× Staňte se našimi členy!

Tiskové zprávy a mediální výstupy

Miliony korun pomohly sportovním spolkům

10. 12. 2018
Radnice městské části dlouhodobě podporuje kulturní či komunitní život v Praze 14, stejně jako sportovní vyžití, a to nejen organizováním některých akcí, ale samozřejmě také finanční pomocí. Nejinak tomu bylo letos, kdy navíc výrazně stouply dotace právě na sport, ten byl v minulých letech podporován částkou zhruba 1,4 milionu korun.  
Číst více

Čtrnáctka podle vás v roce 2018

7. 12. 2018
Čtrnáctka podle vás úspěšně pokračuje. Z celkem dvanácti občanských projektů, které lidé v rámci pilotního ročníku participativního rozpočtování podali a které dostaly „zelenou“ ve veřejném hlasování, je jíž šest hotovo. „Další dva momentálně realizujeme či spolurealizujeme a zbývající máme naplánované na příští rok, kdy zároveň končí realizační období pro první ročník čtrnáctky podle vás,“ říká místostarostka Mgr. Irena Kolmanová (TOP 09), do jejíž gesce participativní rozpočet spadá.
Číst více

Praha 14 chce být příjemným místem pro život

21. 11. 2018
Všestranně se rozvíjet, zvyšovat životní úroveň a přitom šetřit životní prostředí. To je hlavní myšlenka udržitelného rozvoje, jehož náplň představuje jednu z klíčových linií mezinárodního programu Místní agenda 21 (MA21). Městská část Praha 14 se do něj zapojuje od roku 2009 a na pomyslném žebříčku kvality jeho naplňování stále stoupá.
Číst více

Lidé debatovali o novém hřišti i o komunitním centru

10. 11. 2018
Čtrnáctka se rozvíjí, na čemž se se podílí nejen zástupci radnice, ale velkou měrou také místní obyvatelé. Návrh na změny a zlepšení lidé zasílají buď individuálně na úřad, nebo je chodí prodiskutovat na občanská setkání v podobě lokálních fór či veřejných projednávání. Dvě taková veřejná projednávání se konala i v uplynulých týdnech.
Číst více

Zastupitelstvo MČ Praha 14 si zvolilo nové vedení Městské části

7. 11. 2018
Zastupitelé Městské části Praha 14 si na svém prvním povolebním zasedání ve středu 31. 10. zvolili nové vedení Městské části. Koalice, která bude vládnout naší radnici ve volebním období let 2018 – 2022 byla složena na půdorysu Spojených sil pro Prahu 14 (TOP 09 + STAN + KDU-ČSL), ODS a Pirátů a v zastupitelstvu Městské části tak bude mít většinu 21 hlasů z celkových 31. V opoziční lavici usednou zastupitelé zvolení za hnutí ANO a hnutí Nezávislí – Naše Čtrnáctka.
Číst více

Přísně hlídaná škola

26. 9. 2018
Nikdy by nás nenapadlo, že bezpečnost budeme muset nejvíce hlídat před základní školou. V okolí školy generála Janouška a hlavně na hřišti, v jejím areálu jsou dlouhodobě problémy s partičkami teenagerů. Je nám ale jasné, že je potřeba nejen hlídat a zastrašovat ale ve spolupráci s neziskovkami a nízkoprahovými kluby nabídnout dětem z těchhle part lepší zábavu, než ničení majetku školy a alkohol pod okny.
Číst více

Hutě a ukradené náměstí

20. 9. 2018
Hutě čeká v nejbližších letech zátěž a proměna. Rekonstrukce vlakové trati, budování lávky a nové zastávky Rajská zahrada, silniční obchvat. Ale také další bytová výstavba, která běží podle kdysi schváleného územního plánu a kterou nyní nezastavíme. Ruku v ruce s ní ale musí jít dobudování školky, náměstí a obchodů.
Číst více

Svízel s Černým Mostem

16. 9. 2018
Černý Most prošel za poslední roky pozitivní proměnou. Nové obchodní centrum, nové fasády, opravené školy, nová hřiště, Park U Čeňku, rozhledna Doubravka. To všechno jsou místa, která lahodí oku a povznášejí mysl. Ale když člověk vystoupí z metra a vstoupí na sídliště získá dojem, že tady se zastavil čas někde v osmdesátých letech
Číst více

Co s vnitrobloky?

10. 9. 2018
Naše městská čtvrť je z velké části tvořena sídlišti s panelovými domy, které minulý režim stavěl s tím, že se po padesáti letech zbourají, a tedy nevěnoval žádnou energii zvelebování jejich okolí, bohužel stejně jako magistrát hlavního města Praha, které je má nyní ve správě.
Číst více

Domorodectví je stav duše

4. 9. 2018
Jak se blíží volby, znovu se objevuje, hlavně mezi kandidáty politických stran, oblíbená hra „já tu bydlím už XY let“. Lokální patriotismus je pro nás Čechy typický.
Číst více
 <  1 2 3 4 5 ... 10 ... 15 16   > Články 21 - 30 z 158

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme