Praha 12 zastavila privatizaci obecních bytů
25. 6. 2011

Praha 12 zastavila privatizaci obecních bytů

Krátká zpráva z 9. zasedání zastupitelstva

Praha 12 je známá bouřlivým průběhem jednání zastupitelstva městské části, které je provázeno i svoláváním řady mimořádných jednání. Je to důsledek skutečnosti, že radnici ovládla koalice ČSSD, VV a sdružení Změna pro Prahu 12 (ČSL-KDU, Zelení, KAN, Suverenita J. Bobošíkové, Pirátská strana aj.) s otevřenou podporou KSČM a vítězná TOP 09 zůstala včetně druhé ODS v opozici.

Celý článek
František Adámek (ČSSD): Dříve komunistický provokatér, dnes zastupitel ČSSD
10. 5. 2011

František Adámek (ČSSD): Dříve komunistický provokatér, dnes zastupitel ČSSD

František Adámek z ČSSD, kandidát do senátu

PRAHA – Skupina vyškolených komunistů měla na konci osmdesátých let chodit na veřejné debaty a přesvědčovat lidi o dobru socialismu a komunismu. Školením ve Slušovicích prošel v červnu 1989 také současný městský zastupitel ČSSD a předseda kontrolního výboru Prahy 12 František Adámek. MF DNES na to upozornil jeden z magistrátních úředníků. Kauza je volně dostupná na webových stránkách policie. „V roce 1989 si mě zavolal ředitel podniku, kde jsem pracoval. Řekl, že je tady nějaký soudruh, který se mnou chce mluvit, že vzniká skupina, která by měla chodit na besedy a tam obhajovat kroky strany ve vazbě na přestavbu, a že ne všechno se dělá dobře, ale zase se nesmí s vaničkou vylít i dítě. V tu dobu to na mě zapůsobilo, tak jsem řekl, že jo,“ vysvětlil František Adámek, který pracoval jako požární bezpečnostní technik. Oním soudruhem byl ředitel městské politické školy Rudolf Reiner. Jeho skupina měla jediný úkol. „Vyškolit profesionální diskutéry, kteří by vytvářeli příznivou atmosféru pro oficiální řečníky,“ uvádí ve své studii historička Rebeka Křižanová. Prostě lidi se špatnými názory „umravnit“. 

Celý článek
TOP 09 na pietní akci k 66. výročí ukončení 2. světové války
3. 5. 2011

TOP 09 na pietní akci k 66. výročí ukončení 2. světové války

Tisková zpráva TOP 09 Praha 12

TOP 09 je politickou stranou, která nezapomíná na minulost a na poučení, jež z ní vyplývají pro současnost i budoucnost. To se týká zejména dob, kdy bylo potřeba bojovat o svobodu nás všech. Taková byla i léta naší okupace v období protektorátu.TOP 09 je v Praze 12 vítězem komunálních voleb, ale přesto zůstala v opozici, když se radnice zmocnila menšinová koalice podporovaná KSČM. Proto nás zajímal smysl účasti na této vzpomínkové akci.

Celý článek
Koalice opět neschválila program mimořádného zastupitelstva
28. 4. 2011

Koalice opět neschválila program mimořádného zastupitelstva

ČSSD, Změna pro Prahu 12 a VV ve spolupráci s KSČM se s opozicí bavit nebudou

7. zastupitelstvo městské části Praha 12 bylo svoláno z iniciativy TOP 09, protože její návrhy koalice neumožnila projednat na řádném zasedání zastupitelstva. Hlavními body jednání měly být netransparentně a diskriminačně vypsaná zakázka malého rozsahu a navýšení rozpočtu Fondu obnovy, aby bylo možné pokračovat v přípravě Domu s pečovatelskou službou.

Celý článek
Zajímá Vás, jak vypadá vláda Františka Adámka ČSSD s podporou komunistů?
26. 4. 2011

Zajímá Vás, jak vypadá vláda Františka Adámka ČSSD s podporou komunistů?

Pozvánka na pokračování 9. zasedání zastupitelstva

Vážení spoluobčané, přijďte se podívat na pokračování přerušeného 9. zasední zastupitelstva městské části Praha 12. Koná se v pondělí 27.6.2011 od 19 hodin v ZŠ Mráčkova a má být projednáváno zbylých 17 bodů programu.

Celý článek
Tisková zpráva klubu zastupitelů TOP 09 Praha 12
21. 4. 2011

Tisková zpráva klubu zastupitelů TOP 09 Praha 12

Přijďte v Út 26. 4. 2011 od 17:00 na mimořádné zasedání zastupitelstva

V Út 26. 4. 2011 se bude konat od 17:00 v Kulturním zařízení Písková 126 z podnětu TOP 09 mimořádné zasedání zastupitelstva městské části Praha 12. Hlavním bodem programu je netransparentní a diskriminační veřejná zakázka na personální audit a návrh na navýšení částky Domu s pečovatelskou službou, který je dlouhodobou prioritou m. č. Praha 12.

Celý článek
Praha 12 nad rozpočtem nediskutuje
17. 4. 2011

Praha 12 nad rozpočtem nediskutuje

Tisková zpráva TOP 09 o 6. zasedání zastupitelstva

V úterý 12. 4. se v Praze 12 konalo již 6. zasedání zastupitelstva městské části. Hlavním bodem programu mělo být schválení rozpočtu, který menšinová koalice ČSSD, VV a Změny pro Prahu 12 stáhnula z  minulého zasedání. Koalice má jednohlasou většinu, ale pouze za podpory všech zastupitelů KSČM. Program jednání byl proto několikrát uměle odsouván, než se koalice po hodině dočkala příchodu svého posledního opozdilce.

Celý článek
Kdo nevydírá, ten nic nezíská
16. 4. 2011

Kdo nevydírá, ten nic nezíská

Jak hlavní město pomůže zlepšit infrastrukturu v Cholupicích?

Cholupicím, které byly nejvíce zasaženy výstavbou a provozem Pražského okruhu, zastaví vedení hlavního města výstavbu splaškové kanalizace, kterou jim slibuje víc než 10 let. Je smutné, že vedení hl. města tak podcenilo rekonstrukci infrastruktury navazující na Pražský okruh, který pro Prahu budoval stát. Zdecimovaný rozpočet hlavního města Prahy s alarmujícími dluhy neumožní s největší pravděpodobností v nejbližší budoucnosti řešit problém absence základní technické infrastruktury na jejím území.

Celý článek
31. 3. 2011

Farský: Chci pomoci obcím ušetřit

Další krok k snížení možnosti korupce. Další krok k transparentní veřejné správě. Další krok k omezení plýtvání veřejnými prostředky.

Celý článek
Koalice neschválila rozpočet a pokus o omezení svobody informací nevyšel
26. 3. 2011

Koalice neschválila rozpočet a pokus o omezení svobody informací nevyšel

Zpráva z 5. zastupitelstva městské části Praha 12

V úterý 22. března se konalo jednání 5. zastupitelstva MČ Praha 12. Klub TOP 09 žádá radu MČ P12 o zrušení vyhlášené netransparentní a diskriminační veřejné zakázky. Hlavním bodem programu bylo schválení návrhu rozpočtu MČ P12 na rok 2011. Rozpočet nebyl nakonec projednán, protože koalice chybovala tím, že jej řádně nevyvěsila a tím se s ním nemohla seznámit veřejnost.

Celý článek
1 2 ... 10 ... 16 17 18 19 20 ... 25 26
Články 171 - 180 z 257
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme