PRAHA 14

Co se děje na Radnici Prahy 14

TOP 09 je pravicovou, konzervativní politickou stranou aktivní na radnicích většiny obcí našeho regionu. Zástupci TOP09 tak pracují ve prospěch občanů na radnici Městské části Praha 14, dále v Běchovicích, Újezdu nad Lesy a v Kolodějích. V proběhlých komunálních volbách jsme v městské části Praha 14 vytvořili společnou kandidátku se zástupci několika dalších stran. Bližší informace o jednotlivých kandidátech a našem programu naleznete pod rozkliknutí následujícícho odkazu. https://sousede-praha14.cz/

Praha 14 potřebuje nové školy a školky. Kdy budou?
20. 9. 2022

Praha 14 potřebuje nové školy a školky. Kdy budou?

Čtrnáctka potřebuje nové základní školy. Chybí na Jahodnici a na Hutích. Když je postavíme, ulevíme dalším školám v okolí.  Ještě jako starosta jsem to probíral horem dolem na každém z veřejných projednání. Po letech bušení na zavřené dveře se na jaře ledy pohnuly a magistrát zařadil novou školu na Jahodnici mezi priority v Praze. Rada hlavního města schválila už v březnu memorandum o výstavbě – tahle škola je mnohem blíž realitě.

Celý článek
Nové koupaliště a fantastické vodní hřiště pro Čtrnáctku
16. 9. 2022

Nové koupaliště a fantastické vodní hřiště pro Čtrnáctku

Jak víte, na Čtrnáctce se už delší dobu mluví o biotopovém koupališti, které jsme společně s vámi projednávali a má vzniknout u Kyjského rybníka. Koupaliště má od loňského prosince konečně stavební povolení. Několikaleté zdržení projekt nabral kvůli účelovému odvolání podanému tehdejšími zástupci hnutí ANO.

Celý článek
Irena Kolmanová
13. 9. 2022

Irena Kolmanová

Praha 14 jako skvělé místo pro život napříč generacemi

Jmenuji se Irena Kolmanová, je mi 44 let, jsem vdaná a mám 3 syny. V Hloubětíně žiji přes dvacet let, bydlím v rodinném domku blízko Poděbradské a Kbelské. Praha 14 je skvělé místo k životu, nejvíc oceňuji  pěknou přírodu, kterou máme kolem sebe.

Celý článek
Radek Vondra
13. 9. 2022

Radek Vondra

Jen ten, kdo se lidí neustále ptá a naslouchá, má šanci vytvářet město, kde se dobře žije

Do roku 2021 jedenáct let starosta Čtrnáctky. Před tím manažer v IT a telekomunikacích.  Letos mi bylo padesát. Na Praze 14 žiju přes třicet let – nejdříve v Kyjích, teď na Černém Mostě. Mám pět dětí, dlouho jsem měl psa a taky akvarijní rybičky. Realitě občas ujedu na motorce. 

Celý článek
Máme plán pro lepší bydlení
10. 9. 2022

Máme plán pro lepší bydlení

Každý politik o tom bude teď mluvit – bydlení. A málokdo bude věřit tomu, že se něco dělat dá. Bydlení je totiž šíleně drahý a Praha je extrém. Možná, ale přivítáte pár informací, jak to vlastně vypadá u nás na Praze 14. A nějaký plán máme samozřejmě taky.

Celý článek
Čihadla - Olympijské centrum pro každého
7. 9. 2022

Čihadla - Olympijské centrum pro každého

Koncept Olympijského centra – místa, kde se mohou setkávat špičkoví sportovci s  těmi, kteří sportují pro radost, které bude sloužit jak pro olympijské testování, tak bude v odpoledních časech a víkendech volně přístupné obyvatelům Prahy 14. Jak vám to zní?

Celý článek
Máme plány pro úspory energie
2. 9. 2022

Máme plány pro úspory energie

V posledních měsících jsme hledali cestu, jak naše městská část může pomoci ušetřit energii, respektive snížit její cenu pro město, ale i pro lidi, kteří zde žijí. Koukli jsme se do zahraničí, jiných měst a máme několik nápadů, jak šetřit nejen energii, ale i naši peněženku.

Celý článek
Praha 14 získala
20. 12. 2021

Praha 14 získala "áčko"

Praha 14 úspěšně prošla obhajobou kategorie A v naplňování mezinárodního programu místní Agenda 21 (MA21).

„S radostí mohu říct, že máme oficiálně potvrzený postup do nejvyšší kategorie. Praha 14 je jedinou městskou částí v celé České republice, které se takového úspěchu podařilo dosáhnout. Teď je před námi další těžký úkol – dělat vše pro to, abychom se na špici udrželi,“ řekla místostarostka Prahy 14 Mgr. Irena Kolmanová (TOP 09), do jejíž gesce MA21 patří. 

Celý článek
Radnice Prahy 14 je tu pro vás v novém hávu
18. 12. 2021

Radnice Prahy 14 je tu pro vás v novém hávu

Ušetří až polovinu energií

Radniční budovy úřadu městské části Praha 14 vítají návštěvníky v novém „kabátě“. Rekonstrukce budov v ulici Bratří Venclíků (č. p .1072 a 1073) na Černém Mostě skončila v závěru října, stejně jako stěhování zaměstnanců, kteří po dobu prací působili na dočasných pracovištích v hloubětínské ulici Poděbradská a na náměstí Plk. Vlčka.

Celý článek
S novým rokem nové učebny
12. 12. 2021

S novým rokem nové učebny

Městská část Praha 14 pokračuje v projektu rekonstrukcí odborných učeben v místních základních školách. Od jara už žákům slouží nové třídy v ZŠ Šimanovská, Bratří Venclíků a Generála Janouška. Ve druhé etapě přišly na řadu ZŠ Hloubětínská, Chvaletická a Vybíralova.

Celý článek
1 2 3 ... 10 ... 21 22
Články 1 - 10 z 212
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme