× Pohněme s tím. Společně!

Tiskové zprávy a mediální výstupy

První ročník participativního rozpočtu finišuje, druhý začíná

17. 5. 2019
Pilotní ročník participativního rozpočtování „Čtrnáctka podle vás“ rozdělil pět milionů korun mezi dvanáct projektů. V tom letošním mohou občané podávat návrhy na projekty od prvního května do konce července, rozdělovat se bude stejná částka.
Číst více

Terminál na Černém Mostě se konečně dočká rekonstrukce

7. 5. 2019
Dlouhých jednadvacet let byl terminál na Černém Mostě tak zvaným územím nikoho. Komplex se stanici metra a mnoha stanovišti pro městské, příměstské i dálkové autobusové linky od jeho dokončeni nikdo – hlavni město ani žádná z jeho organizaci – nepřevzal do správy. A podle toho taky vypadá – oprýskané lavičky, zrezlé železobetonové konstrukce, fasáda znečištěna ptačím trusem.
Číst více

Jarní Praha 14 prokoukne i prostřednictvím řady investic

11. 4. 2019
Zima je pryč a Praha 14 se probouzí do jarních měsíců. V tomto období se zazelená a rozkvete, navíc ji čekají tradiční zábavně-naučné kampaně pro veřejnost, dobrovolnické úklidy, velikonoční radovánky nebo třeba dokončení nového komunitního centra v Hloubětíně.
Číst více

Přírodní koupaliště v Kyjích Praha 14 jen tak neotevře. Kvůli odvolání

3. 3. 2019
Cestování za koupáním čeká obyvatele Prahy 14 zřejmě i příští rok. Spolek Rajská 14, založený politiky z hnutí ANO se odvolal proti územnímu rozhodnutí a stavebnímu povolení na vybudování přírodního koupaliště, které městská část plánuje otevřít v Kyjích – při ulici Broumarská.
Číst více

Lidé se seznámili s projektem rozvoje na Hutích

19. 2. 2019
Projekt nového centra na Hutích byl v rámci veřejného projednávání blíže představen obyvatelům Prahy 14
Číst více

Na Jahodnici nově platí zákaz vjezdu nákladním vozidlům

14. 2. 2019
Zhruba od poloviny ledna platí do Jahodnické části ulice Českobrodská zákaz vjezdu nákladním vozidlům o tonáži nad 3,5 tuny. Radnici Prahy 14 se na tom po několika letech marných snah podařilo dohodnout s magistrátem hl. m. Prahy. Od tzv. dopravní zátky si městská část slibuje nejen snížení hluku, ale také zvýšení bezpečnosti.
Číst více

Jaká bude budoucnost Centrálního parku? Začala architektonická soutěž pro úpravu volnočasových ploch Prahy 14

8. 2. 2019
Městské část Praha 14 vyhlásila architektonickou soutěž o návrh na revitalizaci tzv. Centrálního parku nedaleko stanice metra Rajská zahrada. Jedná se o rozsáhlou zelenou plochu uprostřed sídliště Černý Most, která má velký potenciál a už dnes je využívána pro pořádání kulturních či sportovních akcí pro veřejnost.
Číst více

Parčík Splavná zkrášlí houby s keramickou mozaikou

13. 1. 2019
Soutěž o umělecké dílo do parčíku Splavná na Hutích má svého vítěze, tedy vlastně vítězku. Stala se jí Daniela Kartáková, která před odbornou porotou „předstoupila“ s návrhem nazvaným lesní zátiší.
Číst více

Co si Čtrnáctka letos „odškrtne“

7. 1. 2019
Na následujících řádcích přinášíme přehled největších investičních akcí, které mají letos v Praze 14 finišovat.
Číst více

V Praze 14 žije spousta skvělých lidí, které baví měnit svět kolem sebe

1. 1. 2019
Autobusový terminál na Černém Mostě vnímám jako jednoznačně největší jizvu Prahy 14. Pevně věřím, že se k proměně této brány do metropole magistrát konečně postaví se zodpovědností, jakou si zaslouží. My pro to uděláme maximum, „říká v tradičním novoročním rozhovoru starosta Prahy 14 Mgr. Radek Vondra (TOP 09)
Číst více
 <  1 2 3 4 5 ... 10 ... 16 17   > Články 21 - 30 z 168

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme