PRAHA 14

Co se děje na Radnici Prahy 14

TOP 09 je pravicovou, konzervativní politickou stranou aktivní na radnicích většiny obcí našeho regionu. Zástupci TOP09 tak pracují ve prospěch občanů na radnici Městské části Praha 14, dále v Běchovicích, Újezdu nad Lesy a v Kolodějích. V proběhlých komunálních volbách jsme v městské části Praha 14 vytvořili společnou kandidátku se zástupci několika dalších stran. Bližší informace o jednotlivých kandidátech a našem programu naleznete pod rozkliknutí následujícícho odkazu. https://sousede-praha14.cz/

Přísně hlídaná škola
26. 9. 2018

Přísně hlídaná škola

Nikdy by nás nenapadlo, že bezpečnost budeme muset nejvíce hlídat před základní školou. V okolí školy generála Janouška a hlavně na hřišti, v jejím areálu jsou dlouhodobě problémy s partičkami teenagerů. Je nám ale jasné, že je potřeba nejen hlídat a zastrašovat ale ve spolupráci s neziskovkami a nízkoprahovými kluby nabídnout dětem z těchhle part lepší zábavu, než ničení majetku školy a alkohol pod okny.

Celý článek
Hutě a ukradené náměstí
20. 9. 2018

Hutě a ukradené náměstí

Hutě čeká v nejbližších letech zátěž a proměna. Rekonstrukce vlakové trati, budování lávky a nové zastávky Rajská zahrada, silniční obchvat. Ale také další bytová výstavba, která běží podle kdysi schváleného územního plánu a kterou nyní nezastavíme. Ruku v ruce s ní ale musí jít dobudování školky, náměstí a obchodů.

Celý článek
Svízel s Černým Mostem
16. 9. 2018

Svízel s Černým Mostem

Černý Most prošel za poslední roky pozitivní proměnou. Nové obchodní centrum, nové fasády, opravené školy, nová hřiště, Park U Čeňku, rozhledna Doubravka. To všechno jsou místa, která lahodí oku a povznášejí mysl. Ale když člověk vystoupí z metra a vstoupí na sídliště získá dojem, že tady se zastavil čas někde v osmdesátých letech

Celý článek
10. 9. 2018

Co s vnitrobloky?

Naše městská čtvrť je z velké části tvořena sídlišti s panelovými domy, které minulý režim stavěl s tím, že se po padesáti letech zbourají, a tedy nevěnoval žádnou energii zvelebování jejich okolí, bohužel stejně jako magistrát hlavního města Praha, které je má nyní ve správě.

Celý článek
Domorodectví je stav duše
4. 9. 2018

Domorodectví je stav duše

Jak se blíží volby, znovu se objevuje, hlavně mezi kandidáty politických stran, oblíbená hra „já tu bydlím už XY let“. Lokální patriotismus je pro nás Čechy typický.

Celý článek
28. 8. 2018

TOP 09, STAN a KDU-ČSL spojili na Praze 14 své síly

Politické strany TOP 09, hnutí STAN a strana KDU-ČSL spojili na Praze 14 své síly a kandidují společné v rámci jednotné kandidátky SPOJENÉ SÍLY PRO PRAHU 14. Toto volební uskupení pak obdrželo podporu Liberálně ekonomické strany (LES) jejíž členové a příznivci se také objevili na této společné kandidátce. S

Celý článek
Městské tábory Prahy 14 finišují
26. 7. 2018

Městské tábory Prahy 14 finišují

Příměstských letních táborů se v Praze 14 za poslední dva roky zúčastnilo téměř 300 dětí

Celý článek
Lokálních veřejných fór se letos v Praze 14 zúčastnilo skoro 150 lidí
17. 7. 2018

Lokálních veřejných fór se letos v Praze 14 zúčastnilo skoro 150 lidí

Praha 14 má za sebou další ročník „maratonu“ lokálních veřejných fór, setkání s občany se stejně jako v uplynulých letech uskutečnila ve všech větších čtvrtích městské části, letos se jich zúčastnilo bezmála 150 lidí. „Těší mě, že zájem lidí o místo, kde žijí, narůstá. Setkání, které nebylo tematicky omezené, jsme původně pořádali jednou do roka. Ukázalo se však, že to nestačí a že musíme k lidem blíž, „říká radní Mgr. Irena Kolmanová (TOP 09), do jejíž gesce lokální veřejná fóra spadají.

Celý článek
2. 7. 2018

Čihadla se promění v přírodní park

Rozhledna Doubravka, která od poloviny letošního června zdobí kopec Horka, je prvním krokem k celkové revitalizaci Čihadel. V plánu radnice je proměnit tento zelený kus města v přírodní park nabízející široké možnosti pro sportování, relaxování i zábavu.

Celý článek
Praha získala novou rozhlednu. Doubravka v Praze 14 vznikla díky spolupráci městské části, soukromého partnera a dárců
15. 6. 2018

Praha získala novou rozhlednu. Doubravka v Praze 14 vznikla díky spolupráci městské části, soukromého partnera a dárců

Metropole má první veřejně přístupnou rozhlednu od dokončení Žižkovského vysílače. Doubravka, jak věž, která v posledním roce rostla na Černém Mostě, pojmenovali její autoři, není jen tak ledajakou stavbou. Je v mnoha ohledech jedinečná – originální konstrukcí, použitými materiály, tím, že pochází „z dílny“ světoznámého architekta i způsobem realizace.

Celý článek
1 2 ... 6 7 8 9 10 ... 21 22
Články 71 - 80 z 212
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme