Regionální organizace TOP 09 Praha 4

Aktuální informace o dění na Praze 4 najdete také na www.prazska4.cz.

OMEZME ESTETICKÉ ZNEČIŠTĚNÍ PRAHY 4! (Tučňák)

20. 6. 2014
Kromě zákonů a vyhlášek existuje také „paměť místa“, souhrn vzpomínek a asociací spojených nejen s vlastní zkušeností, ale také s vyprávěními předků a pamětníků. Krajina bez paměti je krajina ciziny ve vlastním městě.
Číst více

TZ: V Nuslích a na Spořilově uctil zástupce TOP 09 Praha 4 památku obětí 2. světové války

4. 6. 2014
Za účasti pamětníků a čestných hostů se třetí květnový týden vzpomínalo na události Pražského povstání. Pietní ho aktu 69. výročí „Dne vítezství“ na Náměstí generála Kutlvašra a na Národním hřbitově na Roztylském náměstí na Spořilově se osobně zúčastnil i zastupitel MČ Prahy 4 pan Jan Petr.
Číst více

Kačerov obohatí železniční zastávka (Tučňák)

29. 5. 2014
Železniční zastávka Praha – Kačerov dostala konečně zelenou. Stanice, o jejíž podobě a využití se vedly dlouhé diskuze mezi zástupci Prahy 4, magistrátem a správci železniční sítě přes patnáct let, získala potřebná povolení a již se začalo stavět. Z Kačerova se tak stane důležitý dopravní uzel, na kterém budou na podzim letošního roku kromě metra a autobusů zastavovat i vlaky.
Číst více

Připomeňme si 69. výročí Pražského povstání i na Praze 4

6. 5. 2014
Dne 5. května 1945 ve třináct hodin třicet minut začal u budovy Českého rozhlasu boj o Prahu. Přesně před 69 lety došlo v pražských ulicích k největšímu povstání Pražanů s nenáviděnými německými okupanty.
Číst více

Praha řeší konkrétní problémy Spořilova

22. 4. 2014
V pátek 18. dubna 2014 se v prostorách Nové radnice sešla pracovní skupina pro řešení problémů hluku a imisí v oblasti Spořilova. Tato skupina složená z odborníků a zástupců občanských sdružení bude pracovat pod vedením náměstka primátora Jiřího Nouzy odpovědného za oblast infrastruktury a životního prostředí.
Číst více

NA MAGISTRÁTU SE OPĚT JEDNALO O SPOŘILOVSKÉ ULICI (Tučňák)

7. 4. 2014
Na poslední únorový den svolal náměstek primátora hlavního města Prahy Jiří Nouza (TOP 09) další z řad jednání k aktuální situaci kolem Spo     řilova. Jednalo se především o prezentaci výsledku měření imisí u Spořilovské ulice a stanovení dalšího postupu. Výsledná čísla nedávného týdenního měření vnitřních a venkovních prostor v těsné blízkosti Spořilovské odhalila skutečnost, že mikročástice PM 2,5, tedy velmi jemný a škodlivý prach, překročily maximální limity.
Číst více

TZ: Slavnostní otevření parkoviště před plaveckým stadionem v Podolí

24. 2. 2014
24. února 2014 se slavnostně otevřelo nově zrekonstruované parkoviště před Plaveckým stadionem Podolí.  Práce na komunikaci, chodnících a parkovacích místech se protáhli na více než 17 měsíců. Komplikace způsobily především chybějící rozvody pod komunikací a také neidentifikovatelné kabely, ke kterým chyběla dokumentace. Občané pražského Podolí tak mají po více než roce konečně odpověď na to, proč se celá rekonstrukce před velmi oblíbeným a hojně využívaným plaveckým stadionem tak protáhla.
Číst více

Hádky o pozemky v Praze 4: Ohýbání zákonů na přání (5 plus 2)

21. 2. 2014
Obyvatelé čtvrté městské části se bouří. Radnice jim chce prodat pozemky pod jejich vlastními domy. PRAHA - Radnice Prahy 4 vypovídá lidem nájemní smlouvy na pozemky pod jejich domy. Byly uzavřené na 99 let, městská část chce ale půdu místo levného pronájmu draze prodat. To odmítá místní opozice i část vlastníků zprivatizovaných domů, kteří už proti radnici podávají první žaloby.
Číst více

TZ: Zastupitelé TOP 09 nepodpořili rozpočet Prahy 4 pro rok 2014

18. 2. 2014
Členové největšího opozičního zastupitelského klubu Prahy 4 nepodpořili rozpočet předložený radnicí. Mezi hlavními důvody nesouhlasného stanoviska klubu zastupitelů TOP 09 patří především přemrštěné využívání rezervy městské části a  velký počet naprosto zbytečných kapitálových výdajů ve volebním roce.
Číst více

Pěšky po Praze 4

7. 2. 2014
Stejně jako mnozí jiní obyvatelé naší městské části se i já poměrně často pohybuji po Praze 4 pěšky. Pěší chůze je prospěšná v mnoha ohledech, šetří životní prostředí, nic nás nestojí a má pozitivní vliv na naše zdraví, i když poslední zmíněná věc může být diskutabilní.
Číst více
 <  1 2 3 4 5 6 7 ... 10 ... 13 14   > Články 41 - 50 z 138

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme