Volby 2010 do zastupitelstev obcí

pátek 15. a sobota 16. října

Jak hlasovat ve volbách do zastupitelstva

Podzimní komunální volby rozhodnou o tom, kdo bude spravovat Vaši obec v následujících čtyřech letech. Volič muže vybírat své zastupitele mezi všemi kandidátkami. Jak je to možné? Každý volič obdrží jen jediný volební lístek, na kterém však budou uvedeny všechny kandidující volební strany. Muže pak volit buď jednotlivou stranu, a nebo si vybrat jednotlivé kandidáty z libovolných kandidujících stran. Pro každou obec je maximální počet hlasů/křížků jiný, odpovídá počtu zastupitelů obce.

Chci hlasovat pro volební stranu

Rozhodnete-li se hlasovat pro určitou stranu, označíte u jejího názvu křížek. Chcete-li tedy do zastupitelstva např. poslat kandidátku TOP 09, postačuje označit u této strany křížek do předtištěného rámečku. Ta pak získá automaticky všechny hlasy, které můžete v komunálních volbách ve Vaší obci využít. Volič nemůže hlasovat pro více než jednu volební stranu, tzn. nemůžete zakřížkovat více volebních stran. Takový lístek by pak byl neplatný.

Co však zákon umožňuje, je možnost hlasovat jak pro stranu, tak pro kandidáty z jiných volebních stran. Můžete tedy označit křížkem TOP 09 a dále si vybrat i kandidáty z jiných volebních stran a u jejich jména provést křížek. Pak vámi zvolená strana nezíská všechny Vaše hlasy, ale z těchto hlasu se jí odečte tolik hlasů, kolik kandidátů z jiných stran jste zakřížkovali.

Nechci hlasovat pro strany, ale pro jednotlivé kandidáty

V takovém případě můžete zakřížkovat kandidáty z libovolných stran, kterým se rozhodnete dát svůj hlas, nesmíte však překročit počet hlasů, které máte ve Vaší obci k dispozici. V této variante si vlastně zvolíte vlastní „ideální“ zastupitelstvo. Nevolíte tak stranu, ale jednotlivé kandidáty. Neplatný je lístek, který by obsahoval víc než maximální povolené množství křížků/hlasů. Proto dejte pozor na dodržení maximálního počtu křížků.

Bližší informace o hlasování v komunálních volbách naleznete na stránkách Ministerstva vnitra ČR.

Vyhledávání kandidátek

Abyste mohli zjistit, zda u Vás TOP 09 kandiduje, připravili jsme vyhledávání kandidátek. Můžete hledat rovnou dle názvu konkrétního území (funguje na příč všemi kategoriemi od obcí, přes města, statutární města a Prahu až po městské části a obvody) nebo nechat si vypsat kandidátky v určitém kraji či okrese.


TOP 09 a hnutí Starostové a Nezávislí mají kandidátky ve více než tisícovce obcí

TOP 09 uzavřela strategické partnerství s hnutím Starostové a Nezávislí, které spočívá ve vzájemné podpoře při volbách do obecních zastupitelstev. Dohromady bude kandidátka TOP 09 nebo hnutí Starostové a Nezávislí ve více než 1150 obcích, což představuje tisíce kandidátů. Hnutí Starostové a Nezávislí bude mít téměř 500 kandidátek a TOP 09 více než 700. Ve spoustě obcí je kandidátka TOP 09 a hnutí Starostové a Nezávislí společná. V několika desítkách obcí bude jak kandidátka TOP 09, tak kandidátka hnutí Starostové a Nezávislí. Všude, kde jsou obě kandidátky, k tomu došlo po vzájemné dohodě. „Ve více než padesáti místech jsme se rozhodli přivést do komunální politiky co nejvíce místních občanů a umožnili kandidaturu jak za hnutí Starostové a Nezávislí, tak za TOP 09. Ostatně volič stejně obdrží jen jeden volební lístek a může si zastupitelstvo složit skutečně napříč politickým spektrem. Bude jen dobře, že se zájem o volby a dění v naší zemi mezi občany zase o trochu zvýší,“ říká předseda hnutí Starostové a Nezávislí Petr Gazdík.

Seznam obcí, kde bude kandidovat TOP 09 nebo hnutí Starostové a Nezávislí naleznete v tomto souboru. Je možné, že ještě dojde k úpravě či aktualizaci tohoto rozsáhlého seznamu.

Články týkající se voleb do zastupitelstev obcí v roce 2010

TOP 09 Plzeňského kraje se procházela s Procházkou
2. 1. 2011

TOP 09 Plzeňského kraje se procházela s Procházkou

Krátce po poledni 2. ledna 2011 se více jak stovka podporovatelů TOP 09 z celého Plzeňského kraje setkala na hrázi Boleveckého rybníka, odkud putovali malebnou zimní krajinou kolem západočeské metropole. Jejich cílem se stal Kamenný rybník, kde na účastníky novoročního výletu čekala zasloužená odměna ve formě vařeného párku a svařáku.

Celý článek
TOP 09 k rozpočtu ÚMO 4, Plzeň - Doubravka :
23. 12. 2010

TOP 09 k rozpočtu ÚMO 4, Plzeň - Doubravka : " Budeme tlačit koalici k hospodárnému a efektivnímu fungování obvodu"

Na posledním jednání zastupitelstva 21.12.2010 byl schválen rozpočet obvodu na rok 2011 ve výši 78 133 000 Kč společně s výhledem do dalších let. Podle názoru zastupitelů TOP 09 se příjmy rozpočtu oproti minulým rokům zatím řeší nejjednodušší možnou cestou. Tj. snížením investic namísto hledání rezerv v provozních výdajích.

Celý článek
TOP 09 začala pracovat ve vedení slovanské radnice
2. 12. 2010

TOP 09 začala pracovat ve vedení slovanské radnice

V pondělí 29. listopadu 2010 bylo na ustavujícím Zastupitelstvu MO Plzeň 2 – Slovany zvoleno nové vedení radnice. TOP 09 zde vytvořila společnou pravicovou koalici s Občanskou demokratickou stranou (ODS) a Pravou volbou pro Plzeň (PVP).

Celý článek
Horažďovice mají novou městskou radu. Jejím členem za TOP 09 je RNDr. Karel Maxa
30. 11. 2010

Horažďovice mají novou městskou radu. Jejím členem za TOP 09 je RNDr. Karel Maxa

Dne 29. listopadu 2010 zvolilo Zastupitelstvo města Horažďovice novou radu, která bude stát v čele lokální samosprávy po nadcházející čtyřleté období. Jednotlivé funkce ve výkonném orgánu města si na základě výsledků komunálních voleb proporčně rozdělily ČSSD, ODS a TOP 09.

Celý článek
TOP 09 má místostarosty  ve Žďáře nad Sázavou  a Novém Městě na Moravě
29. 11. 2010

TOP 09 má místostarosty ve Žďáře nad Sázavou a Novém Městě na Moravě

Nováček na komunální politické scéně strana TOP 09 zaznamenala hned ve svých prvních komunálních volbách pronikavý úspěch! Děkujeme všem voličům, kteří nám dali své hlasy a pevně věříme, že si díky počínání našich zvolených zastupitelů tuto voličskou přízeň zachováme.

Celý článek
TOP 09 ve Stříbře slaví výrazný úspěch
25. 11. 2010

TOP 09 ve Stříbře slaví výrazný úspěch

Kandidátka TOP 09 ve Stříbře skončila na druhém místě za vítěznou ČSSD. I přes tento fakt se po velmi dlouhém vyjednávání podařilo získat pozici starosty, kterou obsadil Dr. Bohuslav Červený a také pozici místostarosty, na kterou byl zvolen Pavel Plánka.

Celý článek
V Plzni se setkali zastupitelé zvolení za TOP 09
19. 11. 2010

V Plzni se setkali zastupitelé zvolení za TOP 09

V podvečer 11.11.2010 se v Plzni uskutečnilo historicky první setkání zastupitelů zvolených za TOP 09 v Plzeňském kraji. Do Plzeňského TOP CENTRA  se sjelo na 50 nově zvolených zastupitelů z měst a obcí Plzeňského kraje. Nechyběli mezi nimi např. lídr plzeňské kandidátky pan Ondřej Ženíšek či nově zvolený zastupitel, herec a režisér, Antonín Procházka.

Celý článek
Návrh koaliční smlouvy mezi TOP 09 a ČSSD v Praze
16. 11. 2010

Návrh koaliční smlouvy mezi TOP 09 a ČSSD v Praze

Jako reakci na argumenty ODS zveřejňujeme návrh koaliční smlouvy mezi pražskou TOP 09 a ČSSD.

Celý článek
Zastupitelé TOP 09 Horní Bříza podepsali v pátek koaliční smlouvu
15. 11. 2010

Zastupitelé TOP 09 Horní Bříza podepsali v pátek koaliční smlouvu

Kandidáti TOP 09 v Horní Bříze děkují všem občanům za projevenou důvěru v říjnových komunálních volbách. Strana TOP 09 obsadila 2. místo se 4 mandáty za vedoucím sdružením SNK Hornobřízští občané. Zvolení zastupitelé podepsali dohodu o povolební spolupráci právě se zmíněným sdružením v pátek 12. listopadu 2010 a potvrdili si tak shodu ve většině bodů jejich programu.

Celý článek
Návrh koaliční smlouvy mezi TOP 09 a ODS v Praze
11. 11. 2010

Návrh koaliční smlouvy mezi TOP 09 a ODS v Praze

Návrh koaliční smlouvy mezi pražskou TOP 09 a ODS, který zástupci TOP 09 předali 26. října 2010 zástupcům ODS.

Celý článek
1 2 ... 6 7 8 9 10 ... 46 47
Články 71 - 80 z 466
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme