Věc: Výzva zastupitelům Městské části Praha 12 ke zrušení veřejné zakázky „Nová radnice MČ Praha 12“
27. 6. 2012

Věc: Výzva zastupitelům Městské části Praha 12 ke zrušení veřejné zakázky „Nová radnice MČ Praha 12“

kritický pohled na zakázku připravenou koalicí pod vedením F. Adámka (ČSSD)

Vážený pane starosto, vážení zastupitelé, obracíme se na Vás jako nevládní nezisková organizace prosazující již patnáctým rokem principy efektivního a transparentního fungování samosprávy. V rámci naší činnosti jsme se zaměřili i na problematiku spojenou s potřebou Městské části Praha 12 (dále jen MČ) nalézt vhodnější prostory pro umístění radnice. Vzhledem k níže uvedenému tímto vyzýváme tímto Městskou část Praha 12 ke zrušení veřejné zakázky Nová radnice MČ Praha 12 zadané v rozporu se zákonem o veřejných zakázkách…

Celý článek
Měsíc na radnici
11. 6. 2012

Měsíc na radnici

Stručná zpráva z 1. měsíce působení TOP 09 v nové koalici

V pátek 27.4.2012 vznikla na Praze 12 nová koalice v čele se starostou za TOP 09. Skutečné „vlády“ se ujala v prvních májových dnech. Popsat celý proces přebírání „úřadu“ není možné pro rozsáhlost tohoto procesu, který dosud nebyl ukončen, a proto se zaměříme pouze na některé záležitosti a k ostatním se vrátíme v dalších článcích. Z opozice jsme pečlivě sledovali dění na radnici a poukazovali na různé problematické postupy. Nyní můžeme hodnotit dopady nejkritizovanějších věcí. Nová koalice dělá vše proto, aby se situaci podařilo stabilizovat a všechny akce a projekty dostaly transparentní a otevřenou podobu tak, aby nejen zastupitelé, ale všichni občané Prahy 12 viděli, co se děje s finančními prostředky městské části.

Celý článek
Rozpočet schválen. Díky novému vedení radnice
28. 4. 2012

Rozpočet schválen. Díky novému vedení radnice

Starostou Prahy 12 se stal Mgr. Petr Prchal za TOP 09

Již po třetí se v pátek jednalo o rozpočtu městské části, který je nezbytný pro hladký chod a správu obce. Po úspěšném návrhu klubu TOP 09 na odvolání starosty Františka Adámka a radních za ČSSD a VV se dílo podařilo. Bylo zvoleno nové vedení radnice na půdorysu TOP 09, ODS a Změny pro Prahu 12, přičemž koaliční strany mají po třech křeslech v radě. TOP 09 reprezentuje v radě nový starosta Prahy 12 Petr Prchal, místostarostka Hana Jandová a radní Miroslava Veselíková.

Celý článek
Deník Metro: V Modřanech se zhroutila koalice, starosta František Adámek padl
27. 4. 2012

Deník Metro: V Modřanech se zhroutila koalice, starosta František Adámek padl

V Praze 12 se rozpadla koalice ČSSD, Věcí veřejných a Změny pro Prahu 12, kterou podporovali také zastupitelé KSČM. "Zastupitelstvo dnes odvolalo starostu Františka Adámka i některé další členy rady," řekl mluvčí městské části Jan Decker. Ještě dnes bude zvoleno nové vedení, které zřejmě sestaví zastupitelé za TOP 09, ODS a Změny pro Prahu 12. Novým starostou Prahy 12 je Petr Prchal z TOP 09. V tajné volbě pro něj hlasovalo 21 ze 33 přítomných zastupitelů

Celý článek
Převrat na radnici Prahy 12. Jediný pražský starosta z ČSSD skončil
27. 4. 2012

Převrat na radnici Prahy 12. Jediný pražský starosta z ČSSD skončil

Nový starosta MČ Praha 12: Petr Prchal (TOP 09)

Na radnici Prahy 12 došlo k bleskovému převratu. Rozpadla se koalice ČSSD, Věcí veřejných a Změny pro Prahu 12, která našla nové koaliční partnery v ODS a TOP 09. Zastupitelstvo v pátek odvolalo Františka Adámka, jediného pražského starostu z ČSSD. Novým se stal Petr Prchal z TOP 09. Strany nové koalice mají po třech křeslech v radě.

Celý článek
V Modřanech se rozpadla koalice, novým starostou Prchal (TOP 09)
27. 4. 2012

V Modřanech se rozpadla koalice, novým starostou Prchal (TOP 09)

Praha 27. dubna (ČTK) - V Praze 12 se rozpadla koalice ČSSD, VV a Změny pro Prahu 12 (ZPP12), kterou podporovali také zastupitelé KSČM. Na nové koalici se dohodli zastupitelé za TOP 09, ODS a Změnu pro Prahu 12. Zastupitelstvo dnes odvolalo starostu Františka Adámka (ČSSD), novým starostou se stal Petr Prchal z TOP 09, řekl ČTK mluvčí městské části Jan Decker. V tajné volbě pro Prchala hlasovalo 21 ze 33 přítomných zastupitelů.

Celý článek
Praha 12 bez rozpočtu aneb „Jak se do lesa volá…
12. 4. 2012

Praha 12 bez rozpočtu aneb „Jak se do lesa volá…"

Kdo může za to, že MČ Praha 12 nemá dosud schválený rozpočet pro rok 2012, a to ani na třetí pokus?

Pan starosta Adámek byl sice velmi vynalézavý při hledání způsobu, jak se dostat k moci, dokázal dát dohromady komunisty s lidovci, ale silové válcování opozice místo komunikace se mu nakonec vrátilo jako bumerang. Ke komunikaci s opozicí se odhodlal až na 16. zasedání zastupitelstva, kdy zjistil, že mu opět chybí jeden hlas ke schválení rozpočtu, který by nahradil rozpočtové provizorium. Vzhledem k zásadnímu nesouhlasu opozice s navrhovaným rozpočtem to ale bylo pozdě. Zastupitelstvo tak neschválilo už poněkolikáté za sebou program a bude se muset sejít znovu.

Celý článek
Praha 12 bez rozpočtu
16. 3. 2012

Praha 12 bez rozpočtu

Zpráva z 15. zasedání zastupitelstva

Koaliční zastupitelé odmítli zařadit do programu 15. zastupitelstva jakýkoliv návrh opozice. Bez zařazení těchto bodů a bez projednání rozpočtu nemohla opozice podpořit navržený program. Ten nebyl schválen a starosta zasedání zastupitelstva po hodině jednání ukončil. Městská část Praha 12 tak stále nemá schválený rozpočet na rok 2012. Rozpočtové provizorium přitom platí jen do 31. března 2012. Městskou část tak zřejmě čekají vážné problémy.

Celý článek
Manipulace s demokracií
14. 3. 2012

Manipulace s demokracií

Tisková zpráva: Kdy dojde na dotazy občanů?

Proč Zastupitelstvo městské části Praha 12 pravidelně nestíhá projednat program, který je předkládán na jednání? Je to důsledek „rafinovaného“ záměru koalice ČSSD, VV a Změny pro Prahu 12 (KDU-ČSL, Zelení, Suverenita, KAN a další) s otevřenou podporou KSČM, kteří cíleně organizují jednání tak, aby to nebylo fakticky možné!

Celý článek
Čurbes na radnici
8. 3. 2012

Čurbes na radnici

Starosta František Adámek paralyzuje fungování zastupitelstva MČ Praha 12

Pokud pan starosta Adámek není schopen sestavit funkční koaliční tým, který řádně pracuje, tak ať raději rezignuje na svou funkci. Doplácíme na to všichni. Občané Prahy 12,  zastupitelé i úředníci na radnici.

Celý článek
1 2 ... 10 ... 12 13 14 15 16 ... 20 ... 25 26
Články 131 - 140 z 257
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme