Volby 2010 do zastupitelstev obcí

pátek 15. a sobota 16. října

Jak hlasovat ve volbách do zastupitelstva

Podzimní komunální volby rozhodnou o tom, kdo bude spravovat Vaši obec v následujících čtyřech letech. Volič muže vybírat své zastupitele mezi všemi kandidátkami. Jak je to možné? Každý volič obdrží jen jediný volební lístek, na kterém však budou uvedeny všechny kandidující volební strany. Muže pak volit buď jednotlivou stranu, a nebo si vybrat jednotlivé kandidáty z libovolných kandidujících stran. Pro každou obec je maximální počet hlasů/křížků jiný, odpovídá počtu zastupitelů obce.

Chci hlasovat pro volební stranu

Rozhodnete-li se hlasovat pro určitou stranu, označíte u jejího názvu křížek. Chcete-li tedy do zastupitelstva např. poslat kandidátku TOP 09, postačuje označit u této strany křížek do předtištěného rámečku. Ta pak získá automaticky všechny hlasy, které můžete v komunálních volbách ve Vaší obci využít. Volič nemůže hlasovat pro více než jednu volební stranu, tzn. nemůžete zakřížkovat více volebních stran. Takový lístek by pak byl neplatný.

Co však zákon umožňuje, je možnost hlasovat jak pro stranu, tak pro kandidáty z jiných volebních stran. Můžete tedy označit křížkem TOP 09 a dále si vybrat i kandidáty z jiných volebních stran a u jejich jména provést křížek. Pak vámi zvolená strana nezíská všechny Vaše hlasy, ale z těchto hlasu se jí odečte tolik hlasů, kolik kandidátů z jiných stran jste zakřížkovali.

Nechci hlasovat pro strany, ale pro jednotlivé kandidáty

V takovém případě můžete zakřížkovat kandidáty z libovolných stran, kterým se rozhodnete dát svůj hlas, nesmíte však překročit počet hlasů, které máte ve Vaší obci k dispozici. V této variante si vlastně zvolíte vlastní „ideální“ zastupitelstvo. Nevolíte tak stranu, ale jednotlivé kandidáty. Neplatný je lístek, který by obsahoval víc než maximální povolené množství křížků/hlasů. Proto dejte pozor na dodržení maximálního počtu křížků.

Bližší informace o hlasování v komunálních volbách naleznete na stránkách Ministerstva vnitra ČR.

Vyhledávání kandidátek

Abyste mohli zjistit, zda u Vás TOP 09 kandiduje, připravili jsme vyhledávání kandidátek. Můžete hledat rovnou dle názvu konkrétního území (funguje na příč všemi kategoriemi od obcí, přes města, statutární města a Prahu až po městské části a obvody) nebo nechat si vypsat kandidátky v určitém kraji či okrese.


TOP 09 a hnutí Starostové a Nezávislí mají kandidátky ve více než tisícovce obcí

TOP 09 uzavřela strategické partnerství s hnutím Starostové a Nezávislí, které spočívá ve vzájemné podpoře při volbách do obecních zastupitelstev. Dohromady bude kandidátka TOP 09 nebo hnutí Starostové a Nezávislí ve více než 1150 obcích, což představuje tisíce kandidátů. Hnutí Starostové a Nezávislí bude mít téměř 500 kandidátek a TOP 09 více než 700. Ve spoustě obcí je kandidátka TOP 09 a hnutí Starostové a Nezávislí společná. V několika desítkách obcí bude jak kandidátka TOP 09, tak kandidátka hnutí Starostové a Nezávislí. Všude, kde jsou obě kandidátky, k tomu došlo po vzájemné dohodě. „Ve více než padesáti místech jsme se rozhodli přivést do komunální politiky co nejvíce místních občanů a umožnili kandidaturu jak za hnutí Starostové a Nezávislí, tak za TOP 09. Ostatně volič stejně obdrží jen jeden volební lístek a může si zastupitelstvo složit skutečně napříč politickým spektrem. Bude jen dobře, že se zájem o volby a dění v naší zemi mezi občany zase o trochu zvýší,“ říká předseda hnutí Starostové a Nezávislí Petr Gazdík.

Seznam obcí, kde bude kandidovat TOP 09 nebo hnutí Starostové a Nezávislí naleznete v tomto souboru. Je možné, že ještě dojde k úpravě či aktualizaci tohoto rozsáhlého seznamu.

Články týkající se voleb do zastupitelstev obcí v roce 2010

Plasy již mají místní organizaci
1. 4. 2011

Plasy již mají místní organizaci

Ve čtvrtek 31.3.2011 proběhl v Plasích Ustavující místní sněm TOP 09 Plasy. Do čela místní organizace zvolili delegáti sněmu místní výbor ve složení: Jiří Prantner – předseda, Alena Šůmová – místopředsedkyně, Vít Křiklán – člen výboru.

Celý článek
Plachetnice s kornoutkem by mohla nabrat falešný vítr
18. 3. 2011

Plachetnice s kornoutkem by mohla nabrat falešný vítr

Projekt spalovny komunálního odpadu (ZEVO) v Chotíkově u Plzně postoupil do další fáze, kdy bude usilovat o vydání územního rozhodnutí. Kromě mohutné kampaně vedené ve prospěch spalovny, mimo jiné zveřejněním její architektonicky odvážné podoby, se objevují i nezanedbatelné chyby v otevřenosti směrem k občanům.

Celý článek
Rada městského obvodu Plzeň 3 projednala návrh TOP 09
11. 3. 2011

Rada městského obvodu Plzeň 3 projednala návrh TOP 09

Rada městského obvodu Plzeň 3 na svém posledním zasedání v úterý 8. března 2011 projednávala bod, který navrhl klub TOP 09 na zasedání Zastupitelstva MO Plzeň 3. Klub TOP 09 prostřednictvím svého předsedy Pavla Podaného navrhl do programu bod jednání, kterým naplňuje svůj předvolební program.

Celý článek
Plzeňský kraj a symbolika 10. března
10. 3. 2011

Plzeňský kraj a symbolika 10. března

Prakticky v předvečer 52. výročí tibetského povstání povečeřel hejtman Plzeňského kraje s velvyslancem Čínské lidové republiky. V kontextu mezinárodní spolupráce Plzeňského kraje působí zvolené datum pracovní večeře přinejmenším zvláštně.

Celý článek
Jan Fluxa (TOP 09): Mise kanceláře Plzeňského kraje v Bruselu je skončena
4. 3. 2011

Jan Fluxa (TOP 09): Mise kanceláře Plzeňského kraje v Bruselu je skončena

Vedení Plzeňského kraje plánuje koupi nemovitosti v Bruselu. Náklady na tuto investici přesahují částku 18 milionů korun. Debatu o samotném smyslu kanceláře Plzeňského kraje v Bruselu si však vládnoucí ČSSD snad ani nepřipouští.

Celý článek
Černé investiční díry na Doubravce?
21. 2. 2011

Černé investiční díry na Doubravce?

Na obvodní opoziční zastupitele TOP 09 ve čtvrtém plzeňském obvodu jsou směřovány první připomínky občanů. Aktuálním vrcholem ledovce jsou realizace parkovacích ploch, kde na povrch vyplývají různé podezřelé a nedořešené problémy z minulého volebního období, pravděpodobné nevhodné a vysoké investice v již provedených stavbách parkovacích míst.

Celý článek
Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek dnes zavítal do Plzně
15. 2. 2011

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek dnes zavítal do Plzně

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek zavítal v úterý 15. února do Plzně. V dopoledních hodinách navštívil výrobní družstva Obzor a Styl. Ve druhém zmiňovaném pak absolvoval se zástupci obou družstev debatu na téma zaměstnávání tělesně postižených.

Celý článek
Starosta Košut: Letošní rozpočet bude spíše dietní
15. 2. 2011

Starosta Košut: Letošní rozpočet bude spíše dietní

Třicetiletý Marek Košut pozici vyššího státního úředníka vyměnil za křeslo starosty v Moravské Nové Vsi. Chce šetřit hlavně na provozu úřadu.

Celý článek
TOP 09 nesouhlasí s populistickým a nepromyšleným utrácením městských peněz

TOP 09 nesouhlasí s populistickým a nepromyšleným utrácením městských peněz

Nejkontroverznějším bodem včerejšího zasedání Zastupitelstva města Plzně bylo projednávání otázky financování rekonstrukce fotbalového stadionu ve Štruncových sadech, které trvalo dvě a půl hodiny.

Celý článek
Tisková zpráva zastupitelského klubu TOP 09 ze zasedání Zastupitelstva města Plzně
14. 1. 2011

Tisková zpráva zastupitelského klubu TOP 09 ze zasedání Zastupitelstva města Plzně

Přes zkrácený program patřilo první pracovní zasedání zastupitelstva města Plzně v roce 2011 mezi ta bouřlivější. Zastupitelský klub TOP 09 věnoval důkladnou přípravu zejména bodům souvisejícím s nakládáním s městským majetkem.

Celý článek
1 2 ... 5 6 7 8 9 10 ... 46 47
Články 61 - 70 z 466
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme