× Pohněme s tím. Společně!

Tiskové zprávy a mediální výstupy

Praha 14 má novou stezku pro pěší i cyklisty. Spojuje Černý Most a Kyje

13. 7. 2020
Obyvatelé a návštěvníci městské části Praha 14 mohou při svých procházkách využívat novou stezku spojující černomostecký Rajský vrch a rekreační oblast v okolí Kyjského rybníka. „Stezka měří asi 430 metrů, je určena pěším, případně cyklistům, kteří se nebojí jízdy do kopce“, říká místostarosta Prahy 14 Ing. Petr Hukal, který má v Praze 14 na starosti oblast dopravy.
Číst více

V létě se začne stavět jahodnický bikepark

3. 7. 2020
Během letních prázdnin Praha 14 začne s výstavbou chystaného parku pro bikery na Jahodnici. „Aktuálně finišujeme s výběrovým řízením na dodavatele prací. Až bude dokončeno, můžeme zahájit přípravné práce,“ vysvětluje místostarostka Prahy 14 Mgr. Irena Kolmanová (TOP 09), která má v městské části na starosti investice.
Číst více

Dětská hřiště „pod párou“

16. 6. 2020
Aby byla dětská čistá a bezpečná, vyžadují pravidelnou péči. Na údržbu a opravy má městská část letos vyčleněno zhruba 600 tisíc korun, další peníze poputují do chystaných renovací.
Číst více

V Praze 14 rostou desítky nových stromů

10. 6. 2020
Jedním z nejlepších řešení, jak bojovat s klimatickými změnami, je výsadba nových stromů. Zadržují vodu a vytvářejí kyslík i přirozený stín, ve kterém je hned o několik stupňů méně než na slunci.
Číst více

Praha 14 globálně odpovědná

4. 6. 2020
V červnu 2018 schválilo Zastupitelstvo MČ Praha 14 usnesení, kterým se naše městská část připojila k tzv. Aalborgské chartě. Dokument, který již podepsalo více jak 2600 místních samospráv z 39 zemí, se zabývá ochranou životního prostředí směřující k trvalé udržitelnosti.
Číst více

Podnikatelům pomáhá i Praha 14

5. 5. 2020
Přestože koronavirová krize dosud neskončila a nadále platí řada mimořádných opatření, život v česku se po malých krůčcích začíná vracet do normálu. Vláda postupně ruší některá omezení, na což jak na smilování čekají zejména podnikatelé a živnostníci.
Číst více

Projekt na rekonstrukci radnice slaví úspěchy

14. 2. 2020
Asociace poskytovatelů energetických služeb letos vyhlásila již devátý ročník soutěže o nejlepší připravovaný energetický úsporný projekt řešený metodou EPC. Městská část Praha 14 si odnesla pěkné třetí místo za projekt na rekonstrukci radniční budovy.
Číst více

Rozhledna Doubravka je opět přístupna veřejnosti

17. 1. 2020
Většině obyvatel zřejmě neuniklo, že v listopadu hořela rozhledna Doubravka zdobicí už vice než rok černomostecká Čihadla. Přestože to původně vypadalo, že oprava potrvá déle a veřejnost si vyhlídku jen tak neužije, opak je pravdou.
Číst více

Leden je pro mě symbolem nových příležitostí

9. 1. 2020
„ Jedním z klíčových projektů nejen pro Černý Most, ale pro celou Prahu 14, je oprava terminálu Černý Most a dostavba návazného parkoviště P+R. Důležitá je taky rekonstrukce radničních budov, která zajistí příjemné prostředí pro návštěvníky i pro pracovníky radnice. Zároveň zhruba o 50% sníží spotřebu energií“ říká v novoročním rozhovoru pro časopis Čtrnáctka starosta Prahy 14 Mgr. Radek Vondra (TOP 09).
Číst více

Na obnově Doubravky se začne pracovat ještě letos

9. 12. 2019
Požár v ulici Kpt. Stránského nebyl jediným, ke kterému museli místní hasiči v listopadu vyjíždět. Ani ne týden na to, ve středu 20. 11. nad ránem, vzplanula část jedné ze tří noh rozhledny Doubravka.
Číst více
1 2 3 ... 10 ... 16 17   > Články 1 - 10 z 169

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme