Regionální organizace TOP 09 Praha 9

Demokracie není samozřejmost

VÁŽENÍ SPOLUOBČANÉ A SOUSEDÉ! 
DĚKUJEME VÁM, ŽE SPOLEČNĚ S NÁMI DĚLÁTE DEVÍTKU LEPŠÍ!


 
13. 8. 2018

Praha 9 získává pozemky, aby zabránila stavbám na nich

Jednou z priorit současné koalice na radnici MČ Praha 9 je získávání strategických pozemků ve stabilizovaných územích s cílem zabránit dalšímu zahušťování zástavby uvnitř dotvořených sídlištních celků, zejména pak nabytí pozemků v oblasti Střížkova a Proseka.

Celý článek
17. 7. 2018

Devítce pomáhá kamerový systém

Kriminalita se v loňském roce snížila v celé Praze, stejně tak i na území naší městské části. K jejímu poklesu na Devítce přispívá i městský kamerový systém, který v Praze 9 tvoří devatenáct bezpečnostních kamer, z toho jich je sedm na sídlišti Prosek, čtyři v okolí O2 areny a dalších osm ve Vysočanech. Praha 9 se s tím ale nespokojila a tento systém výrazně rozšířila.

Celý článek
13. 6. 2018

Metropolitní plán – budoucnost, kterou můžeme ovlivnit

Metropolitní plán je jeden z nejdůležitějších dokumentů, který bude určovat budoucí podobu hlavního města Prahy. Pořizovatelem Metropolitního plánu je Odbor územního rozvoje MHMP, zpracovatelem je Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR Praha), v jehož rámci zpracování plánu zajišťuje Kancelář metropolitního plánu.

Celý článek
24. 5. 2018

Poliklinika Prosek nabízí nové ordinace

Díky přístavbě a rozsáhlým úpravám mohou občané Prahy 9 využívat na Poliklinice Prosek šest nových ordinací a zázemí pro rehabilitaci včetně nové tělocvičny. Přestavbou skladů a kanceláří pak vznikly další tři ordinace a Centrum duševního zdraví pro Prahu 9. Moderní je i místní občerstvení.

Celý článek
Hostinec U Brabců bude jedna radost!
15. 4. 2018

Hostinec U Brabců bude jedna radost!

Jak jsme vás už informovali, hostinec U Brabců se oblékne do nového. Budova, ve které byly dříve vojenské ležení i hostinec, by mohla sloužit i kulturní produkci. Autorem nové podoby restaurace je architekt Jan Bouček, jehož návrh vyhrál v soutěži plzeňského pivovaru první místo. V půlce května by měla být budoucí podoba stavby definitivní. Náklady na rekonstrukci budou činit šedesát milionů korun.

Celý článek
Luděk Niedermayer: Presidentská ostuda
21. 3. 2018

Luděk Niedermayer: Presidentská ostuda

Česká republika má kvůli našemu presidentovi z ostudy kabát (srovnatelný možná s krádeží pera). A utrpí možná i finanční škody. Happy endem by bylo, že se z toho poučíme. Jenže věříme tomu?

Celý článek
Restaurace U Brabců bude zachráněna!
1. 3. 2018

Restaurace U Brabců bude zachráněna!

Usilovná snaha o záchranu ohrožené budovy restaurace U Brabců se vyplatila. Městské části Praha 9 se podařilo získat nemovitost i s přilehlými pozemky do vlastnictví a v současné době už probíhají přípravné práce na rekonstrukci celého objektu, včetně restaurace, sálu a dalších společenských prostorů.

Celý článek
Radim Šenk: Prodloužení Parku přátelství – veřejná diskuse
2. 2. 2018

Radim Šenk: Prodloužení Parku přátelství – veřejná diskuse

V Praze 9 neexistuje mnoho cennějších míst, která si svou polohou a napojením na okolí zaslouží takovou pozornost jako právě okolí metra Střížkov, a proto podporuji rozhodnutí Městské části Praha 9 toto téma veřejně diskutovat. Uspořádání ankety a hlasování obyvatel Prahy 9 pak bylo logickým vyvrcholením této diskuse, když se 82 procent hlasujících vyslovilo pro odkoupení pozemků o rozloze 23 640 m² za 175 milionů korun. 

Celý článek
Modernizace Polikliniky Prosek jde do finále
4. 1. 2018

Modernizace Polikliniky Prosek jde do finále

V nastávajícím roce čeká klienty prosecké polikliniky několik změn. V současnosti finišují práce na rekonstrukci bývalého bufetu. Zkušební provoz byl naplánován na druhou polovinu prosince a nová jídelna by měla být otevřena v lednu. 

Celý článek
Čeští politici svádějí nepopulární věci na Brusel, úspěchy si zase přivlastňují
25. 11. 2017

Čeští politici svádějí nepopulární věci na Brusel, úspěchy si zase přivlastňují

Podle výzkumu Eurobarometru vnímá Evropskou unii pozitivně jen třetina Čechů, tedy nejméně ze všech členských států. Týdeník Respekt se zeptal českých europoslanců, v čem jsou podle nich důvody tohoto stavu a jak by ho měla Česká republika reflektovat.

Celý článek
1 2 3 4 5 ... 9 10
Články 21 - 30 z 93