× Pojďte do toho s námi.

Tiskové zprávy a mediální výstupy

Plánování s veřejností: Vybíralka se mění, obnova čeká i Lehovec

19. 3. 2021
Jedním z velkých témat posledních několika let je revitalizace pražských sídlišť. Jako první vlaštovku v cestě za postupnou nápravou jejich typických neduhů – anonymity, zanedbané zeleně či nedostatku příležitosti pro aktivní trávení volného času – radní hlavního města Prahy zvolili obnovu vnitrobloku ve Vybíralově ulici na Černém Mostě. První část revitalizace, v tomto případě v režii městské části, má být letos hotova, zároveň se začíná s plánováním proměny Lehovce. 
Číst více

Severovýchodní cyklomagistrála se rozrostla o další úsek

8. 2. 2021
Městská část Praha 14 dokončila další úsek postupně vznikající severovýchodní cyklomagistrály – budoucího bezpečného, od automobilového provozu odděleného spojení mezi Palmovkou a Středočeským krajem. Aktuálně dokončená, bez mála kilometrová etapa 6.4. přímo navazuje na předloni otevřený úsek mezi hloubětínskou bažantnicí, kbelským letištěm a Satalicemi.
Číst více

Praha 14 má nový most v ulici Za Rokytkou

27. 1. 2021
Městská část Praha 14 v prosinci dokončila rekonstrukci části ulice Za Rokytkou, respektive výměnu starého nevyhovujícího mostu za nový. Souběžně s těmito pracemi na místě probíhala i akce magistrátu hl. m. Prahy – realizace protipovodňových opatření.
Číst více

Musíme šetřit, ale rozvoj městské části pro nás zůstává prioritou

14. 1. 2021
„Všichni se musíme uskromnit a být trpěliví. Věřím, že společně krizi překonáme,“ říká v novoročním rozhovoru starosta MČ Praha 14 Mgr Radek Vondra.
Číst více

Co čeká Prahu 14 v novém roce?

7. 1. 2021
Je zvykem, že lednové číslo čtrnáctky patří výhledu na následující rok – zejména, co se týče významnějších připravovaných investic. Ani letošek není výjimkou. Přesto je třeba brát v potaz, že dopady současné koronavirové krize mohou radniční plány ovlivnit.
Číst více

Na Čtrnáctce vyrostou nová hřiště a sportoviště

12. 12. 2020
„Dlouhodobě usilujeme o rozvoj sportovního a volnočasového zázemí pro obyvatele naší městské části,” říká místostarostka Mgr. Irena Komanová (TOP 09), do jejíž gesce spadá participativní rozpočet a investice. „Bohužel jsme omezeni vlastnictvím pozemků, můžeme stavět pouze na pozemcích městské části. V této oblasti aktuálně běží tři projekty: rekonstrukce hřiště u ZŠ Hloubětínská, příprava bikeparku na Jahodnici a stavba parkourového hřiště tamtéž,” doplňuje místostarostka Kolmanová.
Číst více

Příprava proměny terminálu Černý Most pokračuje

9. 12. 2020
Ať už z černomosteckého terminálu cestujete, nebo se na něj jen díváte z okna, jistě vás už mnohokrát napadlo, že nutně potřebuje změnu. Městská část proto v závěru října zveřejnila dotazník, jehož cílem bylo získat nápady a podněty od místních obyvatel a dalších lidí, kteří zdejší autobusové zastávky využívají. 
Číst více

Vnitrobloky na Černém Mostě jsou v novém kabátě

3. 12. 2020
Revitalizace černomosteckých vnitrobloků míří do finále. Aktuálně probíhají práce v posledním z nich – mezi ulicemi Bobkova, Bryksova a Maňákova (vnitroblok C). „Pokud počasí dovolí, hotovo bychom chtěli mít do vánoc“, říká starosta Prahy 14 Mgr. Radek Vondra.
Číst více

Čtrnáctka se mění. Podle vás

11. 11. 2020
Navzdory koronavirové krizi se městské části daří postupně realizovat většinu projektů z aktuálního (druhého) ročníku participativního rozpočtu. Úplnou stopku má kvůli současné epidemiologické situaci zatím pouze zimní varianta volnočasového festivalu Stop Zevling.
Číst více

Na Čtrnáctce přibudou během podzimu nové stromy, sází se i cibuloviny

2. 11. 2020
„První číst výsadeb už byla realizována letos na jaře, druhá proběhne do konce letošního roku. Celkem bude letos vysázeno 102 stromů, z toho 84 listnatých a 18 jehličnatých“ říká místostarostka městské části Mgr. Irena Kolmanová, v jejíž gesci je mimo jiné i životní prostředí a rozvoj zelených ploch.
Číst více
1 2 3 ... 10 ... 18 19   > Články 1 - 10 z 184

Copyright © 2009-2021  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme