PRAHA 4

Aktuální informace o dění na Praze 4 najdete také na www.prazska4.cz

Tichý nepřítel, který ohrožuje obyvatele Čtyřky

12. 9. 2014
Hluk nejen na Spořilově, ale i podél celé Jižní spojky a Severojižní magistrály je naším každodenním nepřítelem. O zdravotních rizicích způsobených hlukem z tranzitní (kamionové) a osobní dopravy, který vysoce překračuje hygienické limity, toho bylo napsáno a publikováno již hodně. Proto si dovolím věnovat se jinému problému, který je způsoben tranzitní dopravou v našem obvodu a který nezastaví žádná protihluková stěna. Jde o výfukové zplodiny z kamionů a osobních automobilů.
Číst více

Preventivní vyšetření pomáhá víc, než si myslíte

10. 9. 2014
Ačkoli důležitost prevence si uvědomuje většina z nás, možnost preventivních vyšetření bohužel nevyužíváme tak, jak bychom mohli (a měli). A to i přesto, že nejdůležitější preventivní vyšetření jsou hrazena ze zdravotního pojištění. Vzhledem k věkovému složení obyvatelstva Prahy 4 jako největší pražské městské části a také vzhledem k predikovanému stárnutí obyvatelstva v celé České republice by se preventivní prohlídky měly stát neodmyslitelnou součástí návštěv u lékaře.
Číst více

Obyvatelé Spořilova se nesmí stát pokusnými králíky (Tučňák)

20. 8. 2014
V uplynulých týdnech a měsících přinášely sdělovací prostředky informace ohledně úpravy a rozšíření parkovacích zón v Praze. V prvních návrzích koncepce parkování se hovořilo i o spuštění zón placeného stání i na Praze 4, které by zahrnovaly parkování v nejbližším okolí stanic metra C.  Koncepce vycházela z návrhu, který si v minulých letech nechalo vypracovat vedení radnice největší městské části. Šlo o návrh kvalitní, který obsahoval jednu podstatnou slabinu – špatně řešenou oblast Nového a Starého Spořilova.
Číst více

TOP 09 získala pro Prahu 4 poslanecký mandát

13. 8. 2014
Zastupitel MČ Praha 4 Martin Plíšek (TOP 09) se k 1. 7. 2014 stal poslancem Parlamentu ČR. Poslanecký mandát mu vznikl díky rezignaci Stanislava Polčáka, který byl zvolen do europarlamentu.
Číst více

OMEZME ESTETICKÉ ZNEČIŠTĚNÍ PRAHY 4! (Tučňák)

20. 6. 2014
Kromě zákonů a vyhlášek existuje také „paměť místa“, souhrn vzpomínek a asociací spojených nejen s vlastní zkušeností, ale také s vyprávěními předků a pamětníků. Krajina bez paměti je krajina ciziny ve vlastním městě.
Číst více

TZ: V Nuslích a na Spořilově uctil zástupce TOP 09 Praha 4 památku obětí 2. světové války

4. 6. 2014
Za účasti pamětníků a čestných hostů se třetí květnový týden vzpomínalo na události Pražského povstání. Pietní ho aktu 69. výročí „Dne vítezství“ na Náměstí generála Kutlvašra a na Národním hřbitově na Roztylském náměstí na Spořilově se osobně zúčastnil i zastupitel MČ Prahy 4 pan Jan Petr.
Číst více

Kačerov obohatí železniční zastávka (Tučňák)

29. 5. 2014
Železniční zastávka Praha – Kačerov dostala konečně zelenou. Stanice, o jejíž podobě a využití se vedly dlouhé diskuze mezi zástupci Prahy 4, magistrátem a správci železniční sítě přes patnáct let, získala potřebná povolení a již se začalo stavět. Z Kačerova se tak stane důležitý dopravní uzel, na kterém budou na podzim letošního roku kromě metra a autobusů zastavovat i vlaky.
Číst více

Připomeňme si 69. výročí Pražského povstání i na Praze 4

6. 5. 2014
Dne 5. května 1945 ve třináct hodin třicet minut začal u budovy Českého rozhlasu boj o Prahu. Přesně před 69 lety došlo v pražských ulicích k největšímu povstání Pražanů s nenáviděnými německými okupanty.
Číst více

Praha řeší konkrétní problémy Spořilova

22. 4. 2014
V pátek 18. dubna 2014 se v prostorách Nové radnice sešla pracovní skupina pro řešení problémů hluku a imisí v oblasti Spořilova. Tato skupina složená z odborníků a zástupců občanských sdružení bude pracovat pod vedením náměstka primátora Jiřího Nouzy odpovědného za oblast infrastruktury a životního prostředí.
Číst více

NA MAGISTRÁTU SE OPĚT JEDNALO O SPOŘILOVSKÉ ULICI (Tučňák)

7. 4. 2014
Na poslední únorový den svolal náměstek primátora hlavního města Prahy Jiří Nouza (TOP 09) další z řad jednání k aktuální situaci kolem Spo     řilova. Jednalo se především o prezentaci výsledku měření imisí u Spořilovské ulice a stanovení dalšího postupu. Výsledná čísla nedávného týdenního měření vnitřních a venkovních prostor v těsné blízkosti Spořilovské odhalila skutečnost, že mikročástice PM 2,5, tedy velmi jemný a škodlivý prach, překročily maximální limity.
Číst více
 <  1 2 3 4 5   > Články 31 - 40 z 45

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

nEUhneme
Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme