× Pohněme s tím. Společně!

Regionální organizace TOP 09 Praha 4

Aktuální informace o dění na Praze 4 najdete také na www.prazska4.cz.

Na Kavčích horách má stát pětipatrový dům

Na pozemku, který nedávno městská část Praha 4 vyměnila za pozemky v pankráckém Central parku, se projektuje budova o sedmi podlažích, z toho pěti nadzemních.Vyplývá to z vizualizace, kterou mediím zaslal zastupitel Prahy 4 Petr Štěpánek (SZ).Podle něj má mít bytový dům výšku 22 metrů, zatímco ostatní domy okolo mají jen dvě nadzemní podlaží s výškou okolo šesti metrů. Za projektem stojí společnost Prominecon, údajně spjatá s kontroverzním pražským podnikatelem Romanem Janouškem, jenž má blízko k jedné části pražské ODS a bývalému primátorovi Pavlu Bémovi.
Číst více

Stavba na Kavčích horách odhalena

Redakce Deníku včera získala doslova na koleni a zřejmě tajně ofocené vizualizace kontroverzního bytového domu, který má vyrůst na pozemcích bývalého zahradnictví na Kavčích horách, z části přímo v ochranném pásmu přírodní památky Podolský profil.Objekt je dle nákresů mnohem vyšší a mohutnější, než se lidé původně domnívali. Vizualizace totiž dosud nebyla oficiálně prezentována.
Číst více

TOP 09 v Praze 4 chce, aby magistrát řešil drogovou problematiku

Opoziční zastupitelé za TOP 09 z Prahy 4 chtějí, aby pražský magistrát komplexně řešil drogovou problematiku v Praze. Podle nich jsou uživatelé návykových látek i centra pro drogově závislé vytlačována z centra, problém se tím ale přelévá pouze do dalších městských částí. Na tiskové konferenci to dnes řekl předseda TOP 09 v Praze 4 a náměstek ministra zdravotnictví Martin Plíšek.
Číst více

Milé čtenářky, milí čtenáři a obyvatelé městské části Prahy 4,

17. 5. 2011
v současném období jsem předsedkyní zdravotně sociální komise rady MČ Praha 4, a proto svůj příspěvek věnuji informaci o činnosti této komise. Když jsem se připravovala na první zasedání komise, prošla jsem veškeré zápisy z porad komise v minulém volebním období. V úvodu mi tedy dovolte provést zhodnocení činnosti zdravotně sociální komise v uplynulém volebním období, ke které jsem dospěla po prostudování dostupných materiálů, tj. zápisů z jednání.  Z nich vyplývá, že zdravotně sociální komise se převážně věnovala projednávání a vytváření doporučení pro zasedání rady MČ Prahy 4, která se týkala přidělování finančních příspěvků na tísňové volání pro seniory.
Číst více

TOP 09 nesouhlasí s neuváženým a překotným slučováním škol

17. 5. 2011
Předseda klubu zastupitelů TOP 09 Prahy 4 Martin Plíšek seznámil dnes na tiskové konferenci se stanoviskem TOP 09 k záměru radnice na sloučení základních škol: „Zastupitelé TOP 09 v Praze 4 jsou znepokojeni rychlostí a překotností, s jakou radnice městské části přichází s návrhem na sloučení základních škol Plamínkové a Sdružení.
Číst více

Pozvánka na mezinárodní kulturní festival v areálu Akademie věd v Krči

13. 3. 2011
Ráda bych Vás všechny pozvala na mezinárodní kulturní festival, který proběhne 23. – 25. března 2011 v Ústavu molekulární genetiky Akademie věd České republiky v Praze 4 (konečná autobusu 193).
Číst více

Proč jsem nepodpořil navržený rozpočet hl. města Prahy a proč jsem naopak podpořil návrh na řešení úhrady III. emise obligací ve výši 5 mld. Kč

13. 3. 2011
Na podzim loňského roku proběhly volby do zastupitelstva HLMP. Každá z politických stran měla svůj program, každý program obsahoval řadu chvályhodných záměrů, řadu pozitivních myšlenek, ale i řadu slibů. Ostatně o tom volby jsou. Volby dopadly jak dopadly, koalice byla sestavena a vládne. Opozice vládu, chceme-li koalici, kritizuje a podle možností jí kontroluje.
Číst více

Bez kontroly to nejde

12. 3. 2011
Milí spoluobčané Prahy 4, od ledna jsem nastoupil do funkce předsedy kontrolního výboru Zastupitelstva MČ Praha 4. Postupně jsem se seznámil se všemi členy výboru a společně začínáme s "hledáním spravedlnosti".
Číst více

Protihluková opatření

7. 2. 2011
Slovo hluk má např. v anglickém jazyce přes 15 významů. Jedním z nejzajímavějších překladů je slovo poslech. Do určité míry je pro nás hluk užitečný, pomáhá nám s orientací v prostoru, upozorňuje nás na možná nebezpečí a obecně ovlivňuje pocit spokojenosti celého těla. Nemůžeme se pak divit, že když přesáhne hluk určité meze, začne to pro nás být nejenom nepříjemné, ale i zdraví nebezpečné. Hluk má poměrně významný vliv na psychiku jednotlivce a často způsobuje únavu, depresi, rozmrzelost, agresivitu, neochotu, zhoršení paměti, ztrátu pozornosti a celkové snížení výkonnosti. Sluch totiž funguje, i když člověk spí, hluk snižuje kvalitu spánku i jeho hloubku. Poškození sluchu je většinou nevratné.
Číst více

Zastupitelstvo MČ Praha 4

7. 2. 2011
v nově vytvořené sekci "Zastupitelstvo MČ Praha 4" nyní najdete aktuální seznam členů Klubu zastupitelů TOP 09 Prahy 4 a seznam zástupců TOP 09 ve výborech zastupitelstva a komisích rady městské části Praha 4.
Číst více
 <  1 2 ... 10 ... 12 13 14 15 16 17   > Články 131 - 140 z 166

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme