Regionální organizace TOP 09 Praha 4

Aktuální informace o dění na Praze 4 najdete také na www.prazska4.cz.

30. 3. 2021

Dobrá zpráva: Praha opraví zchátralou terasu na Budějovické

Rada hlavního města Prahy schválila v pondělí 29. března 2021 výběr dodavatele veřejné zakázky na opravu nosné konstrukce nad vestibulem stanice metra Budějovická. Ta je dlouhodobě v havarijním stavu a musela být v minulosti kvůli bezpečnosti dočasně uzavřena. Obnova by měla skončit ještě letos na podzim.

Celý článek
Den obětí holokaustu uctila Praha 4 čištěním Stolpersteine
27. 1. 2021

Den obětí holokaustu uctila Praha 4 čištěním Stolpersteine

Den památky obětí nacistického režimu si již tradičně připomněli místostarosta Michal Hroza (TOP 09), radní pro investice Filip Vácha (TOP 09) a zastupitel Petr Kučera (TOP 09) čištěním pamětních kostek. Takzvané kameny zmizelých jsou zasazeny do chodníků v ulicích v Podolí a v Nuslích. Na Praze 4 je jich již víc než deset, další přibyly loni.

Celý článek
Praha 4 opravuje stále více bytů
5. 1. 2021

Praha 4 opravuje stále více bytů

Městská část Praha 4 patří jako správce 1815 bytů k těm městským částem, které jsou prostřednictvím tohoto bytového fondu schopny vyjít vstříc svým zaměstnancům, například učitelkám, učitelům a dalším zaměstnancům základních a mateřských škol, a pomoci naší spádové Thomayerově nemocnici ubytovat jejich zaměstnance, stejně jako Policii ČR a městské policii. To se nám pak samozřejmě vrací ve zvýšení bezpečnosti v naší městské části, zlepšení kvality výuky v našich školách i služeb v naší nemocnici.

Celý článek
TOP 09 Praha 4 darovala mikulášskou nadílku
4. 12. 2020

TOP 09 Praha 4 darovala mikulášskou nadílku

Letos se obyvatelé odlehčovacího centra pro seniory v Jílovské ulici nedočkají radních převlečených za Mikuláše a čerta. Besídku nebylo kvůli koronavirovým opatřením možné uspořádat, stejně tak nebylo možné pokračovat v dobrovolnické činnosti, díky které se loni podařilo zútulnit společenskou místnost.

Celý článek
Nový park „Přátelská zahrada Jemermenkova“ otevřen a investice Prahy 4 v době koronaviru (Filip Vácha)
29. 10. 2020

Nový park „Přátelská zahrada Jemermenkova“ otevřen a investice Prahy 4 v době koronaviru (Filip Vácha)

Vážení spoluobčané, 12. 9. 2020 jsme otevřeli nový park u ZŠ Jeremenkova. Rozsáhlá rekultivace pozemku o rozloze téměř půl hektaru zahrnovala odstranění ruin, náletových a suchých dřevin, následované výsadbou nových stromů a keřů. Zásahy do krajiny byly provedeny citlivě a s ohledem na místní terén.

Celý článek
Divadlo Dobeška bude mít novou střechu
28. 9. 2020

Divadlo Dobeška bude mít novou střechu

Oprava střechy proslulé divadelní scény v Braníku začala. V rámci ní budou kompletně vyměněny střešní plášť, světlíky, hromosvod, nainstaluje se ochranu proti pádům a provede další související práce. Rekonstrukci schválili radní městské části.

Celý článek
Radní Prahy 4 schválili druhou vlnu slev na nájemném
28. 9. 2020

Radní Prahy 4 schválili druhou vlnu slev na nájemném

Další vlnu slev schválili radní na středečním zasedání Rady městské části. Úlevy se týkají těch podnikatelů, kteří jsou v nájmu v nebytových prostorách městské části, a kteří kvůli krizovým opatřením vlády nemohli mít otevřeny své provozovny v květnu nebo červnu. Těmto nájemcům poskytne městská část slevu na nájemném ve výši 40 procent. Termín pro podání žádostí končí 13. července ve 12:00.

Celý článek
24. 9. 2020

Dokončili jsme novou fasádu knihovny Jezerka

Nová pobočka městské knihovny v Praze 4 Michli má novou fasádu. Již v březnu otevřela knihovna Jezerka zbrusu nové prostory, které kromě knih a posezení pro čtenáře nabízejí také amfiteátr pro menší představení, oddělený prostor pro studenty a dětský koutek pro ty nejmenší. Fasáda tak byla poslední fází oprav.

Celý článek
16. 9. 2020

Opravené školy a školky na Praze 4

Základní a mateřské školy na Praze 4 prošly během léta velkými opravami – v některých tak nyní mají žáci od začátku školního roku nová sociální zařízení nebo kotelnu, jinde finišují opravy tělocvičny.

Celý článek
Otevíráme nový park
10. 9. 2020

Otevíráme nový park "Přátelská zahrada" Jeremenkova

Nový altán, most, amfiteátr a opravená zahrada s chodníčky – výukový a odpočinkový areál u základní školy Jeremenkova je hotov a po rozsáhlé rekonstrukci je již k dispozici svým uživatelům. Těmi jsou nejen žáci přilehlé školy, kteří mají do parku přístup přímo ze svých sportovišť.

Celý článek
1 2 3 4 5 ... 10 ... 20 21
Články 21 - 30 z 203
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme