Černé investiční díry na Doubravce?

21. 2. 2011

Na obvodní opoziční zastupitele TOP 09 ve čtvrtém plzeňském obvodu jsou směřovány první připomínky občanů. Aktuálním vrcholem ledovce jsou realizace parkovacích ploch, kde na povrch vyplývají různé podezřelé a nedořešené problémy z minulého volebního období, pravděpodobné nevhodné a vysoké investice v již provedených stavbách parkovacích míst.

Množství otázek, dohadů a nařčení provázející stavební investice čtvrtého plzeňského obvodu již z minulého volebního období je až zarážející. Je proto nezbytně nutné celou problematiku investic, nejen do parkovišť, důkladně prostudovat a to již od samého počátku. Zastupitelstvo by mělo být seznámeno s jednotlivými kroky procesu od myšlenky po realizaci včetně osobní zodpovědnosti v jednotlivých fázích přípravy a realizace a zejména kontroly. "Podle veřejně dostupných informací se zdá, že problémy s předražeností zakázek vznikají již při zadávání projektové dokumentace a navrhování technologického řešení. Jako občan a zastupitel dám podnět kontrolnímu výboru Zastupitelstva městského obvodu Plzeň 4, aby zpracoval detailní rozbor procesu přípravy jednotlivých fází investic, a následně budu v zastupitelstvu prosazovat opatření na zprůhlednění celého procesu," říká Petr Junek, doubravecký zastupitel a předseda místní organizace TOP 09.

Z pozice nového člena Komise rozvoje na plzeňském obvodu Doubravka k tomu dodává zastupitel Jan Toman: "Cítím zodpovědnost nad dalšími plánovanými investicemi obvodu a to se týká i dalších plánovaných úprav parkovacích ploch. Komise má v současné době na stole dalších 19 navržených lokalit, u kterých budeme prověřovat jejich vhodnost, výhodnost a přínos obyvatelům. Důležitými parametry při výběru lokalit, které budou realizovány, jsou samozřejmě cena přepočtená na jedno vzniklé parkovací místo, vyřešení provozu chodců, množství odstraněné zeleně a samozřejmě celková vazba na okolí. Pohled na parkování v obvodu je pouze střípek do skládačky koncepce a rozvoje celého obvodu. Proto chceme určit jasný směr se všemi prioritami, které Doubravka chce změnit nebo utvořit a zlepšit tak životní prostředí obyvatel čtvrtého obvodu."

V Plzni dne 21.2.2011

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme