Volby 2010 do zastupitelstev obcí

pátek 15. a sobota 16. října

Jak hlasovat ve volbách do zastupitelstva

Podzimní komunální volby rozhodnou o tom, kdo bude spravovat Vaši obec v následujících čtyřech letech. Volič muže vybírat své zastupitele mezi všemi kandidátkami. Jak je to možné? Každý volič obdrží jen jediný volební lístek, na kterém však budou uvedeny všechny kandidující volební strany. Muže pak volit buď jednotlivou stranu, a nebo si vybrat jednotlivé kandidáty z libovolných kandidujících stran. Pro každou obec je maximální počet hlasů/křížků jiný, odpovídá počtu zastupitelů obce.

Chci hlasovat pro volební stranu

Rozhodnete-li se hlasovat pro určitou stranu, označíte u jejího názvu křížek. Chcete-li tedy do zastupitelstva např. poslat kandidátku TOP 09, postačuje označit u této strany křížek do předtištěného rámečku. Ta pak získá automaticky všechny hlasy, které můžete v komunálních volbách ve Vaší obci využít. Volič nemůže hlasovat pro více než jednu volební stranu, tzn. nemůžete zakřížkovat více volebních stran. Takový lístek by pak byl neplatný.

Co však zákon umožňuje, je možnost hlasovat jak pro stranu, tak pro kandidáty z jiných volebních stran. Můžete tedy označit křížkem TOP 09 a dále si vybrat i kandidáty z jiných volebních stran a u jejich jména provést křížek. Pak vámi zvolená strana nezíská všechny Vaše hlasy, ale z těchto hlasu se jí odečte tolik hlasů, kolik kandidátů z jiných stran jste zakřížkovali.

Nechci hlasovat pro strany, ale pro jednotlivé kandidáty

V takovém případě můžete zakřížkovat kandidáty z libovolných stran, kterým se rozhodnete dát svůj hlas, nesmíte však překročit počet hlasů, které máte ve Vaší obci k dispozici. V této variante si vlastně zvolíte vlastní „ideální“ zastupitelstvo. Nevolíte tak stranu, ale jednotlivé kandidáty. Neplatný je lístek, který by obsahoval víc než maximální povolené množství křížků/hlasů. Proto dejte pozor na dodržení maximálního počtu křížků.

Bližší informace o hlasování v komunálních volbách naleznete na stránkách Ministerstva vnitra ČR.

Vyhledávání kandidátek

Abyste mohli zjistit, zda u Vás TOP 09 kandiduje, připravili jsme vyhledávání kandidátek. Můžete hledat rovnou dle názvu konkrétního území (funguje na příč všemi kategoriemi od obcí, přes města, statutární města a Prahu až po městské části a obvody) nebo nechat si vypsat kandidátky v určitém kraji či okrese.


TOP 09 a hnutí Starostové a Nezávislí mají kandidátky ve více než tisícovce obcí

TOP 09 uzavřela strategické partnerství s hnutím Starostové a Nezávislí, které spočívá ve vzájemné podpoře při volbách do obecních zastupitelstev. Dohromady bude kandidátka TOP 09 nebo hnutí Starostové a Nezávislí ve více než 1150 obcích, což představuje tisíce kandidátů. Hnutí Starostové a Nezávislí bude mít téměř 500 kandidátek a TOP 09 více než 700. Ve spoustě obcí je kandidátka TOP 09 a hnutí Starostové a Nezávislí společná. V několika desítkách obcí bude jak kandidátka TOP 09, tak kandidátka hnutí Starostové a Nezávislí. Všude, kde jsou obě kandidátky, k tomu došlo po vzájemné dohodě. „Ve více než padesáti místech jsme se rozhodli přivést do komunální politiky co nejvíce místních občanů a umožnili kandidaturu jak za hnutí Starostové a Nezávislí, tak za TOP 09. Ostatně volič stejně obdrží jen jeden volební lístek a může si zastupitelstvo složit skutečně napříč politickým spektrem. Bude jen dobře, že se zájem o volby a dění v naší zemi mezi občany zase o trochu zvýší,“ říká předseda hnutí Starostové a Nezávislí Petr Gazdík.

Seznam obcí, kde bude kandidovat TOP 09 nebo hnutí Starostové a Nezávislí naleznete v tomto souboru. Je možné, že ještě dojde k úpravě či aktualizaci tohoto rozsáhlého seznamu.

Články týkající se voleb do zastupitelstev obcí v roce 2010

Kandidátní listina TOP 09 pro komunální volby v Prostějově
30. 9. 2010 | 10:00

Kandidátní listina TOP 09 pro komunální volby v Prostějově

Komunální volby 2010

Kandidátní listina TOP 09 pro komunální volby v Prostějově.

Celý článek
Komunální volby 2010
30. 9. 2010 | 09:00

Komunální volby 2010

Představujeme lídra nezávislých kandidátů na kandidátce TOP 09

V Dolanech kandiduje z prvního místa do podzimních voleb za nezávislé kandidáty na kanditátce TOP 09 Mgr. Jaroslav Šotola, Ph.D.

Celý článek
Kandidáti pro komunální volby 2010
30. 9. 2010 | 09:00

Kandidáti pro komunální volby 2010

Komunální volby 2010

První šestka kandidátů pro komunální volby 2010 v městě Prostějov. Lídryní kandidátky v Prostějově je Ing. Zuzana Ochmanová.

Celý článek
30. 9. 2010

Česal: Budeme čerpat peníze z EU

Rozhovor s lídrem litoměřické kandidátky Ondřejem Česalem

Na některé zajímavé projekty dnes existují rozpočty, je s nimi počítáno v územním plánu, ale chybí finanční prostředky. Libochovice nemají v  současné době systém, jak čerpat prostředky z rozvojových fondů EU a dalších dotačních programů.

Celý článek
30. 9. 2010

Kraus: Starosta nemá pracovní dobu

Rozhovor s lídrem jablonecké kandidátky TOP 09 Jaroslavem Krausem

Funkce starosty představuje časově neomezený pracovní závazek, který bych chtěl naplnit v plném rozsahu.

Celý článek
Vítězné náměstí - stánek 30.9.2010
30. 9. 2010

Vítězné náměstí - stánek 30.9.2010

Dnes náš TOPtým na Vítězném náměstí přišel podpořit náš poslanec Parlamentu ČR Daniel Korte. Kandidát do Senátu PČR Prof. Bedřich Moldan byl příjemně překvapen vyjádřenou podporou voličů. Konečně kandidáti do zastupitelstva Prahy 6 také. Děkujeme.

Celý článek
Miloš Fogl

Miloš Fogl

Celý článek
Komunální volby 2010
29. 9. 2010 | 16:00

Komunální volby 2010

Představujeme lídra kandidátky v Uničově

V Uničově kandiduje za TOP 09 z prvního místa do podzimních komunálních voleb Ing. Jiří Malina.

Celý článek
29. 9. 2010

Lídři v Plzeňském kraji mají své stránky

Spustili jsme pro Vás nové webové stránky kanidiátů TOP 09. www.pavelcizek.cz WEB kandidáta na senátora Ing. Pavla Čížka. www.ondrejzenisek.cz WEB kandidáta na primátora města Plzně Mgr. Ondřeje Ženíška. www.martin-kriz.cz WEB kandidáta na starostu města Klatovy Bc. Martina Kříže.

Celý článek
 Stávající parky na Praze 6 a jejich rekonstrukce.
29. 9. 2010

Stávající parky na Praze 6 a jejich rekonstrukce.

Vzhledem k tomu, že pohled odborníků na tvorbu a péči o plochy zeleně se může rozcházet s názorem občanů, kterým by měla tato zeleň sloužit, ráda bych uvítala váš názor. Jako příklad uvádím v posledních dnech rekonstruovaný park na Malém Břevnově.

Celý článek
1 2 ... 20 21 22 23 24 25 ... 30 ... 46 47
Články 221 - 230 z 466
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme