PRAHA 4

Aktuální informace o dění na Praze 4 najdete také na www.prazska4.cz

Hospic Malovická a DS Hudečkova – chtějí je vůbec?

4. 8. 2017
Téma paliativní medicíny, tedy ucelené útěšné péče, je složité a bolestné, ale přesto a právě proto je třeba o něm hovořit. Vztahuje se k důstojnosti člověka v posledních měsících, či spíše týdnech a dnech jeho života a někteří z nás mohou dříve či později stát před otázkou, jak tyto poslední chvíle svým nejbližším ulehčit.  Ne vždy může zvládnout dostatečnou péči o těžce nemocného člověka jeho rodina, mnohdy nepostačuje ani zapojení terénní hospicové služby. Vhodným řešením je pak lůžkový hospic. Jde o zařízení zdravotnické, ale na rozdíl například od nemocnic nebo léčeben dlouhodobě nemocných neobstarává pouze péči ošetřovatelskou a lékařskou, nýbrž i sociální, psychologickou a duchovní v prostředí, které pacientům zajišťuje soukromí a umožňuje i stálou přítomnost někoho z blízkých.
Číst více

Jak je to s Branickou?

29. 6. 2017
V Branické se pořád kope. Voda, plyn, kabely. Definitivní úprava je v nedohlednu. Jak je to vlastně s Branickou koncem jara 2017? Projekt „Branická – hluk“ zadala Technická správa komunikací, původně jako projekt pro zmenšení hlukové zátěže okolí. Pod tímto názvem se skrývá celková úprava příčného profilu, tj. povrchů, zeleně i parkování. Parkovacích míst, dokonce, v části od křižovatky s ulicí ke Krči, přibývá.
Číst více

Thomayerova nemocnice má nedostatek krve, přijďte darovat tu svou

16. 6. 2017
Na 14. června každoročně připadá Světový den dárců krve. Podpořit se ho rozhodli i naši dva mladí členové Lucie Kratochvílová a zastupitel Petr Kučera, kteří darovali svou nejcennější tekutinu poprvé v životě přímo ve Fakultní Thomayerově nemocnici na Praze 4. Podpořit je přišla poslankyně a místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.
Číst více

Největší regionální organizace TOP 09 si zvolila staronové vedení

25. 5. 2017
Regionální sněm TOP 09 Praha 4 potvrdil současnému vedení další dvouletý mandát. Předsednickou pozici obhájil zastupitel Prahy 4 Michal Hroza, místopředsedy byli znovuzvoleni zastupitelka Jitka Zykánová a Petr Dukát. Podporu dostal opět i místostarosta Kunratic Karel Fíla, zastupitel Prahy 4 Patrik Šebesta, dále Dušan Brabec a Květoslav Vlk.
Číst více

V Rusku se slíbí postavit silnice do zimy, na Praze 4 otevřít koupaliště Lhotka do léta

10. 5. 2017
A stejně jako v Rusku, neřekne se, do kterého roku. Praha 4 odkoupila koupaliště již v minulém volebním období a v rozpočtu peníze na tuto investici byly. Přesto veškeré sliby na rychlé otevření oblíbeného koupaliště vzaly za své. Pavel Caldr (HPP) sliboval zahájení prací již v roce 2014 a otevření na jaro 2015. Následovaly opakované sliby pana starosty, že Lhotku co nejdříve otevře. Jediné, k čemu došlo, byla demolice starých šaten a neustálé odsouvání termínu dokončení. Nevyšel ani jednoduchý plán Trojkoalice, že do zahájení prací se Lhotka pro veřejnost zpřístupní jako park.
Číst více

Velmi podivná personální politika na radnici

5. 4. 2017
Není žádným tajemstvím, že MČ Praha 4 hospodaří se schodkem. Ale nebudu dnes psát o tom, jak se radě nedaří realizovat investiční projekty nebo v jak kritické situaci jsou městské společnosti. Budu se věnovat tomu, za jakou práci můžete být také placeni, pokud jste členem koalice.
Číst více

Developerský projekt Hodkovičky Nad řekou

24. 1. 2017
Na poslední schůzi Zastupitelstva Městské části Praha 4 byla projednávána petice občanů Hodkoviček, kteří nesouhlasí s developerským projektem Hodkovičky Nad řekou. To za situace, kdy Komise územního rozvoje a výstavby, poradní orgán Rady městské části ve které jsou zastoupeni členové koalice i opozice, doporučila radě vydat nesouhlasné stanovisko s projektem.
Číst více

Z pozice opozice

29. 12. 2016
Když se setkám s přáteli, kteří nemají to štěstí a nebydlí na Praze 4, vychvaluji naši městskou část. Vyprávím, že máme nejen parky, ale také lesy, jak máme blízko k Vltavě, jak nám relativně funguje veřejná doprava a zdravotnictví. Když ale jdu nakoupit, nebo hovořím lidmi ze svého okolí, uvědomuji si, že se dívám příliš růžovými brýlemi, nebo prostě špatně vidím. Bohužel, při bližším ohledání, je zde problémů více, než dost. Když už nemluvím o nejvážnějších, život ohrožujících problémech, jako je Spořilovská, strašně znečištěné ovzduší kolem hlavních komunikací a nedostatek míst k parkování, máme věcí k řešení na léta.
Číst více

Proč radnice podporuje pouze výstavbu developera Central Group? (Vaše 4)

10. 10. 2016
To je primárně otázka pro členy rady, kteří radnici řídí, aby vysvětlili jejich specifický vztah k firmě Central Group.  Důkazem zvláštní pozice této developerské firmy na Praze 4 je chování koalice při změně projektu Rezidence Park Kavčí Hory. Rada projednala tuto změnu bez toho, aby ji posoudila Komise výstavby a rozvoje MČ Praha 4. Výsledkem je, že rada vyslovila tichý souhlas s nadlimitní stavbou, která nenávratně sníží kvalitu života v dané lokalitě a výrazně zasáhne do vzhledu celé Prahy. Největší rozdíl chování vůči volebním slibům lze pozorovat u strany Zelených.
Číst více

Špatné zprávy z dopravy v Praze 4 (Tučňák)

3. 10. 2016
Ostudnou informaci, že dostavba Pražského okruhu, přesněji jeho části mezi Běchovicemi a brněnskou dálnicí D1 (stavba 511), se vinou neschopnosti současné vlády opět odkládá, přinesla média v hojné míře. Je to velmi špatná zpráva pro Prahu 4, jejíž občané tím budou dále trpět. Vyřazením stavby 511 ze seznamu prioritních projektů, pro které nebude nutné opakovat proces EIA, se dostavba dostala prakticky na začátek. O rychlé dostavbě okruhu si Pražané mohou díky panu ministru Ťokovi v současné chvíli nechat jen zdát.
Číst více
 <  1 2 3 4 5   > Články 11 - 20 z 45

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

nEUhneme
Jiří Pospíšil:Jsme jediná pravicová proevropská strana.
Děkujeme