× Pohněme s tím. Společně!

Tiskové zprávy a mediální výstupy

Následky požáru: veřejná sbírka nyní, rekonstrukce domu do budoucna

4. 12. 2019
Ve čtvrtek 14. listopadu kolem druhé hodiny ranní vypukl požár v panelovém domě v černomostecké ulici Kpt. Stránského. Při tragédii zemřela mladá žena a několik jejich domácích zvířat včetně asistenčního psa. Vedle hasičů, záchranářů, policistů či správce objektu rychlou pomoc poskytla i městská část. Ta je s lidmi, které neštěstí postihlo, nadále v pravidelném kontaktu. Na pomoc obyvatelům domu, v jehož spodní části je poskytovaná pečovatelská služba, radnice mimo jiné vyhlásila veřejnou sbírku.
Číst více

Radnice Prahy 14 prokoukne. Čeká ji rekonstrukce, díky které se i hodně ušetří.

18. 11. 2019
Radniční budovy představují zásadní součást koloritu měst a obcí, vypovídají o jejich architektonickém charakteru, jsou vlastně takovou místní vizitkou. Třicet pět let starý panelový dům, ve kterém sídlí radnice Prahy 14 (jako úřad slouží od června roku 1996) už dávno chloubou není – ani zvenku, ani zevnitř. Stejně jako každá jiná starší stavba má své kostlivce, zejména v létě se v něm prakticky nedá dýchat, a rozhodně nejde s dobou, co se úspor energií a návštěvnického komfortu týká. To všechno by se v nadcházejících letech mělo změnit.
Číst více

Prahu 14 navštívili úředníci z Jižní Koreje. Přijeli čerpat inspiraci.

10. 10. 2019
Historické památky či krásy přírody. Touha vidět je na vlastní oči patří mezi nejčastější důvody k cestování. Neplatí to však vždy. Některé cesty jsou motivovány jinak, třeba snahou pracovně se rozvíjet a sbírat nové zkušenosti.
Číst více

Praha 14 komunitní – projekty plánujeme, dokončujeme i podporujeme

2. 10. 2019
Sousedy si můžeme vybírat jen do určité míry. Je jasné, že nás s nimi řada věci spojuje, řešíme podobné radosti i problémy. „Setkávaní sousedů, lidi s podobnými zájmy, vytvářeni komunity, která je navzájem provázaná a dokáže přicházet s nápady a pomáhat s jejich realizaci, tak si představuji fungující komunitní život,“ říká místostarostka Mgr. Irena Kolmanova (TOP 09), do jejíž gesce patři investice, údržba zelených ploch a strategické plánovaní.
Číst více

Praha 14 slaví 25 let. Poznejte ji ze země i ze vzduchu!

24. 9. 2019
Praha 14 si v letošním roce připomíná 25 let od svého vzniku. Takové výročí si zaslouží pořádnou oslavu, proto pro místní obyvatele radnice připravila hned několik „narozeninových“ dárků. A pozor – ne ledajakých. Patří mezi ně i slavnost u rozhledny Doubravka, či soutěž o vyhlídkové lety nad Prahou 14
Číst více

Vnitroblok v Hloubětíně v novém

14. 8. 2019
Vnitroblok mezi ulicemi Mochovská, Zelenečská a Nehvizdská v Hloubětíně má novy „kabát“. Od loňského listopadu zde městská část pracovala na úpravě terénu, rekonstrukci chodníku a dalších novinkách, které místo proměnily v příjemný kout pro zábavu i relaxaci.
Číst více

Hloubětín sobě – volnočasové centrum H55 otevírá v září, přijďte Zažít město jinak.

22. 7. 2019
Stavební práce jsou hotové, momentálně se montuje nábytek a dokončuje zahrada. V létě by měla proběhnout kolaudace. První akcí, na kterou sem mohou místní přijít, bude Zažít město jinak.
Číst více

Nová tělocvična, venkovní učebny nebo výměna kotlů. Ve školách se v létě odpočívat nebude.

11. 7. 2019
Pro místní školy a školky je to už téměř každoroční tradice: Jen co se rozdá vysvědčení a za dětmi „zaklapnou dveře“, do osiřelých školních budov se nastěhují dělníci. Letošní letní prázdniny budou navíc co se týče stavebního ruchu skutečně nabité. V některých školách je třeba vyměnit elektroinstalaci, v jiných výtah nebo kotel, jinde finišuje také výstavba nové tělocvičny a školního hřiště.
Číst více

880 parkovacích míst na Černém Mostě

25. 6. 2019
Několika podlažní parkovací dům s 880 místy by se měl v brzké době začít budovat na Černém Mostě, severně podél ulice Chlumecká – v blízkosti obchodů Makro, Skonto a Hornbach. Projekt, za kterým stoji hlavni město Praha, v loňskem roce získal podporu z evropských fondů, celková investice dosáhne téměř 324 milionů korun.
Číst více

Ministerstvo vnitra ocenilo Prahu 14

18. 6. 2019
Praha 14 získala další ocenění související s rozvojem služeb pro veřejnost. Ze slavnostního předávaní v Olomouci si její zástupci odnesli Cenu za kvalitu ve veřejné správě za rok 2018 udělovanou Ministerstvem vnitra ČR
Číst více
 <  1 2 3 4 ... 10 ... 16 17   > Články 11 - 20 z 169

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme