Regionální organizace TOP 09 Praha 4

Aktuální informace o dění na Praze 4 najdete také na www.prazska4.cz.

Čtyřka volí čtyřku

22. 9. 2018
Víme, co Praha 4 trápí a co potřebuje změnit. Proto jsme pro vás sestavili tým lidí, který je mixem zkušeností a energie pracovat pro nejlidnatější pražskou část.
Číst více

Michal Hroza: Lídři STANu na Praze 4 jsou bez výjimky odchovanci hnutí Andreje Babiše

21. 9. 2018
Co nejvíce vyčítáte současnému vedení městské části? Městská část Praha 4 v tomto končícím volebním období bohužel celkově zaostala za rozvojem úspěšných městských částí. Je to vidět v mnoha oblastech – od chybějící infrastruktury přes malou nabídku dostupného bydlení, nedotažená řešení problému parkování, zhoršující se služby pro seniory až po zanedbaná veřejná prostranství a zeleň. Chceme to změnit a víme jak na to!
Číst více

TOP 09 Praha 4 zásadně nesouhlasí se způsobem prodeje městské společnosti 4-Energetická, a.s.

12. 9. 2018
Výše, za kterou se stávající koalice (Zelení, ODS, STAN-Tučňák, Hnutí pro Prahu) snaží tuto společnost prodat, je o desítky milionů nižší, než je cena hmotného majetku společnosti. Posudky zadané samotnou radnicí stanovily hodnotu hmotného majetku o cca 40 milionů Kč výše, než je nabídka, za kterou se Rada MČ Praha 4 snaží firmu prodat. Pokus prodat 4-Energetická, a.s. za takto nevýhodných podmínek na posledním zastupitelstvu tohoto volebního období vzbuzuje podezření z nekalého postupu.
Číst více

Českou republiku navštívili účastnici protestů proti invazi do Československa v roce 1968

4. 9. 2018
Maďarská filozofka Ágnes Hellerová, ruský matematik Pavel Litvinov, polská dokumentaristka Joanna Helanderová či krymsko-tatarský politik Mustafa Džemilev byli ve skupině zahraničních hostů, kteří přijali pozvání Ústavu pro studium totalitních režimů k 50. výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa. Všichni hosté mají jedno společné – v zemích, které se invaze zúčastnily, se rozhodli pro veřejný protest proti ní. Za tento odvážný postoj zaplatili vyloučením ze studií či ze zaměstnání, nucenou emigrací, léty vyhnanství, vězení nebo pobytem v psychiatrických klinikách.
Číst více

U památníku Milady Horákové na Praze 4 jsme si připomněli Den památky obětí komunistického režimu

28. 6. 2018
Zástupci pražské TOP 09 v čele s předsedou Jakubem Lepšem a místopředsedou Michalem Hrozou uctili na náměstí Hrdinů památku obětí bývalého režimu. Položením květin vzpomněli na lidi popravené v politickém procesu před 68 lety. V nedaleké pankrácké věznici při něm zemřela i jediná žena, kterou režim popravil v rámci těchto soudních řízení, politička Milada Horáková. Díky svojí neústupnosti během vykonstruovaného procesu se Horáková stala symbolem odporu proti totalitě.
Číst více

Hospic Malovická a DS Hudečkova – chtějí je vůbec?

4. 8. 2017
Téma paliativní medicíny, tedy ucelené útěšné péče, je složité a bolestné, ale přesto a právě proto je třeba o něm hovořit. Vztahuje se k důstojnosti člověka v posledních měsících, či spíše týdnech a dnech jeho života a někteří z nás mohou dříve či později stát před otázkou, jak tyto poslední chvíle svým nejbližším ulehčit.  Ne vždy může zvládnout dostatečnou péči o těžce nemocného člověka jeho rodina, mnohdy nepostačuje ani zapojení terénní hospicové služby. Vhodným řešením je pak lůžkový hospic. Jde o zařízení zdravotnické, ale na rozdíl například od nemocnic nebo léčeben dlouhodobě nemocných neobstarává pouze péči ošetřovatelskou a lékařskou, nýbrž i sociální, psychologickou a duchovní v prostředí, které pacientům zajišťuje soukromí a umožňuje i stálou přítomnost někoho z blízkých.
Číst více

Jak je to s Branickou?

29. 6. 2017
V Branické se pořád kope. Voda, plyn, kabely. Definitivní úprava je v nedohlednu. Jak je to vlastně s Branickou koncem jara 2017? Projekt „Branická – hluk“ zadala Technická správa komunikací, původně jako projekt pro zmenšení hlukové zátěže okolí. Pod tímto názvem se skrývá celková úprava příčného profilu, tj. povrchů, zeleně i parkování. Parkovacích míst, dokonce, v části od křižovatky s ulicí ke Krči, přibývá.
Číst více

Thomayerova nemocnice má nedostatek krve, přijďte darovat tu svou

16. 6. 2017
Na 14. června každoročně připadá Světový den dárců krve. Podpořit se ho rozhodli i naši dva mladí členové Lucie Kratochvílová a zastupitel Petr Kučera, kteří darovali svou nejcennější tekutinu poprvé v životě přímo ve Fakultní Thomayerově nemocnici na Praze 4. Podpořit je přišla poslankyně a místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.
Číst více

Největší regionální organizace TOP 09 si zvolila staronové vedení

25. 5. 2017
Regionální sněm TOP 09 Praha 4 potvrdil současnému vedení další dvouletý mandát. Předsednickou pozici obhájil zastupitel Prahy 4 Michal Hroza, místopředsedy byli znovuzvoleni zastupitelka Jitka Zykánová a Petr Dukát. Podporu dostal opět i místostarosta Kunratic Karel Fíla, zastupitel Prahy 4 Patrik Šebesta, dále Dušan Brabec a Květoslav Vlk.
Číst více

V Rusku se slíbí postavit silnice do zimy, na Praze 4 otevřít koupaliště Lhotka do léta

10. 5. 2017
A stejně jako v Rusku, neřekne se, do kterého roku. Praha 4 odkoupila koupaliště již v minulém volebním období a v rozpočtu peníze na tuto investici byly. Přesto veškeré sliby na rychlé otevření oblíbeného koupaliště vzaly za své. Pavel Caldr (HPP) sliboval zahájení prací již v roce 2014 a otevření na jaro 2015. Následovaly opakované sliby pana starosty, že Lhotku co nejdříve otevře. Jediné, k čemu došlo, byla demolice starých šaten a neustálé odsouvání termínu dokončení. Nevyšel ani jednoduchý plán Trojkoalice, že do zahájení prací se Lhotka pro veřejnost zpřístupní jako park.
Číst více
 <  1 2 3 4 ... 10 ... 13 14   > Články 11 - 20 z 137

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Jiří Pospíšil:Stát nelze řídit jako firmu, protože občané nejsou zaměstnanci.
Děkujeme