× Pohněme s tím. Společně!

Tiskové zprávy

Jih začíná šetřit, Česko slibuje

14. 5. 2010
Jak se zdá, přece jen řecká krize vyděsila ostatní eurodlužníky. Politické reprezentace států si zřejmě ráčily konečně všimnout, že rozzuřené davy v ulicích nešetřily nikoho. I těm méně rozumným politikům dochází, že doby slastného populistického utrácení skončily.
Číst více

Nadstandardní nebo nehrazená??!

13. 5. 2010
Nerozumím tomu, proč se v průběhu letitých diskusí o placení a neplacení zdravotních výkonů ustálila terminologie na „péči hrazenou" a „péči nadstandardní", zřejmě za tím stojí snaha levicových politiků o znemravnění jakékoli úhrady ve zdravotnictví.
Číst více

Veřejné zakázky v Praze nejsou férové

13. 5. 2010
Političtí představitelé Hlavního města Prahy pod tíhou klesajících preferencí schválili protikorupční strategii. Tento krok by jim měl přinést zpět ztracenou důvěru. Strategie, která má deklarovat čistotu v procesu zadávání veřejných zakázek, vlastně není potřeba. Samozřejmě, pokud jsou zakázky čisté a transparentní. To, že strategii magistrát nyní přijal, jen dokazuje, že si je plně vědom neférovosti výběrových řízení.
Číst více

Evropa si musí uvědomit, že rajské dny jsou za námi

12. 5. 2010
Nejen Česká republika, ale i celá Evropa si musí uvědomit, že rajské dny jsou za námi a situace je mnohem obtížnější.
Číst více

Smysl českých dějin nalezen

7. 5. 2010
Konečně. Kolik papíru bylo popsáno, knih vytištěno a slovních soubojů vybojováno v diskuzích o smyslu a směřování českých dějin. Stačila jedna oranžová volební kampaň a spory jsou u konce. Nebozí Pekař, Nový, Goll či Třeštík - diskutovali planě a konzultovali nesprávné lidi.
Číst více

Laudát: Johnova nařčení jsou lichá

6. 5. 2010
Proti nařčení Radka Johna se musím důrazně ohradit. Je to zkušený demagog, který ví, jak informace překroutit, aby se mu to právě hodilo.
Číst více

Nevěřme předvolebním slibům ve zdravotnictví

6. 5. 2010
Každý z nás potřebuje či bude potřebovat zdravotní péči. Proto nás zajímá, zda jsou dostupné moderní způsoby léčby, zda dostaneme péči vysoké kvality a kolik za to zaplatíme. Stojí za to se v čase voleb zamyslet nad tím, co politické strany voličům slibují. Některé strany nové volební programy nezveřejnily, vycházím proto při hodnocení z veřejné přístupných dokumentů v polovině března 2010.
Číst více

Jak obnovit důvěru občanů v územní plánování v Praze?

5. 5. 2010
Tisíce změn stávajícího územního plánu platného od roku 2000, o mnoho měsíců překročený harmonogram tvorby nového územního plánu, přes 3 000 podaných připomínek a námitek k jeho konceptu, nekoncepční obrovský stavební rozmach v Praze podléhající více zájmům investorů a developerů než urbanistickým představám o vyváženém a zdravém rozvoji města.
Číst více

Schwarzenberg: Lidi jsou strašně naštvaní

3. 5. 2010
Morální obroda je pro mě klíč, aby se český národ v budoucnosti vůbec zachoval.
Číst více

Nová vláda zreformuje penze, má jasno Kalousek

30. 4. 2010
Nejnaléhavější úkol po volbách bude navrhnout co nejrychleji změny rozpočtové legislativy.
Číst více
 <  1 2 ... 120 121 122 123 124 125 ... 127 128   > Články 1221 - 1230 z 1276

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme