Regionální organizace Praha 13

Webové stránky: https://www.top09praha13.cz

1. 11. 2011

Volební sněm regionální organizace TOP 09 Praha 13

Vážení členové naší regionální organizace, jak jste si jistě povšimli v zápise z posledního jednání regionálního výboru, bude koncem února příštího roku končit volební období současných výkonných orgánů naší regionální organizace a bude tedy nutné v souladu se stanovami zvolit nové vedení. Současný výbor regionální organizace se na svém posledním jednání usnesl, že příští regionální má být devítičlenný, včetně předsedy a dvou místopředsedů.  Tento počet byl stanoven z důvodů snahy o začlenění co největšího počtu členů do procesu rozhodování v naší regionální organizaci a možnosti důstojného zastoupení členů obou místních organizací. Revizní komise bude i nadále tříčlenná. Jako termín konání volebního sněmu bylo stanoveno datum 2. února 2012. Jelikož nominace do výkonných orgánů regionální organizace provádí dle „Nominačního řádu TOP 09 „ místní organizace, předávejte prosím své návrhy kandidátů předsedům svých MO. Nominace kandidátů se přijímají na následující funkce: předseda RV 1. místopředseda RV 2. místopředseda RV další členové RV až do počtu devíti předseda RK dva členové RK dva náhradníci RK   Podrobnosti naleznete v níže přiloženém dokumentu.

Celý článek
Filip Dvořák, nová posila ODS na Praze 13
18. 10. 2011

Filip Dvořák, nová posila ODS na Praze 13

Bez většího zájmu médií proběhl v uplynulých měsících fakt, že exstarosta Prahy 1 za ODS, Filip Dvořák, vstoupil do oblastní organizace této strany na Praze 13. Filip Dvořák je proslulý v poslední době zejména podezřelou kauzou nákupu nemovitostí v celkové hodnotě přes 33 milionů korun, které v posledních čtyřech letech údajně nakoupil jeho pětaosmdesátiletý otec v Praze a Špindlerově Mlýně - oblíbeném to místě schůzek smetánky ODS. Původ těchto peněz je více než nejasný a není zřejmé, kde by je jeho otec, který nemá jiné příjmy než důchod, mohl získat. Dvořák tuto kauzu nikdy nevysvětlil a to ani na naléhání špiček své strany, včetně jejich předsedy, Petra Nečase.

Celý článek
5. zasedání zastupitelstva Praha 13
29. 9. 2011

5. zasedání zastupitelstva Praha 13

Po prázdninové pauze se 14.9. konalo 5. řádné zasedání zastupitelstva Prahy 13. Nebudu podrobně rozebírat celý program bod po bodu, spíš se pokusím vypíchnout několik zajímavějších okamžiků jednání a trochu osvětlit důsledky a souvislosti. Všechny zvídavější a hloubavější povahy ujišťuji, že zastupitelé klubu TOP09 jsou připraveni osobně vysvětlit svá stanoviska a hlasování. Máte-li zájem, neváhejte a kontaktujte nás. Celý program zasedání, zápis a hlasování jsou dostupné na webových stránkách městské části v sekci samospráva.

Celý článek
Že máme peněz na rozdávání…
28. 9. 2011

Že máme peněz na rozdávání…

Cílem zastupitele jakékoliv obce, města, městské části a podobně by mělo být chránit a efektivně obhospodařovat obecní majetek, zbytečně neutrácet a vůbec chovat se s péčí řádného hospodáře. Jsou na to zákony, jsou na to morální zásady a je tu cíl, udělat vše pro to, aby se ani korunka nezakutálela tam, kam nemá. Opak je bohužel pravdou a ani mnoho do nebe volajících hlasů příliš nezmůže, když „slovo dalo slovo“ … no ale Bůh ví, jak ono to vlastně je že, protože nic se nedá dokázat, takže se můžeme jenom dohadovat.

Celý článek
Zase další střípek naděje
27. 9. 2011

Zase další střípek naděje

Ústavní soud během léta rozhodl o uznání znění vyhlášky města Chrástava, které touto považuje videoherní terminály povolené ve městě ministerstvem financí za stejný typ přístrojů, jako jsou výherní automaty a tedy potvrdil tím nárok obce na regulaci těchto zařízení na svém území. Praha je stále ještě velmi benevolentní k umisťování heren a až do nedávna měla většina městských částí i jistým způsobem velmi těžké postavení vzhledem k tomu, že část přístrojů (videoherní terminály) neměla ve své kompetenci. Nyní se ukazuje, že jak nedávno předložený zákon, který leží ve sněmovně a čeká na schválení, tak rozhodnutí Ústavního soudu začíná otáčet karty ve prospěch měst a obcí.

Celý článek
Jaroslav Eček: Paleta sociálních služeb je na Praze 13 rozmanitá
8. 9. 2011

Jaroslav Eček: Paleta sociálních služeb je na Praze 13 rozmanitá

Tento týden se pan Jaroslav Eček zúčastnil vernisáže k otevření Výstavy sociálních služeb Prahy 13.

Celý článek
24. 6. 2011

Proběhl ustavující sněm Místní organizace TOP 09 Praha 13

Ve středu 22. 6. 2011 od 18:00 proběhl v prostorech BIVŠ ve Stodůlkách ustavující sněm Místní organizace TOP 09 Praha 13.

Celý článek
Zpráva ze 4. řádného zasedání Zastupitelstva MČ Praha 13
15. 6. 2011

Zpráva ze 4. řádného zasedání Zastupitelstva MČ Praha 13

Dne 8. 6. 2011 proběhlo čtvrté řádné jednání zastupitelstva naší městské části. Na programu bylo původně 39 bodů k projednání, na místě do něj byly zařazeny další čtyři body na popud náš a zástupců občanských sdružení.

Celý článek
Není nad milé pozvání
2. 5. 2011

Není nad milé pozvání

Reportáž z veřejného projednávání strategie MČ Praha 13

Ačkoliv zastupitelé absolvují podobnou proceduru 11. května, někteří členové klubu TOP09 neodolali pozvání a přišli se „zapojit“. Podělím se s Vámi o dojem z celého setkání - z mého pohledu totiž nedošlo k naplnění deklarovaného účelu.

Celý článek
Otevřený dopis panu Ing. Davidu Vodrážkovi
27. 4. 2011

Otevřený dopis panu Ing. Davidu Vodrážkovi

Vážený pane starosto, rád bych Vám touto cestou sdělil, že hodláte -li prostřednictvím legislativně právního odboru Městské části Prahy 13 podat na mě trestní oznámení, předpokládám, že jste si vědom několika úskalí. Jedním z nich je skutečnost, že věděl-li jsem o obtížích, jimiž prochází společnost Key Investments a.s. z veřejných zdrojů, jakými Hospodářské noviny beze sporu jsou, a to v době předcházející mému zvolení do funkce zastupitele MČ Prahy 13, tím spíše jste o těchto obtížích mohl a měl vědět i Vy. MOHL, jelikož tyto informace byly veřejně přístupné ve výše zmíněných mediích a u ČNB dostupné přinejmenším na vyžádání a MĚL, jelikož ve své funkci jste vázán péčí řádného hospodáře. Nevím pod jakou skutkovou podstatu chcete nesdělení notoricky známé informace mou osobou podřadit, ale rád bych Vás upozornil, že dle téže logiky by bylo na místě, podal-li byste trestní oznámení i na svou osobu, Vaše kolegy radní coby spoluiniciátory uzavření této smlouvy nevyjímaje.   Hezký den a jsem s pozdravem, Mgr. Jakub Lapáček, zastupitel MČ Prahy 13 za TOP 09

Celý článek
1 2 ... 4 5 6 7 8 9 10
Články 51 - 60 z 93
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme