních bytů v letošním roce 5 000 Kč z nájemného. Ve svém stanovisku místopředseda pražské ODS a starosta Prahy 5 Milan Jančík hovoří o zapojení 50,4 mil. Kč z přebytků hospodaření v uplynulých letech. Jsem rád, že ve svém stanovisku jasně Pražanům sdělil, že jsem se tohoto hospodaření neúčastnil. Z následujících dat jasně vyplývá proč.
Číst více

Motivace studentů – ANO pro státní maturity a pro školné na VŠ

9. 3. 2010
Obecné diskuze o kvalitě našeho vzdělávacího systému se do značné míry opírají o dvě aktuální témata - zavedení či odložení státních maturit a školnépro vysokoškolské studenty. Všechna tato témata jsou však také podmíněna jedním faktorem - motivací studentů.
Číst více

Laudát: Pražská ODS je bezradná

4. 3. 2010
Pražská TOP09 vyzývá své kolegy z ODS, aby místo trapného taktizování před parlamentními volbami řešili problémy na úrovni odpovídající chování v demokratické společnosti. Vaše úterní rozhodnutí jen dále prohlubuje riziko výrazného vítězství levice v důležitých květnových volbách.
Číst více

Vyzývám pražskou ODS, aby hrála fér

15. 2. 2010
Já si myslím, že to co se děje poslední dobou v Praze s volbami nesouvisí. Souvisí to s vnitřními problémy a personálním obsazením pražské ODS. Dělají prostě špatná rozhodnutí.
Číst více

„Mizernej student“ Schwarzenberg radí: Šprtejte

29. 1. 2010
„Já jsem byl mizernej student," svěřuje se Karel Schwarzenberg dětem na pražské základní škole Brána jazyků a rozdává jim při tom pololetní vysvědčení.
Číst více

Pražská TOP 09: Prodej pozemků v Praze 11 je neprůhledný a pochybný

27. 1. 2010
Stanovisko pražské TOP 09 k postupu koalice ODS a ČSSD v ZMČ Praha 11 ve věci výběrového řízení na prodej pozemků v okolí Litochlebského náměstí.
Číst více
 <  1 2 ... 120 ... 123 124 125 126 127 128   > Články 1241 - 1250 z 1276

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme