Regionální organizace Praha 13

Webové stránky: https://www.top09praha13.cz

Zpráva z jedenáctého zasedání zastupitelstva MČ Praha 13
5. 12. 2012

Zpráva z jedenáctého zasedání zastupitelstva MČ Praha 13

Zpráva z jedenáctého zasedání zastupitelstva MČ Praha 13 je smutným obrazem celkové situace tamtéž. Prologem jednání byla otázka nezařazení bodu požadovaného klubem zastupitelů TOP 09, týkajícího se publikace důvodových zpráv k jednotlivým rozhodnutím rady. Tento bod vycházel především z požadavku klubu TOP 09 na transparentní výkon veřejné správy, navíc se ukazuje potřeba kontrolního výboru, jakož i ostatních výborů MČ, na dostatečném zdůvodnění usnesení rady MČ, potřeb MČ a veřejné kontroly ze strany občanů městské části Praha 13. Starosta MČ se za nezařazení bodu úvodem omluvil.

Celý článek
10. zasedání zastupitelstva – 5.9.2012
19. 9. 2012

10. zasedání zastupitelstva – 5.9.2012

Celé zasedání kromě závěrečných bodů, tedy „interpelace“ a „různé“, bylo relativně nekonfliktní a klidné. Jednání se nezúčastnil starosta, protože měl důležité povinnosti v parlamentu a v dozorčí radě pražského dopravního podniku. Řízení se tak ujal zástupce starosty Petr Zeman. Přesný program jednání včetně již zmíněného zjednodušeného oficiálního zápisu a hlasování při jednotlivých usneseních je možné snadno dohledat na webu městské části.

Celý článek
9. zasedání zastupitelstva  - 20.6.2012
16. 7. 2012

9. zasedání zastupitelstva - 20.6.2012

Tradičně s jistým zpožděním přináším několik postřehů z červnového zasedání zastupitelstva. Oficiální zápis a shrnutí hlasování v jednotlivých bodech můžete najít na webu městské části. Pokud by kohokoliv zajímalo detailnější vysvětlení našich postojů k jednotlivým bodům, jsme samozřejmě k dispozici. Naším prostřednictvím se můžete o průběhu některých bodů jednání dokonce přesvědčit „na vlastní uši“, pokud by vám snad nevyhovovaly úřední hodiny radnice.

Celý článek
Zpráva z 8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 13
22. 5. 2012

Zpráva z 8. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 13

Dne 25. 4. 2012 proběhlo v prostorách Radnice další zasedání Zastupitelstva naší městské části, tentokrát už s pořadovým číslem 8. Na programu bylo celkem 37 bodů, z nichž některé byly poměrně konfliktní a tak není divu, že se jednání protáhlo až do pozdních odpoledních hodin, k nelibosti zejména koaličních zastupitelů a dále také postarších zastupitelů za KSČM, kteří, ač vytrénovaní ze svých stranických schůzí, ke konci jednání už viditelně trpěli.

Celý článek
Jesličky znatelně chybí
21. 5. 2012

Jesličky znatelně chybí

Ráda bych dnešní článek věnovala tématu, které aktuálně trápí mnoho maminek malých dětiček. Od nedávna je možné si vybrat tzv. zrychlenou formu rodičovské dovolené pouze na dva roky. Ale jen těžko se pak řeší trable s péčí o dítě, které ještě není zralé do školky, tedy je mladší 3 let a pokud matka nebo otec nemají už rodiče v důchodu, tak je nemožné pro dítě najít jiné, než poměrně nákladné hlídání v soukromých jeslích nebo přímo chůvičku.

Celý článek
Připravovaná novela tiskového zákona a jeho dopad na situaci v Praze 13
11. 4. 2012

Připravovaná novela tiskového zákona a jeho dopad na situaci v Praze 13

20. března tohoto roku proběhla bez většího zájmu veřejnosti událost, která může mít klíčový dopad na situaci politické opozice v mnoha obcích v České republice. V Poslanecké sněmovně prošla prvním čtením novela tiskového zákona (zákon č. 46/2000 Sb.), která mění několik důležitých paragrafů. Z této změny vyplývá povinnost radnice dát prostor v radničních periodikách i opozičním zastupitelům. Vztáhnu-li tuto problematiku na naší městskou část, dotýká se nás tato změna naprosto zásadně. Radniční periodikum Prahy 13 s názvem STOP je hlásnou troubou současné koalice, zejména pak pana starosty. Hlavně před volbami na nás z téměř každé stránky vykukuje jeho fotka: tu na kole, tu něco předává, támhle si s někým potřásá rukou, jinde si zase zamyšleně podpírá hlavu ve stylu Myslitele od Rodina.  A to navzdory faktu, že toto periodikum je placeno z peněz všech daňových poplatníků, tedy i těch, kteří ani ODS ani ČSSD, jež na naší Radnici aktuálně svorně vládnou, nevolili.

Celý článek
Zpráva ze 7. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 13
7. 2. 2012

Zpráva ze 7. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 13

Ve středu 1. února 2012 se konalo již sedmé zasedání zastupitelstva naší městské části v tomto funkčním období. Na programu jednání bylo celkem deset bodů, z nichž některé se týkaly celkem konfliktních témat.

Celý článek
3. 2. 2012

Informace z volebního sněmu naší regionální organizace konaného dne 2.2.2012

Včera proběhl v prostorách radnice městské části Praha 5 na Smíchově regionální sněm naší organizace, jehož hlavním cílem bylo zvolit nové výkonné orgány naší regionální organizace.

Celý článek
Zpráva ze 6. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 13
7. 1. 2012

Zpráva ze 6. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 13

S jistým zpožděním přináším stručné shrnutí 6. zasedání zastupitelstva ze dne 7.12.2011. Mohu tak ale alespoň okomentovat úsměvné komentáře předsedy kontrolního výboru a zastupitele za KSČM pana Zemana, který si ve svém komentáři například stěžuje, že zastupitelé za TOP09 zasedání zbytečně protahovali a měli komentáře mimo realitu. Prohlašuji tímto a jsem schopen a ochoten to prokázat z nahraných záznamů zastupitelstva, že oba komunističtí zastupitelé v místním zastupitelstvu jsou pouhou trapnou parodií na opozici a spíše představují loajální součást koalice. Nejenže na zastupitelstvu téměř vůbec nevystupují (pana Strejčka ze záznamů uslyšíte říci pouze slib), ale když už vystupují raději se předem za obsah svého vystoupení omluví. Zřejmě tedy nejsou schopni z podkladů vydolovat ani dotaz „mimo realitu“. Jisté je, že takový „předseda“ kontrolního výboru místní koalici nadmíru vyhovuje.

Celý článek
Jak ve Špýchárkách stavěli zimní stadion
6. 12. 2011

Jak ve Špýchárkách stavěli zimní stadion

Po delší odmlce přináším další reportáž z obce Špýchárky, kde právě připravují obří investici. Jak probíhala diskuze v městské radě naleznete v přiloženém článku a předem upozorňuji, že jakákoliv podobnost s žijícími osobami a existujícími místy je čistě náhodná.

Celý článek
1 2 3 4 5 6 7 ... 9 10
Články 41 - 50 z 93
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme