Regionální organizace TOP 09 Praha 4

Aktuální informace o dění na Praze 4 najdete také na www.prazska4.cz.

Zahrada ZŠ Jeremenkova změní svou podobu na „přátelskou“

14. 11. 2019
Dlouho očekávaná úprava areálu bývalé školní zahrady Základní školy Jeremenkova byla zahájena. Na pozemku, kde se nachází již několik let nefunkční zahradnictví, vyroste „přátelská zahrada“, výukový a odpočinkový areál nejen pro žáky přilehlé školy, ale i k odpočinku místních obyvatel.
Číst více

Hroza: kultura na Praze 4 žije!

13. 11. 2019
Praha 4 je nejlidnatější městskou částí a přáli bychom si, aby tomu odpovídala kulturní nabídka v naší obci. Nepovažuji rušení kulturních akcí za šťastný nápad jen proto, že jejich zakladatelem byla jiná politická reprezentace na radnici. 
Číst více

Praha 4 vybrala nájemce Branického divadla

30. 10. 2019
Branické divadlo bude mít nového nájemce – spolek United Arts & Co, který stojí za skupinou Losers Cirque Company. Rozhodla o tom dnes Rada městské části Praha 4 na doporučení odborné komise. Nový nájemce získal divadelní budovu do pronájmu na dobu neurčitou za měsíční nájemné 30 tisíc korun.
Číst více

Divadlo Na Jezerce zůstane v Praze 4 minimálně dalších 10 let

14. 10. 2019
Divadlo Na Jezerce získalo záruku dlouhodobého fungování v prostorách, které mu pronajímá městská část Praha 4. Místostarosta pro majetek a kulturu Michal Hroza s principálem divadla Janem Hrušínským podepsali dodatek k dosavadní nájemní smlouvě, kterým se prodlužuje doba nájmu o 10 let, tj. do 1. ledna 2031. Podle dosavadních platných ujednání měl nájem skončit k 1. lednu 2021.
Číst více

Chcete vědět, co TOP 09 dělá nebo co chystá za akce? Přihlašte se k odběru novinek

5. 6. 2019
Vážení a milí podporovatelé, pokud byste měli zájem o informace, které naše strana pravidelně posílá svým příznivcům, máte možnost se k odběru novinek také přihlásit. 
Číst více

Základní škola Inky Bernáškové na Spořilově!

9. 4. 2019
Navrhuji přejmenovat ZŠ Jižní po novinářce, významné protinacistické odbojářce, Ince Bernáškové. Po osobnosti, která žila na Praze 4, první československé ženě popravené nacisty. Tuto odvážnou spořilovskou ženu, kterou chtěli komunisté vymazat z naší historie, vyznamenal prezident Václav Havel in memoriam za statečnost. Přesto nám Inku Bernáškovou na Praze 4 nic opravdu důstojně nepřipomíná. Přejmenování naši spořilovské školy by tuto chybu konečně napravilo.
Číst více

Nenaplněné sliby o otevřené radnici

26. 2. 2019
Pověstných 100 dní hájení nové koalice ve složení Piráti, Praha 4 sobě – Zelení a nezávislí a STAN v Praze 4 uplynulo, tak se podívejme, jestli si vede tak transparentně, jak slibovala. Koalice vládne těsnou většinou 23 zastupitelů versus 22 zastupitelů opozice. Pokud byste očekávali, že v odpovídajícím poměru budou složeny i komise a výbory, budete zklamáni. V těchto orgánech je vždy šest zástupců koalice oproti pouhým třem zástupcům opozice. Předsedou žádného zmíněného orgánu není opoziční zastupitel, ačkoli v minulém volebním období byli dva.
Číst více

Koalice Prahy 4 dala přednost přežití před lepším rozpočtem

7. 2. 2019
Radniční koalici městské části Praha 4 (Zelení, Piráti, STAN a KDU-ČSL) se včera jen nejtěsnějším možným počtem hlasů podařilo protlačit zastupitelstvem deficitní rozpočet města. Jedná se z větší části o materiál připravený předchozí koalicí, který je na mnoha místech v jasném rozporu s plány, které současná koalice deklarovala ve své koaliční smlouvě, ze které se tak bohužel stává jen cár papíru.
Číst více

Amatérské rozšíření parkovacích zón

24. 1. 2019
Mnozí z vás si jistě vzpomenou na období před 1. červencem 2018, kdy vedení naší městské části řešilo velmi překotně zprovoznění tzv. „dopravy v klidu“. O rozhodnutí, že zóny placeného stání vůbec vzniknou se lidé dozvídali velmi zprostředkovaně až náhodou. Systém vydávání parkovacích karet selhával a úředníci díky tomu nestačili vyřizovat žádosti rozčarovaných obyvatel.
Číst více

Hroza: Branické divadlo opět uzavřeno?

10. 1. 2019
Rada MČ Praha 4 se rozhodla vypovědět nájemní smlouvu stávajícímu nájemci Branického divadla a za pomoci exekutora ho vystěhovat. Hrozí tak, že se bude opakovat situace z let 2015 a 2016, kdy bylo opravené divadlo vinou opakovaně zpackané soutěže dlouhodobě uzavřeno. Teď tedy mohou někteří radní za strany Zelení a STAN udělat reparát svého tehdejšího neúspěchu.
Číst více
 <  1 2 3 4 ... 10 ... 15 16   > Články 11 - 20 z 151

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme