Praha 10 bude mít novou koalici. Na spolupráci se dohodla ODS, TOP 09 a koalice VLASTA a STAN s podporou KDU-ČSL

11. 10. 2022

Povolební vyjednávání v Praze 10 dospěla k zásadnímu předělu: na koaliční spolupráci se dohodli zástupci Společně pro Prahu 10 (ODS a TOP 09) a koalice VLASTA a STAN s podporou KDU-ČSL. V pětačtyřicetičlenném zastupitelstvu můžou počítat s většinou 26 hlasů.

Desátá městská část bude mít novou vládnoucí koalici. Memorandum o spolupráci podepsali v pondělí večer zástupci uskupení, která ve volbách získala největší počet hlasů – vítězné koalice Společně pro Prahu 10 složené z ODS a TOP 09 a koalice VLASTA a STAN s podporou KDU-ČSL.

 „Naší prioritou bylo vytvořit stabilní koalici demokratických stran, které se postaví čelem k zásadním výzvám, které Desítku čekají. V souladu s našimi předvolebními sliby musíme okamžitě řešit pomoc obyvatelům Desítky, kteří se díky energetické krizi nyní ocitli ve složité životní situaci. Máme v plánu obnovit pohotovost v Malešicích, musíme pokračovat v opravách a výstavbě škol a školek, posunout KD Eden, vyřešit otázku radnice, opravit KD Barikádníků a mnohé další. Voličům jsme slibovali realizaci konkrétních projektů a opatření a přesně to chceme dodržet. Uzavření spolupráce s koalicí VLASTA a STAN s podporou KDU-ČSL za podmínek, o kterých nyní podrobně diskutujeme, nám dává reálnou šanci věci posouvat maximálně rychle dopředu ve prospěch obyvatel Desítky. Rád bych všem zúčastněným poděkoval za korektní jednání, které vznik této koalice změny umožnilo,“ říká Martin Valovič, předseda ODS Praha 10 a lídr kandidátky SPOLEČNĚ PRO PRAHU 10 (ODS a TOP 09).

 Na základě pondělní dohody tak strany už o koalici nebudou vyjednávat se zástupci dalších uskupení a plánují společně naplňovat své volební programy, které mají mnoho společného.

 „Jsme rádi, že vznikající koalice má šanci prosadit velké množství slibů, které jsme dali našim voličům. Máme společné cíle i dost zkušeností s vedením městské části a právě velká programová shoda a odbornost jsou šancí posunout věci v Praze 10 správným směrem. Zaměřit se chceme na bezpečnost, školství, bytovou problematiku a v neposlední řadě i na to, jak můžeme lidem pomáhat v současné situaci, která pro mnoho obyvatel není jednoduchá,“ zdůrazňuje předseda TOP 09 v Praze 10 a zastupitel Radek Lojda za SPOLEČNĚ PRO PRAHU 10 (ODS a TOP 09).

 „Věřím, že se nám s kolegy podaří sestavit funkční tým, který se v nelehké době chopí odpovědnosti za Prahu 10 a dokáže ve vzájemné shodě a respektu pokračovat v práci na zlepšování života na Desítce. To nás ostatně spojuje. Naše priority jsou konkrétní pomoc rodinám, seniorům a jednotlivcům v nesnázích, rekonstrukce, stavby a přístavby základních a mateřských škol, péče o desítkovou zeleň, dobré klima a uchování Trojmezí jako přírodního parku celopražského významu, kvalitní správa obecních bytů a zlepšování života na sídlištích, podpora dobrovolníků a smysluplných kulturních aktivit, spolupráce s organizacemi, udržitelné hospodaření a mnoho dalšího, na čem jsme pracovali už v minulém volebním období,“ shrnuje David Kašpar, lídr kandidátky a předseda zastupitelského klubu koalice Vlasta a STAN s podporou KDU-ČSL.

Včera podepsané memorandum je dohodou o společné spolupráci. Konkrétní obrysy nové koalice budou předmětem dalších jednání a veřejnost o nich bude informována v blízké době. Text memoranda připojujeme v příloze.

Radek Lojda, předseda TOP 09 v Praze 10, tel.: 777 849 744

Přílohy
PDF Memorandum o spolupráci mezi Společně pro Prahu 10 (ODS a TOP 09) a koalicí Vlasta.pdf (232.4 kB)
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme