× Pojďte do toho s námi.

Tiskové zprávy a mediální výstupy

Moc dětí. A příliš málo škol

14. 2. 2014
„Musíme takové krizi zabránit, protože situace již je neúnosná. Naše ředitelky proto mají od letoška přijímat jen děti s pobytem v Praze 9," zdůraznila radní. Navíc nechá ve škole na Balabence a v Novoborské přestavět odborné učebny na klasické třídy. Celkem tak vytvoří devět tříd. „Podle výhledu do roku 2030 jich ale potřebujeme asi čtyřicet navíc, což je jedna celá škola," počítá Kučerová.
Číst více

Praha 9 otevřela 287 nových míst v mateřských školách

5. 9. 2013
„Počet 287 míst, které se podařilo během neuvěřitelně krátké doby jednoho roku vybudovat, je výsledkem hledání úspor při zachování kvality. Chtěli jsme hlavně matkám pomoci vyřešit mnohdy bezvýchodnou situaci, kdy bez umístění dítěte ve školce často přicházejí o práci a ocitají se na prahu chudoby,“ řekla radní pro oblast školství Městské části Praha 9 Mgr. Zuzana Kučerová.
Číst více

Praha 9 otevřela novou mateřskou školu pro 75 dětí

1. 9. 2013
„Inspirací pro architektonicky zajímavou stavbu s dřevěným opláštěním z modřínu nám byly severské budovy,“ uvedla radní pro školství Zuzana Kučerová.
Číst více

Praha 9: Radnice investuje do školní angličtiny

18. 6. 2013
Budou děti, které opouštějí základní školu, umět anglicky alespoň natolik, aby se slušně domluvily, dovedly se orientovat v jednodušším textu a rozuměly také mluvenému slovu? To se pokoušejí zjistit v městské části Praha 9. A co je důležitější, taky zajistit.
Číst více

V dubnu zaplatí Městská část Praha 9 všem žákům sedmých tříd certifikovanou jazykovou zkoušku „nanečisto“

5. 4. 2013
Pět nejlepších premiantů, kteří složí zkoušku nejlépe, ocení radnice Prahy 9 poukazem na skutečnou  zkoušku v hodnotě 3 200 korun a také dárky v podobě materiálů potřebných ke studiu angličtiny.
Číst více

Praha 9 pro své občany připravuje 287 nových míst v mateřinkách už od nového školního roku

19. 3. 2013
V ulici Kytlická na Proseku se rodí zcela nová mateřská škola dokonce pro 100 dětí. Děje se tak v prostorách,  využívaných zatím jenom soukromou Základní školou Spektrum s.r.o.  Školka vzniká kompletní rekonstrukcí nevyužívaných částí budovy.  Na děti čeká pěkné prostředí uprostřed zeleně v klidové části Proseka. Nově budované předškolní zařízení navazuje na nedávno dokončenou bytovou výstavbu v této lokalitě. 
Číst více

Dvě nové třídy mateřské školy v ZŠ Na Balabence vznikly v mimořádně krátkém čase

3. 1. 2013
„I za stávající napjaté finanční situace se vedení městské části podařilo nalézt cestu, jak v nejbližší době vytvořit přestavbami stávajících a výstavbami nových objektů nová místa pro předškoláky," uvedla mluvčí MČ Jitka Fišerová.
Číst více

Praha 9: Uspávání ježků bude v Parku Přátelství

29. 10. 2012
Vezměte své děti či svá vnoučata a společně s namalovaným nebo vyrobeným ježkem v jedné ruce a lampionkem v druhé, přijďte ve čtvrtek 8.11.2012 do Parku Přátelství na Proseku uspat svého ježka. Láká radnice MČ Praha 9.
Číst více

Negativní stanovisko MČ Praha 9 k další zástavbě na Proseku

6. 10. 2012
"Máme problém s touto velkou zastavěností, i když městská část tam nemá žádný svůj pozemek, který by mohla hájit," dodává místostarosta MČ Praha 9 Marek Doležal.
Číst více

Chystá se novostavba pavilonu MŠ v Praze 9

26. 9. 2012
Praha 9 je dynamicky se rozvíjející městská část, kam se stěhují především rodiny s malými dětmi. Rozvoj bytové výstavby vytváří nové nároky na zajištění občanské vybavenosti, zejména na kapacity předškolních zařízení. Z tohoto důvodu Praha 9 již řadu let trpí výrazným deficitem míst v mateřských školách. Uvedlo to vedení MČ Praha 9.
Číst více
1 2 3 4   > Články 1 - 10 z 33

Copyright © 2009-2021  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme