× Pojďte do toho s námi.

Tiskové zprávy a mediální výstupy

Musíme šetřit, ale rozvoj městské části pro nás zůstává prioritou

14. 1. 2021
„Všichni se musíme uskromnit a být trpěliví. Věřím, že společně krizi překonáme,“ říká v novoročním rozhovoru starosta MČ Praha 14 Mgr Radek Vondra.
Číst více

Co čeká Prahu 14 v novém roce?

7. 1. 2021
Je zvykem, že lednové číslo čtrnáctky patří výhledu na následující rok – zejména, co se týče významnějších připravovaných investic. Ani letošek není výjimkou. Přesto je třeba brát v potaz, že dopady současné koronavirové krize mohou radniční plány ovlivnit.
Číst více

Na Čtrnáctce vyrostou nová hřiště a sportoviště

12. 12. 2020
„Dlouhodobě usilujeme o rozvoj sportovního a volnočasového zázemí pro obyvatele naší městské části,” říká místostarostka Mgr. Irena Komanová (TOP 09), do jejíž gesce spadá participativní rozpočet a investice. „Bohužel jsme omezeni vlastnictvím pozemků, můžeme stavět pouze na pozemcích městské části. V této oblasti aktuálně běží tři projekty: rekonstrukce hřiště u ZŠ Hloubětínská, příprava bikeparku na Jahodnici a stavba parkourového hřiště tamtéž,” doplňuje místostarostka Kolmanová.
Číst více

Příprava proměny terminálu Černý Most pokračuje

9. 12. 2020
Ať už z černomosteckého terminálu cestujete, nebo se na něj jen díváte z okna, jistě vás už mnohokrát napadlo, že nutně potřebuje změnu. Městská část proto v závěru října zveřejnila dotazník, jehož cílem bylo získat nápady a podněty od místních obyvatel a dalších lidí, kteří zdejší autobusové zastávky využívají. 
Číst více

Vnitrobloky na Černém Mostě jsou v novém kabátě

3. 12. 2020
Revitalizace černomosteckých vnitrobloků míří do finále. Aktuálně probíhají práce v posledním z nich – mezi ulicemi Bobkova, Bryksova a Maňákova (vnitroblok C). „Pokud počasí dovolí, hotovo bychom chtěli mít do vánoc“, říká starosta Prahy 14 Mgr. Radek Vondra.
Číst více

Čtrnáctka se mění. Podle vás

11. 11. 2020
Navzdory koronavirové krizi se městské části daří postupně realizovat většinu projektů z aktuálního (druhého) ročníku participativního rozpočtu. Úplnou stopku má kvůli současné epidemiologické situaci zatím pouze zimní varianta volnočasového festivalu Stop Zevling.
Číst více

Na Čtrnáctce přibudou během podzimu nové stromy, sází se i cibuloviny

2. 11. 2020
„První číst výsadeb už byla realizována letos na jaře, druhá proběhne do konce letošního roku. Celkem bude letos vysázeno 102 stromů, z toho 84 listnatých a 18 jehličnatých“ říká místostarostka městské části Mgr. Irena Kolmanová, v jejíž gesci je mimo jiné i životní prostředí a rozvoj zelených ploch.
Číst více

Černomostecké vnitrobloky mění tvář

6. 10. 2020
Dobrá zpráva pro obyvatele Černého Mostu. Dlouhodobě zanedbané místní vnitrobloky se konečně mění k lepšímu. „Podařilo se nám domluvit s Magistrátem hl. m. Prahy, který většinu těchto ploch vlastní, aby uvolnil finance na jejich revitalizaci. I když jednání nebyla jednoduchá a trvala poměrně dlouho, nakonec jsme dospěli k dohodě. Jsem za to vážně rád, místní vnitrobloky už nějaký smysluplný zásah nutně potřebovaly“ vysvětluje starosta Prahy 14 Mgr. Radek Vondra.
Číst více

2. ročník participativního rozpočtu na Praze 14

20. 9. 2020
V následujícím textu Vám přiblížíme aktuální stav projektů vybraných k realizaci v rámci 2. ročníku participativního rozpočtu v naši městské části.
Číst více
1 2 3 ... 10 ... 18 19   > Články 1 - 10 z 181

Copyright © 2009-2021  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme