Mediální výstupy

Parčík Splavná zkrášlí houby s keramickou mozaikou

13. 1. 2019
Soutěž o umělecké dílo do parčíku Splavná na Hutích má svého vítěze, tedy vlastně vítězku. Stala se jí Daniela Kartáková, která před odbornou porotou „předstoupila“ s návrhem nazvaným lesní zátiší.
Číst více

Co si Čtrnáctka letos „odškrtne“

7. 1. 2019
Na následujících řádcích přinášíme přehled největších investičních akcí, které mají letos v Praze 14 finišovat.
Číst více

V Praze 14 žije spousta skvělých lidí, které baví měnit svět kolem sebe

1. 1. 2019
Autobusový terminál na Černém Mostě vnímám jako jednoznačně největší jizvu Prahy 14. Pevně věřím, že se k proměně této brány do metropole magistrát konečně postaví se zodpovědností, jakou si zaslouží. My pro to uděláme maximum, „říká v tradičním novoročním rozhovoru starosta Prahy 14 Mgr. Radek Vondra (TOP 09)
Číst více

Miliony korun pomohly sportovním spolkům

10. 12. 2018
Radnice městské části dlouhodobě podporuje kulturní či komunitní život v Praze 14, stejně jako sportovní vyžití, a to nejen organizováním některých akcí, ale samozřejmě také finanční pomocí. Nejinak tomu bylo letos, kdy navíc výrazně stouply dotace právě na sport, ten byl v minulých letech podporován částkou zhruba 1,4 milionu korun.  
Číst více

Čtrnáctka podle vás v roce 2018

7. 12. 2018
Čtrnáctka podle vás úspěšně pokračuje. Z celkem dvanácti občanských projektů, které lidé v rámci pilotního ročníku participativního rozpočtování podali a které dostaly „zelenou“ ve veřejném hlasování, je jíž šest hotovo. „Další dva momentálně realizujeme či spolurealizujeme a zbývající máme naplánované na příští rok, kdy zároveň končí realizační období pro první ročník čtrnáctky podle vás,“ říká místostarostka Mgr. Irena Kolmanová (TOP 09), do jejíž gesce participativní rozpočet spadá.
Číst více

Praha 14 chce být příjemným místem pro život

21. 11. 2018
Všestranně se rozvíjet, zvyšovat životní úroveň a přitom šetřit životní prostředí. To je hlavní myšlenka udržitelného rozvoje, jehož náplň představuje jednu z klíčových linií mezinárodního programu Místní agenda 21 (MA21). Městská část Praha 14 se do něj zapojuje od roku 2009 a na pomyslném žebříčku kvality jeho naplňování stále stoupá.
Číst více

Lidé debatovali o novém hřišti i o komunitním centru

10. 11. 2018
Čtrnáctka se rozvíjí, na čemž se se podílí nejen zástupci radnice, ale velkou měrou také místní obyvatelé. Návrh na změny a zlepšení lidé zasílají buď individuálně na úřad, nebo je chodí prodiskutovat na občanská setkání v podobě lokálních fór či veřejných projednávání. Dvě taková veřejná projednávání se konala i v uplynulých týdnech.
Číst více

Zastupitelstvo MČ Praha 14 si zvolilo nové vedení Městské části

7. 11. 2018
Zastupitelé Městské části Praha 14 si na svém prvním povolebním zasedání ve středu 31. 10. zvolili nové vedení Městské části. Koalice, která bude vládnout naší radnici ve volebním období let 2018 – 2022 byla složena na půdorysu Spojených sil pro Prahu 14 (TOP 09 + STAN + KDU-ČSL), ODS a Pirátů a v zastupitelstvu Městské části tak bude mít většinu 21 hlasů z celkových 31. V opoziční lavici usednou zastupitelé zvolení za hnutí ANO a hnutí Nezávislí – Naše Čtrnáctka.
Číst více

Přísně hlídaná škola

26. 9. 2018
Nikdy by nás nenapadlo, že bezpečnost budeme muset nejvíce hlídat před základní školou. V okolí školy generála Janouška a hlavně na hřišti, v jejím areálu jsou dlouhodobě problémy s partičkami teenagerů. Je nám ale jasné, že je potřeba nejen hlídat a zastrašovat ale ve spolupráci s neziskovkami a nízkoprahovými kluby nabídnout dětem z těchhle part lepší zábavu, než ničení majetku školy a alkohol pod okny.
Číst více

Hutě a ukradené náměstí

20. 9. 2018
Hutě čeká v nejbližších letech zátěž a proměna. Rekonstrukce vlakové trati, budování lávky a nové zastávky Rajská zahrada, silniční obchvat. Ale také další bytová výstavba, která běží podle kdysi schváleného územního plánu a kterou nyní nezastavíme. Ruku v ruce s ní ale musí jít dobudování školky, náměstí a obchodů.
Číst více
1 2 3 ... 10 ... 14 15   > Články 1 - 10 z 141

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

nEUhneme
Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme