Volby

Evropské volby 2024

Vyhledávání článků týkajících se voleb

Připravili jsme pro Vás prohledávání článků v rámci celého našeho webu vzhledem k volbám. Můžete si je filtrovat dle druhu voleb, konkrétních volebních obvodů či území i podle konkrétních kandidátů.

Noví poslanci prý budou trpět, tvrdí Marek Ženíšek
12. 3. 2014

Noví poslanci prý budou trpět, tvrdí Marek Ženíšek

Jak se zabydlují nováčci v poslaneckých lavicích? Je jich většina a v řadě případů se ještě učí. Občas jsme svědky toho, že nováčci nevědí, jak se projednává to či ono, prosazují populistické novoty, jako zákaz alkoholu ve Sněmovně nebo se snaží zavádět novou módu.

Celý článek
Marek Ženíšek: Je čas nazývat věci pravými jmény
10. 3. 2014

Marek Ženíšek: Je čas nazývat věci pravými jmény

Jeden stát napadl druhý. Tak to zkrátka je! Chceme po zemích bývalého Sovětského svazu, aby splňovaly standardy právního státu, sami ale zavíráme oči a je nám to snad i jedno, když mají na svém území protiprávně cizí ruskou armádu - Moldavsko (Podněstří), Gruzii (Jižní Osetie), Ukrajina (Krym)....  

Celý článek
Ženíšek: Do EP kandidují za Plzeňský kraj Jiří Pospíšil a Aleš Janoušek
20. 2. 2014

Ženíšek: Do EP kandidují za Plzeňský kraj Jiří Pospíšil a Aleš Janoušek

TOP 09 a Starostové zveřejnili svoji kandidátku do voleb do Evropského parlamentu. Za Plzeňský kraj kandidují Jiří Pospíšil jako nezávislý kandidát a Aleš Janoušek (TOP 09).      

Celý článek
Agent 009 roztančil Měšťanskou besedu
16. 2. 2014

Agent 009 roztančil Měšťanskou besedu

IV. reprezentační ples TOP 09 Plzeňského kraje

V Měšťanské besedě se v sobotu 15. února konal IV. reprezentační ples TOP 09 Plzeňského kraje.  Tentokrát se nesl v duchu poslední kampaně -  ve stylu agenta 009 a tančilo se v rytmech písní z filmů Jamese Bonda. 

Celý článek
Schwarzenbergův zástupce: Zeman nás přihrává do role země servilní k Rusku
28. 1. 2014

Schwarzenbergův zástupce: Zeman nás přihrává do role země servilní k Rusku

Marek Ženíšek z TOP 09 se domnívá, že po posledních událostech na Ukrajině už nejde jen o zahraničněpolitickou orientaci země, ale v sázce jsou podle něj i základní práva a svobody Ukrajinců. Ženíšek v článku na serveru ParlamentníListy.cz volá po aktivnější roli diplomacie.

Celý článek
Kam kráčíš, Ukrajino?
25. 1. 2014

Kam kráčíš, Ukrajino?

V nejnovější vlně pouličních střetů na Ukrajině už nejde jen o zahraničněpolitickou orientaci země, ale v sázce jsou i základní práva a svobody Ukrajinců. Situace přímo volá po aktivnější roli unijní i české diplomacie. Místo vět o znepokojení a nepřípustnosti toho či onoho nazrál čas na srozumitelná a kategorická stanoviska. Evropské instituce i ostatní členské země by měly zaujmout společný postoj a minimálně pohrozit uvalením sankcí na ty ukrajinské činitele, kteří jsou zodpovědní za porušování lidských práv a za policejní represe. Je chybou, že se v prohlášení ministrů zahraničí EU z 20. ledna věta o připravenosti k použití této formy síly neobjevila. Pro drakonické zákony potlačující svobodu shromažďování, projevu a tisku i jakékoliv represivní zásahy namířené proti vlastním občanům pochopení v žádném případě mít nelze.

Celý článek
Lex Babiš
23. 1. 2014

Lex Babiš

Jaký je tedy důvod mimořádné schůze poslanců? Je to prosté – vznikající Vláda České republiky potřebuje zrušit zákonné opatření, které zamezuje bývalým spolupracovníkům STB usednout na vysoké státní posty, včetně těch ministerských. A protože pan Babiš, budoucí ministr financí České republiky a předseda hnutí ANO se čistým lustračním potvrzením prokázat nemůže, účelově zákon obchází tím, že jej na mimořádném jednání ruší. 

Celý článek
Nazývejme věci pravými jmény
22. 1. 2014

Nazývejme věci pravými jmény

Nepídit se po minulosti a činech lidí, kteří jsou v dnešní době na vrcholu svých profesních sil, představuje výsměch nejen všem příslušníkům třetího odboje. Čím více se někdo komunismu přizpůsoboval, podporoval ho, nebo se dokonce podílel na stíhání jeho kritiků, tím více odhalil společnosti svůj skutečný charakter.

Celý článek
S topkařem o farizejském křižování a kolaboraci církve za komunismu. Čtěte, co vše prozrazuje...
13. 1. 2014

S topkařem o farizejském křižování a kolaboraci církve za komunismu. Čtěte, co vše prozrazuje...

ROZHOVOR Ani TOP 09 není strana jednoho muže, jak by se možná zdálo. A rovněž neplatí, že by zde neexistovaly různé názorové proudy a že by všichni byli jen pro „star Schwarzenberga a Kalouska“. Zvláště řada starostů v menších obcích má své představy o vývoji strany a rozhodně nemlčí. Jedním ze zajímavých „rebelů“ v Plzeňském kraji je starosta malebné obce na Klatovsku – Chudenic David Josef Klíma.

Celý článek
Ženíšek: Bude lépe?
8. 1. 2014

Ženíšek: Bude lépe?

Komentář místopředsedy TOP 09 Marka Ženíška

V základě jsem rád, že se konečně rýsuje skutečná šance pro vznik nové vlády, jejíž legitimita bude odvozena od parlamentu a skončí tak pětiměsíční vláda Miloše Zemana, která byla bez důvěry. Z toho, co je zatím veřejnosti známo musím říci, že neexistuje žádný objektivní důvod, proč by pan prezident neměl pana Sobotku jmenovat premiérem, i když víme, že se panu prezidentovi líbí jeho vláda v demisi. Ale ať už s výhradami, či bez výhrad by měl jmenovat navrhované ministry, nevidím důvod, aby tak neučinil.

Celý článek
1 2 ... 6 7 8 9 10 ... 59 60
Články 71 - 80 z 592
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme