× Pojďte do toho s námi.

Tiskové zprávy a komentáře

Žádost o poskytnutí informace dle zákona č. 106/1999 Sb.

20. 12. 2019
Žádám o předložení veškerých informací v podobě podrobného popisu situace a návrhu řešení související s nepředložením žádostí o granty v rámci Programu podpory registrovaných sociálních služeb poskytovaných občanům hlavního města Prahy pro rok 2020 a žádostí o dotace v rámci Programu podpory registrovaných sociálních služeb pro poskytovatele sociálních služeb, kteří poskytují sociální služby zejména na území hl. m. Prahy nebo občanům hl. m. Prahy pro rok 2020.
Číst více

Praha 10 chce prodat jednu z nejcennějších budov. Ve více než miliardovém rozpočtu prý není 23 milionů na rekonstrukci

16. 12. 2019
TOP 09 odmítá nesmyslný nápad Pirátů prodat funkcionalistický dům na Moskevské. „Baťův“ dům na hlavní vršovické třídě, který má obrovskou historickou i finanční hodnotu, by si měla Praha 10 podle zastupitelů za TOP 09 ponechat, rekonstruovat, a byty a nebytové prostory nabídnout k pronájmu.
Číst více

Radnice Prahy 10 neumí získat peníze, daň z nemovitostí vzroste i přes odpor TOP 09 a obyvatel

26. 11. 2019
TOP 09 na pondělním jednání zastupitelstva Prahy 10 navrhla, aby se v nejbližším možném termínu snížila daň z nemovitostí na úroveň roku 2018. Proti rozhodnutí koalice ODS, Pirátů a koalice VLASTA zvýšit od ledna daň na dvojnásobek, se totiž postavily stovky občanů Prahy 10, kteří podepsali petici.
Číst více

Koalice práci předstírá, ale žádnou neodvádí

25. 10. 2019
Poslední zastupitelstvo bylo ukázkou mimořádné schopnosti současné koalice předstírat práci. Veškeré úsilí radních za Piráty, ODS a koalici VLASTA se upíná k pár hodinám PR představení jednou za měsíc, skutečná práce jim ale od ruky nejde. Pojďme se podívat, co se skutečně dělo na jednání zastupitelstva Prahy 10 uplynulé pondělí.
Číst více

TOP 09 v Praze 10 bude žádat odvolání „pirátské“ místostarostky kvůli podezření z klientelismu

18. 10. 2019
Na pondělním jednání Zastupitelstva městské části Praha 10 navrhne TOP 09 odvolání Jany Komrskové. První místostarostka za Piráty dosadila neúspěšnou komunální kandidátku Pirátů na pět různých placených pozic a umožnila jí zcela v rozporu s předpisy ovlivňovat, komu půjdou zakázky za městské peníze.
Číst více

Praha 10 chce vyšší daň z nemovitosti jen do začátku volební kampaně, potom ji sníží. TOP 09 sehnala podpisy pod svou petici

24. 9. 2019
Koalice hnutí VLASTA, Pirátů a ODS přišla s „neotřelým“ návrhem: diskutovanou daň z nemovitosti zvýší jen na tři roky, pár měsíců před obecními volbami, ji zase sníží. TOP 09 krok odmítá jako vrcholně populistický, nesystémový a nelogický. „Desítkové“ TOP 09 se už podařilo sebrat dostatek podpisů pro svolání zastupitelstva, kde by se měla celá záležitost řešit.  
Číst více

Koalice včetně ODS podpořila dvojnásobné zvednutí daně z nemovitosti v Praze 10, TOP 09 trvá na mimořádném zastupitelstvu

11. 9. 2019
Koalice v Praze 10 dnes odmítla na mimořádném zastupitelstvu projednat plánované zvyšování daně z nemovitosti. Odmítla dát zastupitelům možnost o záležitosti hlasovat a potvrdila tak menšinové rozhodnutí Rady. TOP 09 proto začíná se sbíráním podpisů – pokud se najde alespoň 600 občanů, zastupitelstvo bude muset návrh projednat, ne se jím jen promlčet. 
Číst více

TOP 09 odmítá zvyšování daní, požaduje svolání mimořádného zastupitelstva

30. 8. 2019
Rada městské části Praha 10 v těsném hlasování schválila návrh na navýšení daně z nemovitosti o 100 procent. TOP 09 takové navýšení odmítá, stejně jako způsob, kterým bylo přijato. Prosadily ho totiž strany, které v zastupitelstvu nemají většinu. TOP 09 proto požaduje svolání mimořádného zastupitelstva - nechce totiž, aby o věci, která vytáhne peníze z kapes tisíců lidí, rozhodlo jen pět jednotlivců z hnutí VLASTA a Pirátů. 
Číst více

Praha 10 zhoršuje situaci s bydlením. Daně chce zvýšit ještě víc, než navrhuje magistrát.

16. 8. 2019
Vedení Prahy 10 svými kroky dál zhoršuje bytovou situaci v městské části. Zdražuje nájmy, a daně z nemovitosti chce zvednout dvojnásobně a bez souhlasu zastupitelstva. 
Číst více

TOP 09 odmítá zrušení stipendijního programu pro studenty z pěstounské péče a dětských domovů

27. 5. 2019
Praha 10 se rozhodla ukončit stipendijní program pro studenty vysokých a vyšších odborných škol, kteří vyrůstali v pěstounských rodinách nebo dětských domovech. TOP 09 toto rozhodnutí vládnoucí koalice odmítá, finanční úspora je pro městskou část totiž minimální, dopad na studenty však bude mít zásadní.
Číst více
 <  1 2 3 4 ... 9 10   > Články 11 - 20 z 94

Copyright © 2009-2021  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme