Regionální organizace TOP 09 Praha 4

Aktuální informace o dění na Praze 4 najdete také na www.prazska4.cz.

Vácha: Koupaliště Lhotka se připravuje na letní sezónu

13. 2. 2020
Koupací sezóna se blíží a na přírodním koupališti Prahy 4 probíhá již druhá etapa revitalizace.
Číst více

Kučera: Znojemská opět bezpečná

12. 1. 2020
Po dlouhých letech chátrání jde konečně k zemi – řeč je o budově bývalých jeslí ve Znojemské ulici v Michli. Už dlouho tu nejsou vidět žádné maminky s malými dětmi. Naopak se zde ubytovali bezdomovci a drogově závislí. O problémy nebyla nouze, a to včetně požáru a rušení nočního klidu. Nyní už ale budou mít obyvatelé klid.
Číst více

Michelská knihovna o krok blíž otevření

13. 12. 2019
Nová pobočka Městské knihovny u zastávky Pod Jezerkou prošla kolaudací. Knihy tu zatím nejsou, jinak je ale téměř vše připraveno pro první návštěvníky. Veřejnosti se prostor otevře na začátku března. Dvě patra nabídnou místa vhodná ke studiu, čtení nebo k zabavení těch nejmenších.
Číst více

Příběhy našich sousedů se vracejí na Prahu 4

12. 12. 2019
Po pětileté odmlce se na městskou část vrací projekt, který sbližuje generace. Příběhy našich sousedů učí žáky zajímat se o vyprávění seniorů o klíčových momentech československých dějin. Akce se dosud zúčastnilo více než 100 různých měst. Zapojení Prahy 4 schválila Rada městské části.
Číst více

Zbědovaná Budějovická má naději

5. 12. 2019
Psát o Budějovické je jako tancovat mezi vejci. Leckomu se zvýší tlak, jen když o ní slyší, natož když jí musí procházet. Pohled na chátrající nefunkční terasu a stísněný pocit z houštiny kovových vzpěr nikomu na náladě nepřidá. Kdo může, tomuto místu se vyhne, ale pro desetitisíce občanů je to každodenní nutnost, protože tudy chodí do metra, na polikliniku nebo úřad, do banky či za nákupy. Můžeme ještě vůbec doufat, že se po letech zanedbané údržby, zmarněných plánů a nesplněných slibů dočkáme řešení, které bude odpovídat významu tohoto přirozeného centra naší městské části a navrátí mu jeho původní občanskou roli?
Číst více

Mikulášská nadílka v domě seniorů

4. 12. 2019
Mikuláš, čert a anděl již dorazili na Prahu 4 a rovnou zavítali do odlehčovacího centra pro seniory v Jílovské ulici. Přinesli cukroví, nabídli punč a také ovoce. Lidem popřáli hodně zdraví a vše nejlepší do nového roku. Kromě toho jako dárek pomohli zkrášlit místní prostory.
Číst více

TOPka pomáhá

2. 12. 2019
Ve čtvrtek 5. prosince oslavíme mezinárodní Den dobrovolníků. Tím si připomínáme důležitost pomoci, solidarity a empatie. Jako členové regionální organizace TOP 09 Praha 4 jsme se rozhodli tento den strávit pomocí našim seniorům.
Číst více

V parku Jezerka probíhá rozsáhlá rekonstrukce altánu, schodiště a opěrných zídek

29. 11. 2019
Rekonstrukce altánu, dvou schodišť a přilehlých opěrných kamenných zídek probíhá v těchto dnech v parku Jezerka. Místní obyvatelé a návštěvníci parku musí během oprav dbát zvýšené opatrnosti a pohybovat se pouze po vyznačených cestách.
Číst více

Pobočka Městské knihovny v Michli se stěhuje do nových prostor

25. 11. 2019
Zcela novou pobočku, která bude větší a prostornější než původní, plánuje Městská knihovna otevřít v Michli. Do krásných nových prostor bývalé banky v ulici Nuselské 94 se totiž přesune pobočka, která aktuálně sídlí v objektu Domova Sue Ryder. Nová Pobočka se bude jmenovat Jezerka.
Číst více

Zahrada ZŠ Jeremenkova změní svou podobu na „přátelskou“

14. 11. 2019
Dlouho očekávaná úprava areálu bývalé školní zahrady Základní školy Jeremenkova byla zahájena. Na pozemku, kde se nachází již několik let nefunkční zahradnictví, vyroste „přátelská zahrada“, výukový a odpočinkový areál nejen pro žáky přilehlé školy, ale i k odpočinku místních obyvatel.
Číst více
1 2 3 ... 10 ... 14 15   > Články 1 - 10 z 150

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme