Napsali o nás a dění v Praze 10

Pražští radní navrhli přímý odkup Ďolíčku
2. 10. 2014

Pražští radní navrhli přímý odkup Ďolíčku

Rada hl. m. Prahy včera zamítla dosavadní snahu městské části Praha 10 o směnu stadionu za lukrativní stavební parcelu v jeho bezprostředním sousedství a souhlasí naopak s jeho přímým nákupem. Primátor hlavního města Prahy Tomáš Hudeček současně potvrdil, že již započala jednání radní Evy Vorlíčkové s majitelem stadionu i fanoušky klubu Bohemians.

Celý článek
Magistrát chce zachránit stadion Ďolíček před demolicí
19. 9. 2014

Magistrát chce zachránit stadion Ďolíček před demolicí

Starosta městské části Praha 10 Bohumil Zoufalík navrhuje řešení, které počítá s demolicí stadionu a následnou výstavbou obchodů, garáží a kolejí za bezmála 400 milionů korun. Představitelům MČ Prahy 10 tedy nejde o zachování stadionu, nýbrž o získání lukrativního pozemku, na kterém je plánovaná výstavba.

Celý článek
Další otřesy v pražské ODS: Milan Richter opustil post starosty
5. 6. 2013

Další otřesy v pražské ODS: Milan Richter opustil post starosty

Starostovské křeslo v Praze 10 obsadil Bohumil Zoufalík, který zůstává po odchodu z ODS nezávislý.

Pražská ODS prožívá náročné období. Hádky mezi křídlem předsedy Bohuslava Svobody a skupinou jeho odpůrců, v níž hrají prim členové Prahy 10; rušení stranických organizací v Praze 4 a 12; rozpad magistrátní koalice s TOP 09; odchody občanských demokratů ze zastupitelského klubu na magistrátu, kde byli z ODS vyloučeni Bohumil Zoufalík a Ivan Vinš, protože nerespektovali usnesení zastupitelského klubu strany.

Celý článek
Průlom: Policie v kauze Key Investments obvinila tři osoby z této firmy
16. 4. 2013

Průlom: Policie v kauze Key Investments obvinila tři osoby z této firmy

Po více než dvou a půl letech vyšetřování kauzy Key Investments dochází k zásadnímu zlomu

Po více než dvou a půl letech vyšetřování kauzy Key Investments dochází k zásadnímu zlomu. Kriminalisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality Služby kriminální policie a vyšetřování (ÚOKFK SKPV) v těchto dnech zahájili trestní stíhání tří osob. ČESKÉ POZICI to sdělil mluvčí útvaru podplukovník Jaroslav Ibehej. O které osoby se jedná, odmítl upřesnit.

Celý článek
Město na kole
12. 4. 2013

Město na kole

Festival volnočasových aktivit a cyklistiky pro děti i rodiče, závodníky i začátečníky

Festival Město na kole je nejenom přehlídkou letošních modelů kol, koloběžek a dalších strojů i služeb spojených s aktivním trávením volného času. Nabízí také adrenalinové show, dětské závody a kratochvíle, testovací dráhy, možnosti podpořit charitativní projekty certifikace bezpečnosti dětských kol. Město na kole se koná na náplavce Dvořákova nábřeží Na Františku a vstupné je zcela zdarma.

Celý článek
Další „boxerské“ sdružení ODS. Tentokrát u Tomáše Hrdličky
11. 4. 2013

Další „boxerské“ sdružení ODS. Tentokrát u Tomáše Hrdličky

Radnice Prahy 10 pronajímá za zlomek tržní ceny tělocvičnu boxerům z místního sdružení ODS, kterému šéfuje pražský „kmotr“.

Celý článek
Start Vršovice: PROLUKA - STAVÍME NA DIALOGU
5. 4. 2013

Start Vršovice: PROLUKA - STAVÍME NA DIALOGU

TICHO SICE LÉČÍ, ALE VE ČTVRTEK 11.4 POTŘEBUJEME SLYŠET VAŠE NÁZORY, OBAVY, OČEKÁVÁNÍ. Je velmi důležité, aby se co největší počet lidí, sousedů zapojilo do VEŘEJNÉHO PLÁNOVACÍHO SETKÁNÍ v klubu PILOT /Donská19 - Vršovice/ od 18:30 - do 21:00 hodin. Nechceme ticho - chceme vás slyšet...! Děkujeme, že přijdete! http://www.facebook.com/start.vrsovice

Celý článek
Proluka v Moskevské hledá kupce, tržíček nebude dotčen
14. 3. 2013

Proluka v Moskevské hledá kupce, tržíček nebude dotčen

V současné době probíhá výběrové řízení na zbytný majetek městské části, jehož součástí je prodej secesního činžovního domu a několika samostatných roztříštěných pozemků v jeho těsném sousedství o celkové rozloze 1463 m2. Prodávaný dům je samostatně stojící rohový secesní činžovní dům architekta Osvalda Polívky z roku 1910 na rohu Francouzské a Moskevské ulice.

Celý článek
7. 3. 2013

Opsala diplomku, dál bude kontrolovat jiné

PRAHA / Šéfka kontrolního výboru zastupitelstva Prahy 10 Jana Čunátová (KSČM) nerezignuje poté, co týdeník 5+2 dny upozornil na to, že opsala část své diplomové práce.             Na pondělním jednání kontrolním výboru téma opsané diplomky a ani otázka, zda může kontrolovat jiné, když sama podváděla, překvapivě nezazněly. „Opisovat se sice nemá, ale necítím, že kvůli tomu bychom ji měli vyzývat k odstoupení,“ říká Jan Šnajdr, jehož se dříve snažila TOP 09 prosadit do čela výboru. „Moje studium je moje soukromá záležitost a já jsem si jej sama zaplatila. Nevidím důvod, proč bych se z toho měla zpovídat,“ říká Čunátová, která diplomovou práci s názvem „Personální management ve veřejné správě“ obhájila před třemi lety na Vysoké škole finanční a správní.

Celý článek
Kritici radnice Prahy 10: vytlačil nás komparz
14. 2. 2013

Kritici radnice Prahy 10: vytlačil nás komparz

Návštěvníci zasedání zastupitelstva téměř nesledovali jednání. O to víc tleskali starostovi.

PRAHA / Nečekaný zájem vyvolalo minulé pondělí jednání zastupitelstva desáté městské části – už více než půl hodiny před jeho začátkem totiž byla zaplněna všechna místa pro veřejnost.             Zvláštní bylo ještě jedno. Drtivá většina účastníků nejevila o projednávané body žádný zájem. Jediné okamžiky, kdy se projevili, byly, když potleskem několikrát odměnili proslov starosty Milana Richtera či některých dalších představitelů ODS.

Celý článek
1 2 3
Články 1 - 10 z 30
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme