× Pojďte do toho s námi.

Tiskové zprávy a komentáře

Potvrzeno: Praha 10 omezováním opozice porušuje zákon

12. 5. 2021
Současná koalice v Praze 10 porušuje zákon, když omezuje politickou opozici. Rozhodl o tom Magistrát hlavního města Prahy a Desítka pod vedením starostky a senátorky Renaty Chmelové tak bude muset své dosavadní postupy změnit.
Číst více

Výzva radním Prahy 10 - Konec testování našich dětí ve školách čínskými testy

15. 4. 2021
Vážená paní starostko, vážený pane místostarosto, obracíme se na vás jako zastupitelé městské části, ale také jako rodiče, a to ve věci povinného testování žáků základních i mateřských škol na nemoc covid-19.
Číst více

Praha 10 se vzdává cenného „Baťova“ domu na Moskevské – i s byty, které mohla opravit

12. 4. 2021
Vedení Prahy 10 se rozhodlo, že se zbaví jedné z nejcennějších budov na svém území. Funkcionalistický „Baťův“ dům na hlavní třídě Vršovic neumí a nechce využít, tak jeho správu převádí na hlavní město. Tím Praha 10 přichází také o možnost rozhodnout o jeho využití a také o několik bytů, které mohly sloužit obyvatelům Desítky.
Číst více

Kultura podle radních Prahy 10? Billboard v parku za 5 miliónů.

22. 2. 2021
"Nový nesmysl: Praha 10 bude mít nový billboard-a rovnou za 5 milionů. V době, kdy se řada lidí potýká s existenčními problémy, se městská část rozhodla „potěšit“ své obyvatele alespoň kulturou. Chce mít dílo připomínající umělce J. Haukovou a J. Chalupeckého.
Číst více

Neplatné smlouvy, zakázky napojené na politiky. Praha 10 se propadá v hodnocení transparentnosti u Hlídače státu

25. 1. 2021
Mnozí z nás loni zažili složité časy a my doufáme, že letošní rok bude tím, kdy se všechno vrátí do normálu.  Do letošního roku vstoupila celá řada lidí s očekáváním, že by mohl být lepší než ten loňský. V Praze 10 by to bylo možné, pokud by to současní radní za ODS, VLASTA a Pirátů umožnili.
Číst více

Rozpočet Prahy 10: Současná koalice za tři roky „nasekala” deficit 900 milionů korun, materiál prosadila v rozporu s vlastními pravidly

21. 12. 2020
Koalice ODS, Pirátů a VLASTA při pondělním jednání zastupitelstva bojovala o každý hlas, aby se jí podařilo schválit děravý rozpočet na další rok. Podle TOP 09 se jí to podařilo jen díky proceduře, která je dost pravděpodobně za hranou zákona. Nedopracovaný a netransparentní rozpočet umožnila starostka městské části schválit díky distančnímu hlasování v rozporu se schválenými pravidly městské části. 
Číst více

Čapkova vila může přijít o své kouzlo, Praha 10 připravuje extrémně necitlivé zásahy do cenné památky

12. 6. 2020
Praha 10 ustupuje od původních plánů na obnovu Čapkovy vily a bez vědomí památkářů a historiků zásadně mění plány na její budoucí využití. Hrozí nenávratná ztráta povahy celé památky. TOP 09 hledá cesty, jak necitlivým zásahům zabránit.   
Číst více

Deset návrhů pro úspěšný RESTART na Desítce

20. 4. 2020
Města a městské části mohou významně přispět ke zmírnění dopadů současné krize na své obyvatele. TOP 09 proto přináší návrhy, jak může Praha 10 pomoci svým obyvatelům překonat tuto situaci a urychlit návrat k životu, na který jsme byli zvyklí.
Číst více

Otevřený dopis starostce MČ Praha 10

16. 3. 2020
Vážená paní starostko,  vážíme si kroků, které Praha 10 podnikla v reakci na šíření nemoci COVID-19. Jsme přesvědčeni, že úkolem všech politiků je v této době spolupracovat pro zajištění bezpečí obyvatel. 
Číst více

Praha 10 neví, kolik bude stát oprava radnice. Přesto se zadlužuje půlmiliardovou půjčkou

2. 3. 2020
Koalice ODS, VLASTA a Pirátů v Praze 10 si chce půjčit půl miliardy korun na rekonstrukci budovy radnice. Radní přitom neřekli ani kolik má oprava budovy celkově stát, ani jak hodlá provoz radnice po dobu rekonstrukce zajistit.
Číst více
1 2 3 ... 9 10   > Články 1 - 10 z 99

Copyright © 2009-2021  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme