TOP 09 v mediích

V Praze 11 se zaměřili na dětská hřiště a sportoviště

28. 7. 2019
Praha 11 opravila dětská hřiště a chystá se také do oprav sportovišť. Z šedesáti devíti dětských hřišť jich bylo nutné opravit osm. Městská část bude také investovat do oprav dvou sportovních areálů.
Číst více

Praha chce regulovat lodní provoz na Vltavě

27. 7. 2019
Hlavní město plánuje od příštího roku zakázat na Vltavě kotvení lodí, které nebudou splňovat emisní normu Euro 5. 
Číst více

Prahou bude jezdit 100 tisíc elektromobilů a dobijí je pouliční lampy

26. 7. 2019
Praha se připravuje na masivní investice do nabíjení elektrických aut. Obává se, aby v tomto bodě nezaspala. Do roku 2030 město počítá s tím, že se počet elektromobilů v metropoli zvýší na minimálně 100 tisíc.
Číst více

Praha získá zbylé pozemky na Vidouli pro volnočasový areál

23. 7. 2019
Hlavní město uzavře dohodu s firmou B+3 Real, na základě které získá zbylé pozemky na vrchu Vidoule v Praze 5 výměnou za parcely ve Stodůlkách, na Střížkově a ve Vysočanech. Podle radního Jana Chabra (TOP 09) město transakcí získá doplatek 105 milionů korun.
Číst více

Praha se dohodla na odkupu kostela sv. Šimona a Judy

22. 7. 2019
Hlavní město se dohodlo s církevním řádem milosrdných bratří na odkupu odsvěceného kostela svatého Šimona a Judy na Starém Městě, který nyní slouží jako koncertní síň pro Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK.
Číst více

Přejmenujte Koněvovu ulici, žádají Žižkov místní

17. 7. 2019
Místním vadí, že se osvoboditel Prahy účastnil okupace Maďarska i ČSR. "Nikdo z nás nemá úplně radost z toho, že má ulice název po rozporuplném Koněvovi," říká starosta Jiří Ptáček (TOP 09). 
Číst více

Praha zrekonstruuje budovy v areálu Emauz

16. 7. 2019
Vedení metropole rozhodlo, že se domy, které jsou ve špatném technickém stavu, opraví. Hotovo by mělo být do konce roku 2022.
Číst více

Místostarosta Hroza: Komise pro výběr nájemce Branického divadla je veřejná

25. 6. 2019
Komise pro posouzení nabídek na nového nájemce Branického divadla bude veřejná, to znamená, že složení této komise nebude tajné. Rozhodla o tom Rada městské části Praha 4,která zároveň jmenovala členy komise. „V komisi zasedají opravdoví odborníci, například dramaturgové z renomovaných divadel, včetně Národního divadla, a my chceme, aby veřejnost znala jejich jména i jejich profesní zaměření, aby její doporučení bylo skutečně transparentní,“ uvedl místostarosta pro majetek a kulturu Michal Hroza (TOP 09). „Branické divadlo si zaslouží kvalitního nájemce, který tuto scénu oživí a představí divákům zajímavý repertoár,“ dodal. Branické divadlo patří k tradičním divadelním scénám Prahy. V roce 1925 je vybudovali z vlastních finančních prostředků obyvatelé Braníka. Na jeho jevišti se od té doby objevila řada činoherních herců, mimové či hudebníci, a to nejen z české, ale i slovenské, umělecké scény. V jeho prostorách se pořádaly koncerty klasické i populární hudby, taneční večery. Svoji domovskou scénu zde před lety našlo i slovenské Radošinské naivné divadlo.Členové komise pro posouzení nabídek:- Marta Ljubková, dramaturgie Národního divadla- Pavla Petrová, ředitelka Institutu umění – Divadelní ústav- Lenka Kolihová, 1. místopředsedkyně Asociace nezávislých divadel ČR- Lukáš Jiřička, pedagog DAMU, dramaturg- Karel Král, šéfredaktor časopisu Svět a divadlo- František Stádník, ředitel NKPV- Albert Kubišta, ředitel Novoměstské radnice- Ondřej Kepka, prezident Herecké asociace- Petr Christov, teatrolog a překladatel, FF UK (zdroj: Tučňák 7-8/2019)
Číst více

Magistrát a Praha 3 jednali o budoucnosti nákladového nádraží Žižkov

11. 6. 2019
Pravidelné schůzky kvůli budoucnosti nákladového nádraží Žižkov plánují zástupci Prahy 3, hlavního města a největších vlastníků pozemků na nákladovém nádraží – Central Group, Sekyra Group a Penta Investments, kteří se sešli minulý týden.
Číst více

Hlaváček: Hlavní stavební úřad by Praha mohla mít už letos

29. 5. 2019
Politici i experti se snaží najít způsob, jak v tuzemsku zjednodušit a urychlit výstavbu. Česko je na žebříčku sestavovaném Světovou bankou co do délky a složitosti povolovacího procesu na 156. místě celkem ze 190 sledovaných zemí. Situace se rok od roku zhoršuje, rozvoj dopravní infrastruktury vázne a omezená bytová výstavba především v Praze a v Brně přispívá k nepřiměřenému růstu cen bydlení. 
Číst více
 <  1 2 3 4 5 ... 10 ... 17 18   > Články 21 - 30 z 172

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Jiří Pospíšil:Stát nelze řídit jako firmu, protože občané nejsou zaměstnanci.
Děkujeme