× Pohněme s tím. Společně!

Zastupitelé mezi sebou nechtějí Martu Semelovou z KSČM

18. 2. 2011

Pražští zastupitelé vyzvali poslankyni a pražskou zastupitelku Martu Semelovou (KSČM) k okamžitému odstoupení. Reagovali tak na projev, který Semelová přednesla minulý týden ve sněmovně při projednávání zákona o uznání protikomunistického odboje.

Podle zastupitelky Evy Vorlíčkové (TOP 09) Semelová v projevu popřela historická fakta a zločiny komunistického režimu. Semelová s tím nesouhlasí. Řekla, že se nemá za co stydět, a odstoupit odmítla.

Návrh předložila za klub TOP 09 Vorlíčková, podpořilo jej 39 z 63 zastupitelů, a to především hlasy TOP 09 a velké části ODS. Proti byli pouze komunisté a dva sociální demokraté. Přijetí usnesení zastupitelé doprovodili hlasitým potleskem.

Podle Vorlíčkové prokázala Semelová neúctu k základním lidským právům zaručeným ústavou. „Obraz komunistického režimu, který paní zastupitelka ve svém projevu vykreslila, je jak vystřižený z komunistické propagandy 50. let,“ uvedla. Podle ní by měla Semelová, která je povoláním učitelka, znát historická data.

Semelová se hájila tím, že zákon ani ústavu neporušila a odstoupit odmítla. „Vyzývat mě můžete, já jsme odpovědná svým voličům,“ řekla Semelová zastupitelům. Dodala, že nechtějí slyšet pravdu.

Semelová ve sněmovně společně s bývalým předsedou komunistů Miroslavem Grebeníčkem zpochybňovali uznání protikomunistického odboje. Grebeníček označil návrh zákona za „politickou adoraci teroristických aktů minulosti“, podle Semelové jde o legalizaci terorismu. Koaliční poslanci na protest proti jejich vystoupení, které označovali za demagogické a účelové, opustili jednací sál.

V reakci na to začal speciální tým ministerstva vnitra připravovat podklady pro případný zákaz Komunistické strany Čech a Moravy.

Pražský deník, 18. 2. 2011, Rubrika: Titulní strana, Strana: 1

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme