Jak to vidím já
8. 3. 2012

Jak to vidím já

Reakce na článek starosty Adámka

Zdá se však, že pan starosta má poněkud pokřivené představy o tom, jaké je poslání zastupitele Hlavního města Prahy. Ten hájí zájmy především hl. m. Prahy jako celku, nikoliv jednotlivých městských částí. Do investic v rámci vyrovnaného rozpočtu HMP byly na rok 2012 zařazeny stavby, které již buď mají vydané stavební povolení v tomto roce, vybraného zhotovitele stavby, a nebo jsou již rozestavěné. Co se týče mého hlasování o rozpočtu města, pan starosta se mýlí. Jeho návrhy jsem nezamítla, ale zdržela jsem se hlasování. Proto požaduji tiskovou opravu v Novinách Prahy 12 a uvedení těchto omylů na pravou míru.

Celý článek
Rok uplynul a jsme o 20 let zpátky
10. 2. 2012

Rok uplynul a jsme o 20 let zpátky

Informační leták o změně v Praze 12 v roce 2011

Vážení občané Prahy 12, uběhl více než rok od komunálních voleb, které v Praze 12 vy­hrála TOP 09 se ziskem 24,1 % hlasů. Jako vítězná strana uzavřela koaliční smlouvu se zástupci ODS a VV. Dnes vládne na radnici koalice složená ze Změny pro Prahu 12, ČSSD a Věcí veřejných, pod vedením Františka Adámka ze sociální demokracie. Tyto strany jsou odkázány na podporu tří zastupitelů za KSČM, bez nichž by uvedený spolek nic neprosadil. Tento zoufalý projekt zajišťuje křehkou převahu jednoho hlasu nad opozicí  Čí je to hlas a koho je vlastně Praha 12 rukojmím? Rozpory v koalici jsou nám lhostejné, osud naší městské části však nikoli! To je důvod, proč jsme se rozhodli Vás tímto letákem informovat o skutečnostech, o nichž možná ani netušíte...

Celý článek
Kdo se nic nedozví, na nic si nestěžuje…
6. 2. 2012

Kdo se nic nedozví, na nic si nestěžuje…

Takové je zjevně hlavní motto současné koalice Prahy 12, která usiluje od prvních minut na radnici o omezení a přerušení jakýchkoli necenzurovaných informačních toků. Není to tak dávno, co jednotlivé složky současné koalice volaly velmi hlasitě po otevření radničních novin pro příspěvky opozice i pro veřejnou diskusi. A hle, stačilo jen dostat se na radnici a dlouholetý křik utichl!

Celý článek

Starší články a další informace

Vzhledem k tomu, že je TOP 09 Praha 12 od 1. poloviny roku 2012 v čele koalice v MČ Praha 12, řadu informací o dění na radnici se dozvíte z Novin Prahy 12 a z oficiálního webu Prahy 12, kde si lze mj. nastavit pravidelný odběr novinek. Starší články a tiskové zprávy RO TOP 09 Praha 12 najdete v sekci mediální výstupy.  

Celý článek
Bilance hospodaření současného vedení radnice
27. 1. 2012

Bilance hospodaření současného vedení radnice

Kam se poděla úspornost, efektivita a účelnost?

V současné době snad není oblasti, které by se nedotkla finanční krize, není úřadu, který by nemusel škrtat ve svých výdajích – až na radnici městské části Praha 12! Nynější vedení radnice zakoupilo kromě celé řady bezpochyby potřebných "drobností" též dva chytré telefony pro potřeby radních. Starosta vytrvale mlžil a tajil, pro koho byly dva mobily zakoupeny. Oprávněně. Po interpelacích se klub TOP 09 dozvěděl příčinu tohoto chování. Ukázkou nezodpovědného přístupu k obecním financím je série výpovědí takřka všem vedoucím odborů,  tedy střednímu managementu. Tím nebyl narušen jen chod radnice, ale vyplácením odstupných došlo k dalšímu prohlubování schodkového rozpočtu. Další oblastí bezuzdného plýtvání je stavba nové radnice.

Celý článek
Betonářská koalice: kauzy Levského a  Vazovova
13. 1. 2012

Betonářská koalice: kauzy Levského a Vazovova

V programovém prohlášení rady městské části najdeme populistická hesla jako: „Budeme prosazovat co největší zapojení občanů do rozhodování o územním plánu… Budeme bránit zahušťování obytných zón další výstavbou“. Jaká je realita po roce vládnutí současné koa­lice? Kauzy zahušťování sídliště „Bytový dům Vazovova“ nebo „Poly­funkční dům Levského“ jsou důka­zem, že vládnoucí koalice nedodržuje ani vlastní pro­gramové prohlášení. Ulehčuje developerům situaci jak se dá a nehledí na zájmy občanů.

Celý článek
Magistrát hl.m. Prahy: Na pořadu dne slušnost
7. 1. 2012

Magistrát hl.m. Prahy: Na pořadu dne slušnost

Jak se zpívá v jedné písni „časy se mění“. Po téměř roce vlády ODS a ČSSD došlo na Magistrátu hl. m. Prahy ke zvratu a uzavření koalice TOP 09 a ODS. Dostalo se mi cti, že mi kolegové v Zastupitelstvu hl. m. Prahy dali důvěru a nominovali mě na místo uvolněné radní pro školství, sport a volný čas. Jsou to vesměs oblasti mi blízké a navíc mi v práci pomáhají i neoceni­telné zkušenosti, které jsem získala v komunální politice na radnici Prahy 12. O politicích, i o těch komunálních, nemají lidé valné mínění, ale uděláme maximum pro to, abychom tento názor dokázali zvrátit. Díky sounáležitosti s klubem zastupitelů TOP 09 v zastupitelstvu Prahy 12 jsem obe­známena s problémy městské části a i nadále jí budu podle svých možností pomáhat.

Celý článek
Schwarzenberg k Havlovi: Lidé by si měli vzít vzor
18. 12. 2011

Schwarzenberg k Havlovi: Lidé by si měli vzít vzor

"Václav Havel u nás bohužel v posledních letech nebyl doceněn. Asi až teď si lidé uvědomí, koho ztratili... Je to ztráta, kterou budeme cítit ještě velice dlouho. Lidé by si měli vzít vzor v Havlově skromnosti, počestnosti a ve statečnosti," řekl předseda TOP 09 a jeden z Havlových blízkých přátel i někdejší jeho kancléř Karel Schwarzenberg.

Celý článek
Chléb a hry pro seniory místo domu s pečovatelskou službou
17. 12. 2011

Chléb a hry pro seniory místo domu s pečovatelskou službou

Dům s pečovatelskou službou nebude postaven. Přestože záměr jej vybudovat schválilo zastupitelstvo, pouze Rada MČ rozhodla o změně, kdy projekt bez vyjádření celého zastupitelstva předala zastupitelstvu hlavního města Prahy. To zamýšlí v dané lokalitě vystavět sociální byty. Vedení radnice se rozhodlo pořádat pro seniory místo toho kulturní akce s občerstvením, které jsou rozhodně levnější než dům s pečovatelskou službou a zajištění důstojného života seniorů.

Celý článek
Vytloukání klínu klínem: starosta František Adámek proti lžím a polopravdám
8. 12. 2011

Vytloukání klínu klínem: starosta František Adámek proti lžím a polopravdám

Reakce na článek starosty v Novinách Prahy 12 (č. 12/2011)

Starosta Adámek se snaží v Novinách Prahy 12 (12/11) vyvracet lži a polopravdy, místo toho ale vytlouká klín klínem. Starosta ostře kritizuje rozhodnutí předchozího vedení radnice, ale jako by zapomněl, že má máslo na hlavě. V celém předchozím volebním období byl totiž předsedou kontrolního výboru (placeným na plný úvazek). V závěru svého článku ztrácí starosta Adámek veškerou soudnost, když se srovnává s řeckou mytologickou postavou, hrdinou Heraklem.

Celý článek
1 2 ... 10 ... 13 14 15 16 17 ... 20 ... 25 26
Články 141 - 150 z 257
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme