× Pojďte do toho s námi.

Volby 2014 do Zastupitelstva MČ Praha 4

Společně pro Čtyřku, žijeme tady rádi

29. 9. 2014
Doprava, která bude sloužit; Praha 4 bezpečná; Praha 4 ohleduplná; Praha 4 otevřená a spravedlivá nebo Praha 4 čistá a zelená. To je pouze stručný výtah z témat, se kterými jde TOP 09 v Praze 4 do letošních komunálních voleb. A právě tato témata jsou důležitou oporou pro hlavní heslo kampaně, tedy „Společně pro Čtyřku, žijeme tady rádi.“ A jak si naplnění všeho uvedeného představujeme, můžete najít v přiloženém souboru nebo na stránce: www.prazska4.cz (odkaz „VOLBY 2014“).
Číst více

Kde je český Bronx?

28. 9. 2014
Zveřejněním mapy kriminality, projektu Otevřené společnosti, o. p. s., se naskýtá podrobný vhled do místní působnosti pachatelů kriminální činnosti v České republice. Tato mapa kriminality je v odborných kruzích známá již několik let, ovšem čísla byla vedena jako neveřejná. Nemohlo se tedy otevřeně uvádět, které lokality jsou více a které méně zasaženy kriminálními činy. Dlouhodobě se hovoří o „výbušných“ místech, jako je Ostravsko či Ústecko, ovšem holá skutečnost je zcela odlišná. Tím kriminálně výbušným místem je Praha, zejména bohužel naše místo, kde chceme žít – Praha 4.
Číst více

Knížete vítala Praha 4 potleskem

28. 9. 2014
V rámci oblíbených a pravidelných posezení nad pivem s názvem „Na pivo s Karlem“ zavítal Karel Schwarzenberg opět na Prahu 4. Rok od poslední návštěvy přijal pozvání od kandidáta TOP 09 na starostu Prahy 4 Jana Petra, a tak stejně jako loni předseda TOP 09 zavítal ve středu 17. září do naprosto zaplněného Sousedského pivovaru a Restaurace U Bansethů v Nuslích.
Číst více

Finanční dar pro urologické oddělení Thomayerovy nemocnice se setkal s pozitivním ohlasem

26. 9. 2014
Primář urologického oddělení Thomayerovy nemocnice Doc. MUDr. Roman Zachoval Ph.D, zaslal děkovný dopis zastupitelům Prahy 4, ve kterém oceňuje odsouhlasení finančního daru na podporu zlepšení specializované zdravotnické péče.
Číst více

Kauza: Nespravedlivá Praha 4

25. 9. 2014
Máte pocit, že když řádně plníte smlouvu sjednanou s městskou částí, můžete být klidní? Nenechte se mýlit. Již dva roky se táhne stěží uvěřitelná nátlaková akce ze strany Městské části Praha 4, jejíž obětí se stali její vlastní občané.  
Číst více

Je potřeba zvýšit počet strážníků městské policie!

22. 9. 2014
Zajištění bezpečnosti v ulicích by mělo být jednou z dlouhodobých priorit vedení naší městské části. Praha 4 však dlouhodobě trpí podstavem strážníků a jejich bezpodmínečné navýšení rozhodně patří k prioritám TOP 09 na Praze 4. Když se podíváme do nedávné historie, zjistíme, že Praha 4 byla popelkou mezi ostatními pražskými obvody, co se týče navyšování počtu strážníků městské policie (MP). V současné době je tedy tento úkol nutné prosadit naléhavěji než kdy dříve.
Číst více

Všichni budeme jednou staří nebo nám zestárnou rodiče....

19. 9. 2014
Žijeme v éře kultu mládí a strachu, abychom nevypadali na tolik let, kolik nám doopravdy je. Natož starší! Přitom víme, že jediná spravedlnost na světě je ta, že stárnutí postihne každého. 
Číst více

Metropolitní plán - ÚZEMNÍ PLÁNOVÁNÍ OVLIVNÍ NÁŠ ŽIVOT

16. 9. 2014
Končí platnost starého územního plánu a připravuje se nový – Metropolitní plán. Nový územní plán má mít nové všechno – od názvu po filozofii.  Má být dvoúrovňový, obecnější pro celé hlavní město a podrobnější pro ty jeho části, pro které bude pořízení územního plánu nezbytné.
Číst více

Tichý nepřítel, který ohrožuje obyvatele Čtyřky

12. 9. 2014
Hluk nejen na Spořilově, ale i podél celé Jižní spojky a Severojižní magistrály je naším každodenním nepřítelem. O zdravotních rizicích způsobených hlukem z tranzitní (kamionové) a osobní dopravy, který vysoce překračuje hygienické limity, toho bylo napsáno a publikováno již hodně. Proto si dovolím věnovat se jinému problému, který je způsoben tranzitní dopravou v našem obvodu a který nezastaví žádná protihluková stěna. Jde o výfukové zplodiny z kamionů a osobních automobilů.
Číst více

Preventivní vyšetření pomáhá víc, než si myslíte

10. 9. 2014
Ačkoli důležitost prevence si uvědomuje většina z nás, možnost preventivních vyšetření bohužel nevyužíváme tak, jak bychom mohli (a měli). A to i přesto, že nejdůležitější preventivní vyšetření jsou hrazena ze zdravotního pojištění. Vzhledem k věkovému složení obyvatelstva Prahy 4 jako největší pražské městské části a také vzhledem k predikovanému stárnutí obyvatelstva v celé České republice by se preventivní prohlídky měly stát neodmyslitelnou součástí návštěv u lékaře.
Číst více

Copyright © 2009-2021  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme