PRAHA 14

Co se děje na Radnici Prahy 14

TOP 09 je pravicovou, konzervativní politickou stranou aktivní na radnicích většiny obcí našeho regionu. Zástupci TOP09 tak pracují ve prospěch občanů na radnici Městské části Praha 14, dále v Běchovicích, Újezdu nad Lesy a v Kolodějích. V proběhlých komunálních volbách jsme v městské části Praha 14 vytvořili společnou kandidátku se zástupci několika dalších stran. Bližší informace o jednotlivých kandidátech a našem programu naleznete pod rozkliknutí následujícícho odkazu. https://www.spojenapraha14.cz/

Lidé debatovali o novém hřišti i o komunitním centru

10. 11. 2018
Čtrnáctka se rozvíjí, na čemž se se podílí nejen zástupci radnice, ale velkou měrou také místní obyvatelé. Návrh na změny a zlepšení lidé zasílají buď individuálně na úřad, nebo je chodí prodiskutovat na občanská setkání v podobě lokálních fór či veřejných projednávání. Dvě taková veřejná projednávání se konala i v uplynulých týdnech.
Číst více

Zastupitelstvo MČ Praha 14 si zvolilo nové vedení Městské části

7. 11. 2018
Zastupitelé Městské části Praha 14 si na svém prvním povolebním zasedání ve středu 31. 10. zvolili nové vedení Městské části. Koalice, která bude vládnout naší radnici ve volebním období let 2018 – 2022 byla složena na půdorysu Spojených sil pro Prahu 14 (TOP 09 + STAN + KDU-ČSL), ODS a Pirátů a v zastupitelstvu Městské části tak bude mít většinu 21 hlasů z celkových 31. V opoziční lavici usednou zastupitelé zvolení za hnutí ANO a hnutí Nezávislí – Naše Čtrnáctka.
Číst více

Přísně hlídaná škola

26. 9. 2018
Nikdy by nás nenapadlo, že bezpečnost budeme muset nejvíce hlídat před základní školou. V okolí školy generála Janouška a hlavně na hřišti, v jejím areálu jsou dlouhodobě problémy s partičkami teenagerů. Je nám ale jasné, že je potřeba nejen hlídat a zastrašovat ale ve spolupráci s neziskovkami a nízkoprahovými kluby nabídnout dětem z těchhle part lepší zábavu, než ničení majetku školy a alkohol pod okny.
Číst více

Hutě a ukradené náměstí

20. 9. 2018
Hutě čeká v nejbližších letech zátěž a proměna. Rekonstrukce vlakové trati, budování lávky a nové zastávky Rajská zahrada, silniční obchvat. Ale také další bytová výstavba, která běží podle kdysi schváleného územního plánu a kterou nyní nezastavíme. Ruku v ruce s ní ale musí jít dobudování školky, náměstí a obchodů.
Číst více

Svízel s Černým Mostem

16. 9. 2018
Černý Most prošel za poslední roky pozitivní proměnou. Nové obchodní centrum, nové fasády, opravené školy, nová hřiště, Park U Čeňku, rozhledna Doubravka. To všechno jsou místa, která lahodí oku a povznášejí mysl. Ale když člověk vystoupí z metra a vstoupí na sídliště získá dojem, že tady se zastavil čas někde v osmdesátých letech
Číst více

Co s vnitrobloky?

10. 9. 2018
Naše městská čtvrť je z velké části tvořena sídlišti s panelovými domy, které minulý režim stavěl s tím, že se po padesáti letech zbourají, a tedy nevěnoval žádnou energii zvelebování jejich okolí, bohužel stejně jako magistrát hlavního města Praha, které je má nyní ve správě.
Číst více

Domorodectví je stav duše

4. 9. 2018
Jak se blíží volby, znovu se objevuje, hlavně mezi kandidáty politických stran, oblíbená hra „já tu bydlím už XY let“. Lokální patriotismus je pro nás Čechy typický.
Číst více

TOP 09, STAN a KDU-ČSL spojili na Praze 14 své síly

28. 8. 2018
Politické strany TOP 09, hnutí STAN a strana KDU-ČSL spojili na Praze 14 své síly a kandidují společné v rámci jednotné kandidátky SPOJENÉ SÍLY PRO PRAHU 14. Toto volební uskupení pak obdrželo podporu Liberálně ekonomické strany (LES) jejíž členové a příznivci se také objevili na této společné kandidátce. S
Číst více

Městské tábory Prahy 14 finišují

26. 7. 2018
Číst více

Lokálních veřejných fór se letos v Praze 14 zúčastnilo skoro 150 lidí

17. 7. 2018
Praha 14 má za sebou další ročník „maratonu“ lokálních veřejných fór, setkání s občany se stejně jako v uplynulých letech uskutečnila ve všech větších čtvrtích městské části, letos se jich zúčastnilo bezmála 150 lidí. „Těší mě, že zájem lidí o místo, kde žijí, narůstá. Setkání, které nebylo tematicky omezené, jsme původně pořádali jednou do roka. Ukázalo se však, že to nestačí a že musíme k lidem blíž, „říká radní Mgr. Irena Kolmanová (TOP 09), do jejíž gesce lokální veřejná fóra spadají.
Číst více
 <  1 2 3 4 5 ... 10 ... 16 17   > Články 21 - 30 z 164

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme