Regionální organizace TOP 09 Praha 4

Aktuální informace o dění na Praze 4 najdete také na www.prazska4.cz.

Finanční dar pro urologické oddělení Thomayerovy nemocnice se setkal s pozitivním ohlasem

26. 9. 2014
Primář urologického oddělení Thomayerovy nemocnice Doc. MUDr. Roman Zachoval Ph.D, zaslal děkovný dopis zastupitelům Prahy 4, ve kterém oceňuje odsouhlasení finančního daru na podporu zlepšení specializované zdravotnické péče.
Číst více

Kauza: Nespravedlivá Praha 4

25. 9. 2014
Máte pocit, že když řádně plníte smlouvu sjednanou s městskou částí, můžete být klidní? Nenechte se mýlit. Již dva roky se táhne stěží uvěřitelná nátlaková akce ze strany Městské části Praha 4, jejíž obětí se stali její vlastní občané.  
Číst více

Je potřeba zvýšit počet strážníků městské policie!

22. 9. 2014
Zajištění bezpečnosti v ulicích by mělo být jednou z dlouhodobých priorit vedení naší městské části. Praha 4 však dlouhodobě trpí podstavem strážníků a jejich bezpodmínečné navýšení rozhodně patří k prioritám TOP 09 na Praze 4. Když se podíváme do nedávné historie, zjistíme, že Praha 4 byla popelkou mezi ostatními pražskými obvody, co se týče navyšování počtu strážníků městské policie (MP). V současné době je tedy tento úkol nutné prosadit naléhavěji než kdy dříve.
Číst více

Všichni budeme jednou staří nebo nám zestárnou rodiče....

19. 9. 2014
Žijeme v éře kultu mládí a strachu, abychom nevypadali na tolik let, kolik nám doopravdy je. Natož starší! Přitom víme, že jediná spravedlnost na světě je ta, že stárnutí postihne každého. 
Číst více

Metropolitní plán - ÚZEMNÍ PLÁNOVÁNÍ OVLIVNÍ NÁŠ ŽIVOT

16. 9. 2014
Končí platnost starého územního plánu a připravuje se nový – Metropolitní plán. Nový územní plán má mít nové všechno – od názvu po filozofii.  Má být dvoúrovňový, obecnější pro celé hlavní město a podrobnější pro ty jeho části, pro které bude pořízení územního plánu nezbytné.
Číst více

Tichý nepřítel, který ohrožuje obyvatele Čtyřky

12. 9. 2014
Hluk nejen na Spořilově, ale i podél celé Jižní spojky a Severojižní magistrály je naším každodenním nepřítelem. O zdravotních rizicích způsobených hlukem z tranzitní (kamionové) a osobní dopravy, který vysoce překračuje hygienické limity, toho bylo napsáno a publikováno již hodně. Proto si dovolím věnovat se jinému problému, který je způsoben tranzitní dopravou v našem obvodu a který nezastaví žádná protihluková stěna. Jde o výfukové zplodiny z kamionů a osobních automobilů.
Číst více

Preventivní vyšetření pomáhá víc, než si myslíte

10. 9. 2014
Ačkoli důležitost prevence si uvědomuje většina z nás, možnost preventivních vyšetření bohužel nevyužíváme tak, jak bychom mohli (a měli). A to i přesto, že nejdůležitější preventivní vyšetření jsou hrazena ze zdravotního pojištění. Vzhledem k věkovému složení obyvatelstva Prahy 4 jako největší pražské městské části a také vzhledem k predikovanému stárnutí obyvatelstva v celé České republice by se preventivní prohlídky měly stát neodmyslitelnou součástí návštěv u lékaře.
Číst více

Obyvatelé Spořilova se nesmí stát pokusnými králíky (Tučňák)

20. 8. 2014
V uplynulých týdnech a měsících přinášely sdělovací prostředky informace ohledně úpravy a rozšíření parkovacích zón v Praze. V prvních návrzích koncepce parkování se hovořilo i o spuštění zón placeného stání i na Praze 4, které by zahrnovaly parkování v nejbližším okolí stanic metra C.  Koncepce vycházela z návrhu, který si v minulých letech nechalo vypracovat vedení radnice největší městské části. Šlo o návrh kvalitní, který obsahoval jednu podstatnou slabinu – špatně řešenou oblast Nového a Starého Spořilova.
Číst více

TOP 09 získala pro Prahu 4 poslanecký mandát

13. 8. 2014
Zastupitel MČ Praha 4 Martin Plíšek (TOP 09) se k 1. 7. 2014 stal poslancem Parlamentu ČR. Poslanecký mandát mu vznikl díky rezignaci Stanislava Polčáka, který byl zvolen do europarlamentu.
Číst více

OMEZME ESTETICKÉ ZNEČIŠTĚNÍ PRAHY 4! (Tučňák)

20. 6. 2014
Kromě zákonů a vyhlášek existuje také „paměť místa“, souhrn vzpomínek a asociací spojených nejen s vlastní zkušeností, ale také s vyprávěními předků a pamětníků. Krajina bez paměti je krajina ciziny ve vlastním městě.
Číst více
 <  1 2 3 4 5 6 ... 10 ... 13 14   > Články 31 - 40 z 137

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Jiří Pospíšil:Spolupráce středopravicových stran musí začít hned.
Děkujeme