Tiskové zprávy a mediální výstupy

Aktuální informace o dění na Praze 4 najdete také na www.prazska4.cz.

TOP 09 je proti prodeji pozemků u ZŠ Jeremenkova (Parlamentní listy)

27. 11. 2013
Rada městské části Praha 4 zveřejnila 30. 9. 2013 svůj záměr prodat pozemky v blízkosti základní školy Jeremenkova. Klub zastupitelů TOP 09 s prodejem pozemků nesouhlasí z několika závažných důvodů.
Číst více

TZ: TOP 09 je proti prodeji pozemků u ZŠ Jeremenkova

27. 11. 2013
Rada městské části Praha 4 zveřejnila 30. 9. 2013 svůj záměr prodat pozemky v blízkosti základní školy Jeremenkova. Klub zastupitelů TOP 09 s prodejem pozemků nesouhlasí z několika závažných důvodů.
Číst více

TZ: Za TOP 09 kandidují za Prahu 4 do Sněmovny zkušení a zodpovědní kandidáti

23. 10. 2013
Na kandidátce TOP 09 v Praze najdete spousty zajímavých kandidátů z různých koutů hlavního města. Naší Prahu 4, která je, co do počtu obyvatel, nejlidnatější pražskou městskou částí, na této kandidátce reprezentují hned tři kandidáti, které si dovolíme krátce představit. Jsou jimi Martin Plíšek (8. místo), Naděžda Pasiarová (27. místo) a Jan Petr (36. místo).
Číst více

Kdo má odklidit sníh před mým domem??

21. 10. 2013
S blížící se zimou začneme opět řešit, kdo je odpovědný za odklízení sněhu a náledí z chodníků a komunikací. Není proto na škodu provést malou rekapitulaci. Od roku 2009 platí tzv. Kuberova novela Zákona o pozemních komunikacích, která zrušila majitelům nemovitostí povinnost odklízet sníh z chodníku před domem. Novelou byla přenesena odpovědnost za údržbu ploch na jejich majitele, kterými jsou v případě silnic a chodníků nejčastěji obce a jimi zřizované organizace. V Praze se jedná konkrétně o Dopravní podnik, který se stará o zastávky městské hromadné dopravy a dále o Technickou správu komunikací hl. m. Prahy (TSK), která zajišťuje údržbu převážné části chodníků a komunikací.
Číst více

TZ: Víme, kam běžíme

10. 10. 2013
Včerejšího dne, 9. 10. 2013, doslova vběhla do další fáze kontaktní kampaně pražská kandidátka do PSP ČR Markéta Adamová. Namísto klasických způsobů oslovení občanů, které využívají protikandidáti, zvolila poněkud netradiční formu a za účasti dalších kolegů započala běžeckou trasou Libeňský zámek – Florenc. Na tento první běh budou navazovat další a kandidátka si klade za cíl proběhnout jednotlivými úseky napříč celou Prahou.
Číst více

TZ: Na pivo s Karlem tentokráte v Kunratické restauraci U Bezuchů

9. 10. 2013
Navzdory nepříznivému zdravotnímu stavu, způsobeném nachlazením, která v posledních dnech trápí předsedu TOP 09, dorazil tentokráte Karel Schwarzenberg do Kunratické restaurace U Bezuchů. Pár minut po 20. hodině se otevřely dveře a kníže za doprovodu vřelého potlesku vstoupil do beznadějně zaplněné restaurace.
Číst více

TZ: Oslava Světového dne zvířat v pankráckém Central Parku

8. 10. 2013
Uplynulý víkend patřil nejen v Praze oslavě Světového dne zvířat. Centrální park na Pankráci byl v sobotu 5. 10. 2013 útočištěm pro různé druhy zvířat. Návštěvníci si mohli na vlastní kůži vyzkoušet, jak náročný je výcvik psích miláčků, sami si vzít do náručí fretku, nebo si dokonce pohladit sovu pálenou.
Číst více

TZ: Na pivu s Karlem v nuselské restauraci U Bansethů

7. 10. 2013
Při jedné ze svých zastávek Karel Schwarzenberg navštívil i Prahu 4. Nuselská restaurace U Bansethů hostila již z prezidentské kampaně oblíbené setkání Na pivo s Karlem. Start setkání byl naplánován na 20:00, ovšem již dlouho předtím nebylo možné v restauraci najít volné místo, kam by se dalo posadit. Zájem byl opravdu veliký a nebylo možné uspokojit všechny. Mnoho hostů se tísnilo i vestoje těsně u vstupu do restaurace.
Číst více

TZ: Karel Schwarzenberg navštívil Svatováclavské velebení

1. 10. 2013
Sobotní Svatováclavské velebení v parku Jezerka poctil svou návštěvou předseda TOP 09 pan Karel Schwarzenberg. Tato akce, kterou pořádá městská část Praha 4, se konala již poosmé a přilákala velké množství návštěvníků, mezi kterými převládali zejména rodiče s dětmi.
Číst více

Alkohol na pracovišti

21. 9. 2013
Asi každý z nás měl někdy příležitost slavit v práci s kolegy narozeniny, narození dítěte, odchod do důchodu, nebo třeba jen vítězství Sparty v lize (to v posledních letech zřídka). Málokdo z nás se ale zamýšlel nad tím, jestli požívání alkoholických nápojů je při takových příležitostech povoleno, i když se jedná jen o symbolický přípitek. Zákoník práce upravuje tuto otázku poměrně jednoznačně. Požívat alkoholické nápoje, tj. takové nápoje, která obsahují více než 0,5 objemového procenta alkoholu, a též zneužívat jiné návykové látky, je na pracovištích zaměstnavatele výslovně zakázáno. Byť pracoviště nejsou nikterak v zákoníku práce definována, rozumí se jimi místa, kde dochází k výkonu přidělené práce. V té podobě, jak je upraven, se zákaz týká jak doby pracovní, tak i mimopracovní, takže ani po práci není možno na jakémkoliv pracovišti (kancelář, dílna, staveniště, jednací místnost, sekretariát, pole atp.) alkohol konzumovat.
Číst více
 <  1 2 3 4 5 ... 9 10   > Články 21 - 30 z 100

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme