Volby 2010 do zastupitelstev obcí

pátek 15. a sobota 16. října

Jak hlasovat ve volbách do zastupitelstva

Podzimní komunální volby rozhodnou o tom, kdo bude spravovat Vaši obec v následujících čtyřech letech. Volič muže vybírat své zastupitele mezi všemi kandidátkami. Jak je to možné? Každý volič obdrží jen jediný volební lístek, na kterém však budou uvedeny všechny kandidující volební strany. Muže pak volit buď jednotlivou stranu, a nebo si vybrat jednotlivé kandidáty z libovolných kandidujících stran. Pro každou obec je maximální počet hlasů/křížků jiný, odpovídá počtu zastupitelů obce.

Chci hlasovat pro volební stranu

Rozhodnete-li se hlasovat pro určitou stranu, označíte u jejího názvu křížek. Chcete-li tedy do zastupitelstva např. poslat kandidátku TOP 09, postačuje označit u této strany křížek do předtištěného rámečku. Ta pak získá automaticky všechny hlasy, které můžete v komunálních volbách ve Vaší obci využít. Volič nemůže hlasovat pro více než jednu volební stranu, tzn. nemůžete zakřížkovat více volebních stran. Takový lístek by pak byl neplatný.

Co však zákon umožňuje, je možnost hlasovat jak pro stranu, tak pro kandidáty z jiných volebních stran. Můžete tedy označit křížkem TOP 09 a dále si vybrat i kandidáty z jiných volebních stran a u jejich jména provést křížek. Pak vámi zvolená strana nezíská všechny Vaše hlasy, ale z těchto hlasu se jí odečte tolik hlasů, kolik kandidátů z jiných stran jste zakřížkovali.

Nechci hlasovat pro strany, ale pro jednotlivé kandidáty

V takovém případě můžete zakřížkovat kandidáty z libovolných stran, kterým se rozhodnete dát svůj hlas, nesmíte však překročit počet hlasů, které máte ve Vaší obci k dispozici. V této variante si vlastně zvolíte vlastní „ideální“ zastupitelstvo. Nevolíte tak stranu, ale jednotlivé kandidáty. Neplatný je lístek, který by obsahoval víc než maximální povolené množství křížků/hlasů. Proto dejte pozor na dodržení maximálního počtu křížků.

Bližší informace o hlasování v komunálních volbách naleznete na stránkách Ministerstva vnitra ČR.

Vyhledávání kandidátek

Abyste mohli zjistit, zda u Vás TOP 09 kandiduje, připravili jsme vyhledávání kandidátek. Můžete hledat rovnou dle názvu konkrétního území (funguje na příč všemi kategoriemi od obcí, přes města, statutární města a Prahu až po městské části a obvody) nebo nechat si vypsat kandidátky v určitém kraji či okrese.


TOP 09 a hnutí Starostové a Nezávislí mají kandidátky ve více než tisícovce obcí

TOP 09 uzavřela strategické partnerství s hnutím Starostové a Nezávislí, které spočívá ve vzájemné podpoře při volbách do obecních zastupitelstev. Dohromady bude kandidátka TOP 09 nebo hnutí Starostové a Nezávislí ve více než 1150 obcích, což představuje tisíce kandidátů. Hnutí Starostové a Nezávislí bude mít téměř 500 kandidátek a TOP 09 více než 700. Ve spoustě obcí je kandidátka TOP 09 a hnutí Starostové a Nezávislí společná. V několika desítkách obcí bude jak kandidátka TOP 09, tak kandidátka hnutí Starostové a Nezávislí. Všude, kde jsou obě kandidátky, k tomu došlo po vzájemné dohodě. „Ve více než padesáti místech jsme se rozhodli přivést do komunální politiky co nejvíce místních občanů a umožnili kandidaturu jak za hnutí Starostové a Nezávislí, tak za TOP 09. Ostatně volič stejně obdrží jen jeden volební lístek a může si zastupitelstvo složit skutečně napříč politickým spektrem. Bude jen dobře, že se zájem o volby a dění v naší zemi mezi občany zase o trochu zvýší,“ říká předseda hnutí Starostové a Nezávislí Petr Gazdík.

Seznam obcí, kde bude kandidovat TOP 09 nebo hnutí Starostové a Nezávislí naleznete v tomto souboru. Je možné, že ještě dojde k úpravě či aktualizaci tohoto rozsáhlého seznamu.

Články týkající se voleb do zastupitelstev obcí v roce 2010

MUDr. Zuzana Bonhomme Hankeová, M.I.B.

volební obvod V.

"V politice na úrovni Hlavního města Prahy bych se chtěla věnovat oblasti zdravotnictví a sociální péče."

Celý článek

Mgr. Ludmila Štvánová

volební obvod V.

"TOP 09 má ve svém nazvu tradici, odpovědnost, prosperitu. Přistupme k památkám odpovědně a tak, aby přispívaly k prosperitě našeho hlavního města."

Celý článek
Fotoreportáž - Setkání s Karlem Schwarzenbergem
21. 9. 2010 | 11:00

Fotoreportáž - Setkání s Karlem Schwarzenbergem

Komunální a senátní volby 2010

Setkání kandidátů TOP 09 do zastupitelstev v Olomouckém kraji s předsedou TOP 09 Karlem Schwarzenbergem.

Celý článek
100.362 OBYVATEL OLOMOUCE SI ZASLOUŽÍ ZMĚNU. VÍC, NEŽ SI MYSLÍTE.
21. 9. 2010 | 11:00

100.362 OBYVATEL OLOMOUCE SI ZASLOUŽÍ ZMĚNU. VÍC, NEŽ SI MYSLÍTE.

Komunální volby 2010

100.362 obyvatel Olomouce si zaslouží změnu. Víc, než si myslíte.

Celý článek
Snídaně s novináři v Šumperku
21. 9. 2010 | 10:00

Snídaně s novináři v Šumperku

Komunální volby 2010

V rámci neformální snídaně s novináři se šumperské veřejnosti představila lídryně kandidátky TOP 09 a Mladé krve Šumperka Iva Hlavsová. Program pro komunální volby novinářům představili také další kandidáti.

Celý článek
Plzeň a Praha mají společného víc, než si myslíte
21. 9. 2010

Plzeň a Praha mají společného víc, než si myslíte

V úterý 21. září 2010 se v dopoledních hodinách v Atriu plzeňské Měšťanské besedy uskutečnila veřejná debata se dvěma čelními kandidáty TOP 09 pro komunální volby, které letos připadly na 15. a 16. října, Ondřejem Ženíškem a Zdeňkem Tůmou.

Celý článek
Podpořte naše kandidáty na starosty v anketě Českolipského deníku
21. 9. 2010

Podpořte naše kandidáty na starosty v anketě Českolipského deníku

Vážení podporovatelé a členové TOP 09, Českolipský deník vyhlásil anketu, ve které mají jeho čtenáři dosadit starostu jejich města z kandidátů jednotlivých stran pro podzimní komunální volby. Podpořte prosím naše kandidáty na níže uvedených odkazech.

Celý článek
Reklamní auto
21. 9. 2010

Reklamní auto

Od dnešního dne můžete na Praze 6 potkávat naše auto s kandidátkou na starostku Ing. arch. Evou Smutnou.

Celý článek
Dejvická - stánek 21.9.2010
21. 9. 2010

Dejvická - stánek 21.9.2010

Dnes jste nás potkávali na Dejvické. Přišli jste podiskutovat se svými kandidáty a seznámit se s nimi! To nás těší a zavazuje víc, než si myslíte.

Celý článek
Představujeme TOP lídry- Jan Němec
21. 9. 2010

Představujeme TOP lídry- Jan Němec

Lídr kandidátky v Pardubicích

Více o Janu Němcovi a jeho vizi pro Pardubice se dozvíte v jeho profilu.

Celý článek
1 2 ... 30 31 32 33 34 ... 40 ... 46 47
Články 311 - 320 z 466
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme