TOP 09 v mediích

Pětku nebo čtyřku z matematiky dostala téměř půlka maturantů. Test je závod s časem, kritizuje senátor Růžička

23. 5. 2018
U maturity z češtiny i matematiky uspělo letos méně studentů než loni. Didaktický test z češtiny nezvládlo letos 10,4 procent maturantů, tedy o 0,7 procentního bodu víc než loni. Přibývá tak středoškoláků, kteří tuto zkoušku napoprvé nezvládnou. Z matematiky propadlo 22,3 procenta maturantů, což je o 0,6 procentního bodu víc než loni. Zůstává tak nejméně úspěšným předmětem v maturitních testech.
Číst více

Růžička: Maturitní test je závod s časem

23. 5. 2018
Náročnost předmětu, podcenění ze strany studentů a nedostatečná příprava. To jsou podle ředitele gymnázia Jana Keplera a senátora za TOP 09 Jiřího Růžičky hlavní problémy.
Číst více

Adamová: Návrat KSČM k moci se nám šeredně vymstí

22. 5. 2018
Podle první místopředsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové se komunisté, kteří tlačí Andreje Babiše do kouta, chovají navýsost pragmaticky. Je také přesvědčená, že podpora vlády od komunistů přijde nejvíc draho občany.
Číst více

Pelikán a Feri řešili smazání dluhů: Zbaví se jich bankrotáři bez placení?

28. 4. 2018
Osobní bankrot lidí, kteří nedokážou své dluhy splácet, čekají změny. Novela zákona o insolvenci už prošla ve Sněmovně prvním čtením a teď je na politicích, za jakých podmínek se bude možné dluhů nově zbavovat. Stávající závazek splacení 30 procent dluhu po pěti letech by měla nahradit jedna z nových variant. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán (ANO) chce dokonce možnost nulového splacení s prodloužením lhůty na sedm let. To se ale nelíbí opozici. Dominik Feri (TOP 09) nastínil možnost pěti let, za které by bankrotář musel splatit alespoň 15 procent svých dluhů.
Číst více

Praha 11 z dotace 196 milionů korun od metropole investuje největší část na rekonstrukci škol

22. 4. 2018
Zastupitelstvo Prahy 11 schválilo uplynulý čtvrtek navýšení rozpočtu o účelové dotační prostředky poskytnuté hlavním městem Prahou. Více než 196 milionů investuje městská část hlavně do rekonstrukcí školských objektů, sportovních hřišť, regenerací vnitrobloků a veřejných prostranství. Zastupitelstvo Prahy 11 schválilo uplynulý čtvrtek navýšení rozpočtu o účelové dotační prostředky poskytnuté hlavním městem Prahou. Více než 196 milionů investuje městská část hlavně do rekonstrukcí školských objektů, sportovních hřišť, regenerací vnitrobloků a veřejných prostranství.
Číst více

Školství se řítí k přemíře testování. Maturanti by sloh psát neměli, říká senátor Růžička

12. 4. 2018
Pro téměř 70 tisíc středoškoláků ve středu začínají slohovou prací státní maturity. „Myslím, že lepší varianta by byla ten stylistický útvar nepsat. Maturita z českého jazyka má tři části: test, písemnou práci a ústní složku. Pro garantování určité úrovně výstupu by stačil didaktický test,“ tvrdí senátor za TOP 09 a STAN a bývalý ředitel pražského Gymnázia Jana Keplera Jiří Růžička.
Číst více

Praha 1 spustí systematickou kontrolu restaurací

10. 4. 2018
Systém pravidelných kontrol restauračních a zábavních provozoven bude spuštěn na začátku května v Praze 1.
Číst více

Obnova usedlosti Šatovka může začít

9. 4. 2018
Od schválené změny územního plánu pozemků pod Šatovkou neuběhly ani dva týdny a projekt se rozběhl.
Číst více

Kvůli Šatovce čelí Praha 6 brutální předvolební kampani

21. 3. 2018
Únorový vpád squatterů do usedlosti Šatovka byl promyšleným startem předvolební kampaně těch, kteří by na podzim chtěli zasednout ve vedení Prahy 6. Současná radnice totiž neustále čelí mediálním útokům z různých stran za to, že je prý zodpovědná za neutěšený stav usedlosti Šatovka a nechává ji chátrat. To, co ještě v únoru vypadalo lehce konspiračně, postupně nabralo konkrétní obrysy. Celý výstup squatterů, včetně výroků v soudní síni, kdy za sebe nechali mluvit jedinou schopnou osobu, neměl jiný cíl, než zkusit bezprostředně před chystanou změnou územního plánu, po které Praha 6 volá už sedmým rokem, pošpinit současnou radnici.
Číst více

Praha 5 chce vést tramvaje až do Jinonic, z Radlické má být bulvár

21. 2. 2018
Radnice Prahy 5 navrhne změnu územního plánu, která by umožnila prodloužení tramvajové trati z Radlic do Jinonic. Podle starosty městské části Pavla Richtera by se další zástavbou měl z Radlické postupně stát městský bulvár.
Číst více
 <  1 2 ... 19 20 21 22   > Články 201 - 210 z 218

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme