Tiskové zprávy

Ať se vysloužilí politici živí normálně, ne diplomacií

11. 7. 2010
Nevidím důvodu, aby se ministerstvo zahraničí a diplomatická služba stávaly odkladištěm vysloužilých politiků. Ať se raději živí normálním povoláním. Je to špatná tradice, že se u nás toto děje.
Číst více

Špatná reforma může zabít i dobré myšlenky

11. 7. 2010
Reformy bolí. Tak se to obvykle říká, zvlášť jsou-li jako ty dosavadní polovičaté. Ale bez reforem to bude bolet víc. Česko má dokonce ještě šanci dostat se do první ligy konkurenceschopnosti. Jak? A opravdu tomu můžeme věřit?
Číst více

Skáčeme přes taxis, ale někdo reformy udělat musí

1. 7. 2010
Musíme začít důchodovou a uskutečnit zdravotnickou reformu. Tedy právě to, co nejvíc zatěžuje rozpočet. To na nás spadlo. Je to takový zajímavý závod, kde koně v různých barvách běží po různých tratích - my skáčeme přes taxis.
Číst více

Schwarzenberg o nové vládě: TOP 09 na sebe bere škrty a velké riziko

30. 6. 2010
Je nám jasné, že je to velké riziko. Na druhou stranu my jsme strana, která se neohlíží tolik na to, aby ve všech volbách získala čtyřicet procent.
Číst více

TOP 09 představila kandidáty pro volby do Zastupitelstva hl. města Prahy

24. 6. 2010
„Věřím, že každý z nich, pokud na podzim získá důvěru voličů, bude schopný přispět k transparentnosti a profesionalitě politiky našeho hlavního města,“ řekl předseda pražské organizace TOP 09 František Laudát.
Číst více

Otázku stíhacího letectva je třeba posuzovat v širších souvislostech

22. 6. 2010
V současné době je velmi diskutovaným tématem otázka zachování či zrušení nadzvukového stíhacího letectva. Odborníci se k tomuto problému staví protichůdně - jedni tvrdí, že zrušením nadzvukového letectva bychom navždy přišli o strategické vojenské schopnosti, druzí zase argumentují tím, že se jedná o zbytečně drahou službu, jejíž význam je vzhledem k síle našeho letectva diskutabilní.
Číst více

Kdo se tu tak strašně bojí ekozakázky?

19. 6. 2010
Neslyšel jsem nikdy nikoho z ministerstva říct, že ta zakázka je za 114 miliard. Vždycky jsem to jen viděl v novinách.
Číst více

Odložené školné zaplatíte zřejmě i s úroky

16. 6. 2010
Předtím, než se spustí školné, spustíme systém stipendií a garantovaných půjček. To by mělo pokrýt sociální případy, kdy člověk nemá dostatečné rodinné zázemí na placení školného.
Číst více

Vstanou noví bojovníci? Zcela jistě…

11. 6. 2010
skončily, měly své vítěze i poražené. K těm poraženým počítá jeden z jejich účastníků i tzv. obyčejné lidi. Až pomine euforie z porážky pana Nejobyčejnějšího, začne nejspíš všechno nanovo. Opět se dozvíme, že nejsnazší cestou ke zbohatnutí je zadlužení státu, imaginárního útvaru, se kterým se ztotožňujeme pouze ve chvíli, kdy se „naši“ hokejisté stanou mistry světa. Je to skutečně tak? Opravdu se obyčejný člověk nemusí starat o státní dluh, protože ho zaplatí jiní, ti bohatí?
Číst více

Péče státu o selhávající děti

3. 6. 2010
V současné době je v českých  výchovných zařízeních téměř osm tisíc dětí. Zvyšuje se počet těch, které jsou agresivní vůči svému okolí. V dětských domovech a výchovných ústavech je spousta dětí, které jsou problémové z důvodů, že jejich rodiče zanedbávají výchovu či byl na nich, často osobami blízkými, spáchán trestný čin.
Číst více
 <  1 2 ... 110 ... 112 113 114 115 116 ... 120 121   > Články 1131 - 1140 z 1210

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme