PRAHA 4

Aktuální informace o dění na Praze 4 najdete také na www.prazska4.cz

Eduard Marek ze Spořilova se stal čestným občanem Prahy 4

27. 9. 2016
Na zářijovém jednání zastupitelstva městské části Praha 4 jsme jako klub zastupitelů za TOP 09 navrhli udělit titul čestného občana panu Eduardu Markovi. Jsme rádi, že byl náš návrh zastupitelstvem přijat, a panu Eduardu Markovi blahopřejeme k jeho udělení. Proč si myslíme, že je právě pan Eduard Marek příkladem člověka, který si toto ocenění zaslouží? Není lepší odpovědi než  jeho vlastní životopis, který dokládá, že po celý život zůstal Hroznýš -- jak zní jeho skautská přezdívka -- věrný svým pevným zásadám a mravním postojům. Pro naši městskou část je ctí, že tady na Spořilově pan Eduard Marek žije již 40 let a dělí se s námi o své zkušenosti, moudrost, optimismus a skutečnou lásku k vlasti.
Číst více

Předsedkyně Kontrolního výboru Marie Zacharová: „Občané si často stěžují, že se stali obětí předvolebních slibů.“

21. 7. 2016
Kontrolní výbor (KV) MČ Praha 4, který zřizuje zastupitelstvo a volí jeho předsedu/předsedkyni a další členy tohoto orgánu, kontroluje především plnění usnesení zastupitelstva a rady, dále kontroluje dodržování právních předpisů ostatními výbory a úřadem městské části v samostatné působnosti a plní úkoly, jimiž jej pověřilo zastupitelstvo. KV předsedá zastupitelka Marie Zacharová (TOP 09), která má s prací KV zkušenosti již z minulého volebního období.
Číst více

Chceme veřejnou diskuzi o omezení hazardu na Praze 4

21. 4. 2015
Jan Petr: „TOP 09 chce veřejnou diskuzi o omezení hazardu na Praze 4.“
Číst více

Kde je český Bronx?

28. 9. 2014
Zveřejněním mapy kriminality, projektu Otevřené společnosti, o. p. s., se naskýtá podrobný vhled do místní působnosti pachatelů kriminální činnosti v České republice. Tato mapa kriminality je v odborných kruzích známá již několik let, ovšem čísla byla vedena jako neveřejná. Nemohlo se tedy otevřeně uvádět, které lokality jsou více a které méně zasaženy kriminálními činy. Dlouhodobě se hovoří o „výbušných“ místech, jako je Ostravsko či Ústecko, ovšem holá skutečnost je zcela odlišná. Tím kriminálně výbušným místem je Praha, zejména bohužel naše místo, kde chceme žít – Praha 4.
Číst více

Knížete vítala Praha 4 potleskem

28. 9. 2014
V rámci oblíbených a pravidelných posezení nad pivem s názvem „Na pivo s Karlem“ zavítal Karel Schwarzenberg opět na Prahu 4. Rok od poslední návštěvy přijal pozvání od kandidáta TOP 09 na starostu Prahy 4 Jana Petra, a tak stejně jako loni předseda TOP 09 zavítal ve středu 17. září do naprosto zaplněného Sousedského pivovaru a Restaurace U Bansethů v Nuslích.
Číst více

Finanční dar pro urologické oddělení Thomayerovy nemocnice se setkal s pozitivním ohlasem

26. 9. 2014
Primář urologického oddělení Thomayerovy nemocnice Doc. MUDr. Roman Zachoval Ph.D, zaslal děkovný dopis zastupitelům Prahy 4, ve kterém oceňuje odsouhlasení finančního daru na podporu zlepšení specializované zdravotnické péče.
Číst více

Kauza: Nespravedlivá Praha 4

25. 9. 2014
Máte pocit, že když řádně plníte smlouvu sjednanou s městskou částí, můžete být klidní? Nenechte se mýlit. Již dva roky se táhne stěží uvěřitelná nátlaková akce ze strany Městské části Praha 4, jejíž obětí se stali její vlastní občané.  
Číst více

Je potřeba zvýšit počet strážníků městské policie!

22. 9. 2014
Zajištění bezpečnosti v ulicích by mělo být jednou z dlouhodobých priorit vedení naší městské části. Praha 4 však dlouhodobě trpí podstavem strážníků a jejich bezpodmínečné navýšení rozhodně patří k prioritám TOP 09 na Praze 4. Když se podíváme do nedávné historie, zjistíme, že Praha 4 byla popelkou mezi ostatními pražskými obvody, co se týče navyšování počtu strážníků městské policie (MP). V současné době je tedy tento úkol nutné prosadit naléhavěji než kdy dříve.
Číst více

Všichni budeme jednou staří nebo nám zestárnou rodiče....

19. 9. 2014
Žijeme v éře kultu mládí a strachu, abychom nevypadali na tolik let, kolik nám doopravdy je. Natož starší! Přitom víme, že jediná spravedlnost na světě je ta, že stárnutí postihne každého. 
Číst více

Metropolitní plán - ÚZEMNÍ PLÁNOVÁNÍ OVLIVNÍ NÁŠ ŽIVOT

16. 9. 2014
Končí platnost starého územního plánu a připravuje se nový – Metropolitní plán. Nový územní plán má mít nové všechno – od názvu po filozofii.  Má být dvoúrovňový, obecnější pro celé hlavní město a podrobnější pro ty jeho části, pro které bude pořízení územního plánu nezbytné.
Číst více
 <  1 2 3 4 5   > Články 21 - 30 z 45

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

nEUhneme
Jiří Pospíšil:Spolupráce středopravicových stran musí začít hned.
Děkujeme