× Pohněme s tím. Společně!

Regionální organizace TOP 09 Praha 4

Aktuální informace o dění na Praze 4 najdete také na www.prazska4.cz.

TZ: Oslava Světového dne zvířat v pankráckém Central Parku

8. 10. 2013
Uplynulý víkend patřil nejen v Praze oslavě Světového dne zvířat. Centrální park na Pankráci byl v sobotu 5. 10. 2013 útočištěm pro různé druhy zvířat. Návštěvníci si mohli na vlastní kůži vyzkoušet, jak náročný je výcvik psích miláčků, sami si vzít do náručí fretku, nebo si dokonce pohladit sovu pálenou.
Číst více

TZ: Na pivu s Karlem v nuselské restauraci U Bansethů

7. 10. 2013
Při jedné ze svých zastávek Karel Schwarzenberg navštívil i Prahu 4. Nuselská restaurace U Bansethů hostila již z prezidentské kampaně oblíbené setkání Na pivo s Karlem. Start setkání byl naplánován na 20:00, ovšem již dlouho předtím nebylo možné v restauraci najít volné místo, kam by se dalo posadit. Zájem byl opravdu veliký a nebylo možné uspokojit všechny. Mnoho hostů se tísnilo i vestoje těsně u vstupu do restaurace.
Číst více

TZ: Karel Schwarzenberg navštívil Svatováclavské velebení

1. 10. 2013
Sobotní Svatováclavské velebení v parku Jezerka poctil svou návštěvou předseda TOP 09 pan Karel Schwarzenberg. Tato akce, kterou pořádá městská část Praha 4, se konala již poosmé a přilákala velké množství návštěvníků, mezi kterými převládali zejména rodiče s dětmi.
Číst více

Alkohol na pracovišti

21. 9. 2013
Asi každý z nás měl někdy příležitost slavit v práci s kolegy narozeniny, narození dítěte, odchod do důchodu, nebo třeba jen vítězství Sparty v lize (to v posledních letech zřídka). Málokdo z nás se ale zamýšlel nad tím, jestli požívání alkoholických nápojů je při takových příležitostech povoleno, i když se jedná jen o symbolický přípitek. Zákoník práce upravuje tuto otázku poměrně jednoznačně. Požívat alkoholické nápoje, tj. takové nápoje, která obsahují více než 0,5 objemového procenta alkoholu, a též zneužívat jiné návykové látky, je na pracovištích zaměstnavatele výslovně zakázáno. Byť pracoviště nejsou nikterak v zákoníku práce definována, rozumí se jimi místa, kde dochází k výkonu přidělené práce. V té podobě, jak je upraven, se zákaz týká jak doby pracovní, tak i mimopracovní, takže ani po práci není možno na jakémkoliv pracovišti (kancelář, dílna, staveniště, jednací místnost, sekretariát, pole atp.) alkohol konzumovat.
Číst více

Metro D pomůže

11. 9. 2013
O výstavbě, trase a hlavně nutnosti metra D se mluví už pár desítek let. Stačí se v době hlavní ranní dopravní špičky postavit například na zastávku Nemocnice Krč a sledovat silniční provoz. Autobusy, které směřují z Modřan, Lhotky, Kamýku, Písnice, Libuše, Kunratic, krčského sídliště ale také příměstských aglomerací na Kačerov a dál do centra, jsou z velké části plné. Auta, které směrem do centra nebo na Jižní spojku vytvářejí dlouhou popojíždějící kolonu mezi semafory, jsou naopak z víc jak 2/3 obsazená pouze jedním cestujícím-řidičem. Kde je problém?
Číst více

Jak pomoci Spořilovu?

6. 9. 2013
O neutěšené situaci obyvatel Spořilova byla napsána řada článků, řečeno mnoho slov a slibů, ale situace se téměř nezměnila. Občané starého i nového Spořilova jsou stále zatíženi nadměrným hlukem a smogem z dopravy ze tří komunikací, které velkou část čtvrti obklopují, či rozdělují ve dví. Nejvíce by celé lokalitě samozřejmě prospěla dostavba Silničního okruhu kolem Prahy mezi dálnicemi D1 a D11, čímž by došlo k výraznému snížení provozu dopravy. Bohužel, dle dostupných informací, vše nasvědčuje tomu, že se zmiňované důležité části okruhu jen tak nedočkáme. Z tohoto důvodu je nezbytné začít hledat další možná řešení, která mohou pomoci.
Číst více

Prázdniny pomalu končí, začíná škola, nohu z plynu !!!

1. 9. 2013
Pomalu nám končí prázdniny a začíná se blížit první školní den. Pro rodiče nastávajících prvňáčků a pro prvňáčky samotné se bude jednat o den s velkým „D". Většina z nich již odpočítává zbývající dny prázdnin, někde s trochou obav, ale věřím že ve většině případů s nadšeným očekáváním. Vždyť již budou „velcí" a budou chodit do školy. Je potřeba si ale uvědomit, a tím jsme myšleni my dospělí, že nejen u prvňáčků, ale i u ostatních dětí školou povinných, se jedná o emocionální vypětí a je nutné k tomu taky tak přistupovat. Děti se více soustředí na své školní problémy, případně kamarády a nevěnují tolik pozornosti svému okolí.
Číst více

ÚZEMNÍ PLÁNOVÁNÍ – NUDNÉ, ALE NUTNÉ

30. 8. 2013
Člověk jako bytost nadaná rozumem již od nepaměti zvažuje, kde a jak, postavit své sídlo, tak, aby měl zajištěny optimální životní podmínky a dobré vztahy se sousedy. S rozrůstáním městských aglomerací ale už nestačí prostá úvaha, faktorů ovlivňujících možnost výstavby obydlí, továrny, nebo sportovního areálu, je tolik, že daly vzniknout specializovanému odvětví – územnímu plánování. Kromě věcí provozních a vztahových, například zvažování, jak a jakými funkcemi stavět objekt, aby nebránil ostatním v jejich zájmech, nebo neohrožoval kvalitu jejich života, se odstávají do popředí samozřejmé, ale ne méně důležité aspekty.
Číst více

Nová vyhláška o kácení stromů na soukromých pozemcích

29. 7. 2013
Mnoho vlastníků či domů se zahrádkou v minulosti řešilo problém jak odstranit stromy na jejich vlastních pozemcích. Na první pohled se zdálo, že na vlastním pozemku a se svým majetkem si každý může dělat, co chce. Přitom ale každý, kdo tento problém v minulosti musel, nebo chtěl řešit, ví, že tak jednoduché to nikdy nebylo a k takovému zásahu bylo třeba souhlasu odboru životního prostředí příslušného obecního úřadu. Od 15. července 2013 se nově nabízí možnost kácet dřeviny na vlastní zahradě bez nutnosti součinnosti se správními úřady.
Číst více

Rozšíření míst se zákazem konzumace alkoholu na veřejnosti

26. 7. 2013
Od roku 2008 platí v hlavním městě Praha obecně závazná vyhláška (č. 12/2008 Sb. hl. m. Prahy), kterou se omezuje konzumace alkoholu na veřejném prostranství. Obsahem vyhlášky je mimo jiné zákaz konzumace alkoholu 100 metrů od stranice metra, 100 metrů od škol a školních zařízení, 100 metrů od zdravotnických zařízení a v prostoru nástupních ostrůvků a nástupišť veřejné hromadné dopravy.
Číst více
 <  1 2 ... 8 9 10 11 12 ... 16 17   > Články 91 - 100 z 166

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme