Tiskové zprávy a komentáře

Koalice práci předstírá, ale žádnou neodvádí

25. 10. 2019
Poslední zastupitelstvo bylo ukázkou mimořádné schopnosti současné koalice předstírat práci. Veškeré úsilí radních za Piráty, ODS a koalici VLASTA se upíná k pár hodinám PR představení jednou za měsíc, skutečná práce jim ale od ruky nejde. Pojďme se podívat, co se skutečně dělo na jednání zastupitelstva Prahy 10 uplynulé pondělí.
Číst více

TOP 09 v Praze 10 bude žádat odvolání „pirátské“ místostarostky kvůli podezření z klientelismu

18. 10. 2019
Na pondělním jednání Zastupitelstva městské části Praha 10 navrhne TOP 09 odvolání Jany Komrskové. První místostarostka za Piráty dosadila neúspěšnou komunální kandidátku Pirátů na pět různých placených pozic a umožnila jí zcela v rozporu s předpisy ovlivňovat, komu půjdou zakázky za městské peníze.
Číst více

Praha 10 chce vyšší daň z nemovitosti jen do začátku volební kampaně, potom ji sníží. TOP 09 sehnala podpisy pod svou petici

24. 9. 2019
Koalice hnutí VLASTA, Pirátů a ODS přišla s „neotřelým“ návrhem: diskutovanou daň z nemovitosti zvýší jen na tři roky, pár měsíců před obecními volbami, ji zase sníží. TOP 09 krok odmítá jako vrcholně populistický, nesystémový a nelogický. „Desítkové“ TOP 09 se už podařilo sebrat dostatek podpisů pro svolání zastupitelstva, kde by se měla celá záležitost řešit.  
Číst více

Koalice včetně ODS podpořila dvojnásobné zvednutí daně z nemovitosti v Praze 10, TOP 09 trvá na mimořádném zastupitelstvu

11. 9. 2019
Koalice v Praze 10 dnes odmítla na mimořádném zastupitelstvu projednat plánované zvyšování daně z nemovitosti. Odmítla dát zastupitelům možnost o záležitosti hlasovat a potvrdila tak menšinové rozhodnutí Rady. TOP 09 proto začíná se sbíráním podpisů – pokud se najde alespoň 600 občanů, zastupitelstvo bude muset návrh projednat, ne se jím jen promlčet. 
Číst více

TOP 09 odmítá zvyšování daní, požaduje svolání mimořádného zastupitelstva

30. 8. 2019
Rada městské části Praha 10 v těsném hlasování schválila návrh na navýšení daně z nemovitosti o 100 procent. TOP 09 takové navýšení odmítá, stejně jako způsob, kterým bylo přijato. Prosadily ho totiž strany, které v zastupitelstvu nemají většinu. TOP 09 proto požaduje svolání mimořádného zastupitelstva - nechce totiž, aby o věci, která vytáhne peníze z kapes tisíců lidí, rozhodlo jen pět jednotlivců z hnutí VLASTA a Pirátů. 
Číst více

Praha 10 zhoršuje situaci s bydlením. Daně chce zvýšit ještě víc, než navrhuje magistrát.

16. 8. 2019
Vedení Prahy 10 svými kroky dál zhoršuje bytovou situaci v městské části. Zdražuje nájmy, a daně z nemovitosti chce zvednout dvojnásobně a bez souhlasu zastupitelstva. 
Číst více

TOP 09 odmítá zrušení stipendijního programu pro studenty z pěstounské péče a dětských domovů

27. 5. 2019
Praha 10 se rozhodla ukončit stipendijní program pro studenty vysokých a vyšších odborných škol, kteří vyrůstali v pěstounských rodinách nebo dětských domovech. TOP 09 toto rozhodnutí vládnoucí koalice odmítá, finanční úspora je pro městskou část totiž minimální, dopad na studenty však bude mít zásadní.
Číst více

Praha 10 se vrátila ke komunistické tradici – zavádí pořadníky na obecní byty

30. 4. 2019
Vedení městské části v pondělí prosadilo změny v pronajímání obecních bytů. Od letošního roku znovu začnou fungovat pořadníky, které se sice tváří transparentně ale ve skutečnosti představují extrémní korupční potenciál, varuje Tomáš Pek.
Číst více

Lustrace, konec plánů na opravu školy a vily Karla Čapka

1. 4. 2019
Ani v pořadí páté zastupitelstvo nepřineslo obyvatelům Prahy 10 důvody k radosti. Ukázala se nulová vůle koalice Vlasty, Pirátů a ODS být transparentní, nulová vůle investovat i nula peněz vyčleněných na opravu Staré školy v Olšinách a vily Karla Čapka.
Číst více

TOP 09 Praha 10: Koalice nepočítá s obnovou Staré školy ve Strašnicích. Rozpočet jsme nepodpořili

26. 3. 2019
Současná rada převzala vedení Prahy 10 s 1,3 miliardou na účtech, tedy ve stejném stavu, v jakém ji přebírali její předchůdci.  Přesto koalice ODS, Pirátů a Koalice VLASTA předkládá vykostěný rozpočet, který je jen seškrtanou variantou toho loňského. Počítá sice s dokončením rozjetých akcí, žádné další ale neplánuje.
Číst více
1 2 3 ... 8 9   > Články 1 - 10 z 81

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Jiří Pospíšil:Politika bez silných politických stran vede k oligarchům a totalitě.
Děkujeme